Test obuvi Hoka Ora Recovery Shoe 2

5 min čtení 18. 06. 2022

Proč si myslím, že by výrobce běžeckých bot měl mít v nabídce i modely, které běžec s radostí obuje po zátěži, během regenerace nebo prostě jen tak ve volném čase? Protože jako běžec dobře vím, co běžec s radostí po výkonu hodí na nohy. A kdo jiný má vyzkoušené ty nejlepší technologie, materiály, výrobní postupy, než výrobci běžeckých bot? Běžecké boty Hoka patří k mým oblíbeným, a tak není divu, že jsem s radostí sáhnul i po produktové řadě Recovery, jakmile se v nabídce objevila.

Poctivě vyzkoušené a odnošené mám Ora Recovery Slide a zejména první verzi modelu Ora Recovery Shoe. Právě o zkušenostech s aktuální verzí Ora Recovery Shoe 2 a porovnáním s původním modelem bude tato recenze.

Obsah


 

Hoka Ora Recovery Shoe 2 Ora Recovery Shoe 2 je lehká relaxační bota s výrazným polštářovým Hoka tlumením

Porovnání s první verzí

První verzi Ora Recovery Shoe jsem velmi intenzivně nosil 2 roky. Celé jaro i léto a když bylo sucho, tak i na podzim. Neváhal jsem s použitím dokonce ani v zimě, samozřejmě pokud nepršelo, nesněžilo a podobně. V kanceláři jsem je rád využíval i místo přezůvek. Po roce už se na nich zub času přeci jen podepsal, jak je vidět na fotografiích. Vydržely sloužit ke vší spokojenosti opravdu hodně dlouho. A ještě teď dosluhují jako rychlé nazouváky na zahradu. Poslední měsíce už mám v akci nový model Ora Recovery Shoe 2.

 

Hoka Ora Recovery Shoe 2 (dole) v porovnání s tři roky starými Ora Recovery Shoe Porovnání s tři roky starým modelem Ora Recovery Shoe (nahoře)

Střih

Hoka Recovery Shoe 2 jsou klasické nazouváky s uzavřeným svrškem a měkkým opatkem, který lze lehce sešlápnout. Tak vzniknou pohodlné pantofle pro rychlé použití. Při tomto druhu použití, ale dochází k rychlejšímu opotřebení svršku v místě sešlápnutí. Svršek je ušitý z jednoho kusu elastické síťoviny. Ta je výborně prodyšná, a proto se nohy nepotí ani v teplých dnech. TPU pásek nalaminovaný napříč svrškem je jednak designovým prvkem, ale má také stabilizační funkci ve střední části nohy.

Skvěle je vyřešený opatek. Je měkký, pružný a příjemně polstrovaný. Po natažení velmi příjemně obejme patu i kotník a tím celou nohu stabilizuje.  Zejména v oblasti paty je druhá řada Ora Recovery Shoe 2 proti první výrazně lepší a pohodlnější. Komfortnější je ale i celý síťovaný svršek boty.
 

 

Hoka Ora Recovery Shoe 2 po doběhu závodu Příjemně prodyšné, ať už se zotavujete z náročného běhu, závodu, tréninku nebo dlouhého dne na nohou

Mezipodešev a podešev

Nová EVA pěna použitá na mezipodešev a samotná konstrukce mezipodešve podtrhuje uživatelský komfort Ora Recovery Shoe 2. Proti původní verzi má aktuální EVA pěna větší tvarovou paměť i stabilitu než původní pěna na první modelové verzi. Poskytuje dostatečný tlumivý efekt. Při 5mm dropu, který je dle mého názoru optimální, je pod patou 23 mm a pod špičkou 18 mm tlumicí vrstvy. Nohy jsou opravdu jako v bavlnce.

Chůzi usnadňuje mírně přizvednutá špička, díky aplikaci patentované technologie META-ROCKER podporující snadnější odvalování chodidla při kroku. Podešev neobsahuje žádné nášlapné odolnější pryžové části, ale to u tohoto typu boty není nutné. Jde přece o relaxační obuv
 

 

Hoka Ora Recovery Shoe 2 - detail podešve EVA pěna má u "dvojek" větší tvarovou paměť i stabilitu

Shrnutí

Hoka Ora Recovery Shoe 2 hodnotím jako velmi zdařilé, lehké, komfortní boty pro relaxaci po závodě nebo náročném tréninku, na dlouhé cestování dopravními prostředky, na běžné nenáročné chození po městě nebo i jako komfortní přezůvky třeba do kanceláře. V neposlední řadě se boty dají snadno sbalit tak, že zaberou minimální prostor v zavazadle. To oceníte vždy, kdy je s sebou budete balit jako rezervní boty.

Nevýhody jsem žádné nezaznamenal. Snad jen výše zmíněné rychlejší opotřebení svršku při sešlápnutí paty, když boty používáte jako pantofle. Rozhodně doporučuji do botníku nejen každého běžce.

 

Hoka Ora Recovery Shoe 2 po doběhu závodu Ideální relaxační obuv na přezutí po náročném závodě

Výhody a nevýhody

  • prodyšný svršek
  • Meta-Rocker podporující krok
  • lehké a pohodlné
  •  
  • rychlejší opotřebení svršku při sešlápnutí paty, když boty používáte jako pantofle

 

Technické detaily

Hoka Ora Recovery Shoe 2

určení: relaxační obuv
svršek: pružný a podpůrný svršek ze síťoviny
pata: skládací kompresní pata ze síťoviny poskytuje univerzální možnosti nošení
mezipodešev: EVA pěna
podešev: s technologií Early Stage Meta-Rocker
zapínání: nazouvací
drop: 5 mm (23 mm pod patou a 18 mm pod špičkou)
hmotnost: 156 g / půlpár

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

Doprava
zdarma

Hoka

Letní výprodej
boty

M ORA RECOVERY SHOE 2

1 699 Kč 1 999 Kč


Dodatečná sleva

Při objednání si produkt můžete zlevnit dodatečnou slevou 15 %. Stačí během nákupu sdělit tento kód u pokladny nebo jej zadat v on-line nákupním košíku:

HOKARECOKliknutím zkopírujete slevový kód do schránky Slevový kód zkopírován do schránky

Uplatnění: 18.6. – 18. 7. 2022. Sleva platí pouze na model Hoka Ora Recovery Shoe 2. Sleva se vám odečte i od již zlevněného produktu, slevu není možné kombinovat se zákaznickou slevou Zóna.

Testoval

JAN KRABEC

Honza je dlouholetý zaměstnanec "držák" v naší firmě, pro kterého jsou hory a horské prostředí vším. Na svých četných cestách a expedicích, které ho zavedly od Patagonie po Aljašku, od Galapág po Himaláj, také testuje produkty.
Sám o sobě říká, že je nejvíc cestovatel, všestranně založený sportovec a možná i trochu horolezec. Vůbec mu nezáleží na tom, zda má na nohou lezečky, pohorky, výškové boty, mačky, sněžnice, skialpy, lyže, běžky nebo sedí na kole. Dokáže si užít i volný čas s rodinou, na zahradě nebo s dětmi na atletických trénincích i soustředěních.

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey