Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test obuvi Hoka Clifton Wide 7 man

4 min čtení 09. 03. 2021

Delší čas jsem odolával značce běžeckých bot Hoka One One, až se jednoho dne naskytla příležitost otestovat model Clifton 7. Vzhledem k šířce mého chodidla jsem uvítal rozšířenou variantu Hoka One One Clifton 7 Wide. Plný očekávání jsem tentýž den vyběhl nabírat první kilometry.

silniční běžecká obuv Hoka One One Clifton 7 Wide - těsně po vybalení

Prvotní nedůvěřivost ke značce s tolik typicky mohutnou podrážkou vzala ihned za své. Podešev s mezipodešví jako celek jsou měkké, chodidlo má veškerý komfort i při dlouhých trénincích a zároveň na šotolině nebo polní cestě necítíte kamínky a nerovnostmi. V místě styku s podložkou jsou na podešvi části z pevné gumy.

silniční běžecká obuv Hoka One One Clifton 7 Wide - ideální na běžeckou dráhu

Pro hladký běh

Protože není podešev celogumová, ušetřil výrobce na Cliftonech 7 hezkých pár gramů hmotnosti.   To ovšem nijak nesnižuje přilnavost k suchému i mokrému povrchu. Je opravdu výborná! subjektivně bych řekl, že lepší než u typické podešve tradičních silničních bot. Velmi oceňuji mírné zkosení paty a její šikmý náklon, což napomáhá plynulosti běhu.

silniční běžecká obuv Hoka One One Clifton 7 Wide - ideální na silnici

Velkým plusem je tlumení a jedničkový je celkový dojem z běhu. Tlumení zajišťuje mezipodešev ze silné vrstvy měkké EVA pěny. Další vychytávkou u Clifton 7 Wide je kolébkovitá technologie Meta-Rocker pro plynulý přechod z fáze došlapu do odrazu při běhu. Tlumící vrstva vydatně šetřila mé tělo i při výbězích a sebězích kopců.
 

silniční běžecká obuv Hoka One One Clifton 7 Wide - na asfalt
silniční běžecká obuv Hoka One One Clifton 7 Wide - na zpevněné pěšiny
silniční běžecká obuv Hoka One One Clifton 7 Wide - na zpevněný povrch nahoru i dolů

Výrobce deklaruje, že mezipodešev zajišťuje dostatečné odpružení po celou dobu životnosti boty. Po přibližně 200 km to stále platí! A kamarádi mi upozorňují, že to ještě dlouho platit bude. To samé mohu říci o vzorku na podešvi, na které kilometry nezanechaly známku opotřebení.

silniční běžecká obuv Hoka One One Clifton 7 Wide - detail na podešev

Čím se Hoky mohou pochlubit, a to nejen model Clifton 7 Wide, je technologie Hoka Active Foot Frame. Znamená to, že i přes vysokou vrstvu tlumicí pěny je noha uložena hlouběji do mezipodešve a tím získává běžec na stabilitě.

silniční běžecká obuv Hoka One One Clifton 7 Wide - ploché tkaničky

Skvěle prodyšný svršek

Svršek boty je vyroben z dvouvrstvé síťoviny, která zajišťuje perfektní prodyšnost i při vyšších teplotách. Na svršku je mnoho větracích otvorů umístěných do šípu, tím pádem tělesné teplo může rychleji cirkulovat ven z boty. Na svršku boty nenajdete ani jeden šev, proto nikde nic nedře a ani při běhu neznepokojuje. Jazyk je ve své dolní polovině připevněn k botě síťovinou a drží tak při běhu přesně na svém místě.

silniční běžecká obuv Hoka One One Clifton 7 Wide -  na tréninky, abecedu i závody

Praktické vychytávky

Špička a pata je na svršku chráněna vyztužením z TPU materiálu, proto nepřekvapí ani neočekávaný kámen nebo výmol. Co na botě zaujme na první pohled je vyvýšený límec na patě. Měkký, profilovaný límec objímá Achillovu šlachu, která se nedře o klasické zakončení jako u bot jiných modelů a značek. Benefitem je také pohodlné nazouvání a vyzouvání boty.

běžecká obuv Hoka One One Clifton 7 Wide je určena na silnici

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na tkaničky. Jsou zde použity ploché tkaničky, které se ani jednou samovolně nerozvázaly. Jejich délka je dobře zvolena a nemusíte nikde nic zkracovat nebo měnit.

silniční běžecká obuv Hoka One One Clifton 7 Wide - bezešvý svršek pro maximální komfort

silniční bota s maximálním pohodlím

Hoka One One Clifton 7 Wide je perfektní bota, která si bez vytáček poradí s asfaltem, dráhou, šotolinou, ale i lehčí polní a lesní cestou. Výborně drží za sucha i mokra. Pokud si chcete běh užít, s Clifton 7 rozhodně neprohloupíte, ba naopak. Vývojáři z Hoky se zde drží hesla Time to fly. Je čas běhat, je čas létat!

silniční běžecká obuv Hoka One One Clifton 7 Wide - skvělá na umělý povrch


Výhody:

  • výborná přilnavost
  • vydatné tlumení
  • inovovaný síťovaný svršek pro větší prodyšnost
  • skvělá stabilita chodidla

 

Nevýhody:

  • chtíč po dalších Hokách rychle zaplňuje botník

 


pánská silniční běžecká obuv Hoka One One Clifton 7 WideTechnické detaily

Obuv Hoka One One Clifton 7 Wide Man

svršek: odolná sendvičová síťovina    
mezipodešev: EVA pěna
drop: 5 mm (29 mm pod patou a 24 mm pod špičkou)
hmotnost: 247 g (půlpár)

MOC: 3 699,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


 

Jan ŠtikaTestoval:

JAN ŠTIKA

Honza působí v marketingovém oddělení a stará se o značku Hannah a KEEN. Sport pro něho rozhodně cizí není a ve firmě skvěle spojuje radost z pohybu s pracovními činnostmi. Své vlastní zkušenosti předává do dalšího vývoje nových Hannah kolekcí a pomáhá jim dávat směr. Spolupodílí se na prezentaci značky Hannah. Svůj osobní čas pak věnuje zejména rodině a společným akcím. Sportování venku, ať už běh, turistiku nebo kolo si užívá během celého roku, však i své děti vede k pohybu v přírodě.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehké běžecké kraťasy, které na sobě ani necítíte. Jak se mi v nich běželo přes 200 km napříč Krušnými horami...

Test kraťasů Hannah Aldis

31. 07. 2021
3 min čtení
Testy produktů
Jak se tahle ultra trailová bota osvědčila na ženském chodidle? Na první pohled robustní bota skrývá excelentní pohodlí pro dlouhé tratě...
Botám jsem naložil pořádný zátěžový test. Přečtěte si, jak obstály a jaké je srovnání s jejich předchůdcem...

Test obuvi Hoka Torrent 2

26. 07. 2021
6 min čtení
Testy produktů