Test obuvi Inov-8 Parkclaw G 280 m

3 min čtení 21. 06. 2022

Po přihlášení do Rock Point výzvy „Staň se naším testerem Inov-8 obuvi" jsem nevěřil, že bych se jím mohl stát právě já. Když se tak skutečně stalo, měl jsem z toho velkou radost. Upřímně, ještě větší radost se dostavila poté, co dorazily boty domů a já je poprvé nazul. Byl to opravdu parádní zážitek. Jak se mi v Parkclaw G 280, botkách vhodných do lehčího terénu i na silnici, běhalo, si přečtěte v následující recenzi.

Stabilní na silnici i v terénu

Běhám pět let a vyzkoušel jsem mnoho různých druhů bot. Parkclaw G 280 oproti komerčně známějším značkám jsou stabilnější a ve všech parametrech předčily ostatní běžecké boty, které jsem kdy obul.
 

Inov-8 Parkclaw G 280 jsou ideální pro všechny běžce - silniční i lehký terén Inov-8 Parkclaw G 280 jsou ideální pro všechny běžce, kteří rádi kombinují silniční, městské a trailové trasy

I na vzhledu záleží

Kvalitní běh neurčuje vzhled bot, to všichni víme, ale ruku na srdce, vlastnit krásný nebo stylový boty je prostě fajn pocit. Výrazně žlutá barva v kombinaci s krásnou modrou barvou je prostě sázka na jistotu. Tyhle boty si zaslouží pozornost a jednoduše si pro ni svým vzhledem běží naproti.

 

vým vzhledem si zajistí pozornost už v prodejně, což potom v terénu Svým vzhledem si zajistí pozornost už v prodejně, což potom v terénu

TKANIČKY jsou základ

Na tenhle detail jsem se velmi těšil. Žádný běžec nemá rád, když se vám při běhu povolí nebo dokonce rozváže tkanička. Někdy se vám stane jedno, někdy to druhé, někdy obojí. Tady s velkou radostí kvituji, že po utažení a zavázání bot doběhnete do cíle bez jakýkoliv úprav.
 

Ploché tkaničky na botách Parkclaw G 280 skvěle drží a samovolně se nerozvazují Ploché tkaničky zajistí, že se k nim už při běhu nebudete muset ohýbat

Dobře tlumená, přesto s citem pro terén

Během deseti dnů jsem naběhal asi 55 km. Na betonu, běžeckém oválu, v přírodě, v lese. Zkrátka na rovném i nerovném povrchu, mokrém i suchém. Dlouhou trasu v tempu „na pohodu“, nebo kratší úseky ve velmi rychlém tempu. Boty obstály na výbornou. Dokonce i na mokrých kostkách či v mokré trávě. Ať už jsem běžel na tvrdém betonovém nebo přírodním nerovném povrchu, vždy jsem se cítil v bezpečí, což je pro mě to nejdůležitější. Boty nejsou jenom designový prvek, ale jsou velmi pohodlné.
 

 S Inov-8 Parkclaw G 280 na oválu  S Parkclaw G 280 na oválu
S Inov-8 Parkclaw G 280 na polních cestách i mimo ně Na polních cestách i mimo ně
S Inov-8 Parkclaw G 280 na nerovném lesním povrchu Na nerovném lesním povrchu
 
Inov-8 Parkclav G280 - detail na podešev z grafenové směsi G-GRIP Podešev z grafenové směsi G-GRIP skvěle drží na asfaltu a zároveň je na ni spoleh i v lehkém terénu

Výhody a nevýhody

  • velmi dobrá stabilita
  • spolehlivá přilnavost podešve
  • pohodlí pro nohy při dlouhém běhu i kratších a rychlejších intervalech
  • nepřehlédnutelný design
  • snad jen, že žlutá barva se rychleji zašpiní

 

Technické detaily

Inov-8 Parkclaw G 280 man

určení: silnice / terén
střih: fit široký (5) standard fit
svršek: odolná prodyšná síťovina
mezipodešev: pěna G-FLY obohacená grafénem
podešev: Graphene Grip
vložka: BOOMERANG®
zapínání: ploché tkaničky
drop: 8 mm (18 mm pod patou a 10 mm pod špičkou), výška gripu 4 mm
hmotnost: 280 g / půlpár

Obuv získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

Inov8

Novinka
boty

PARKCLAW G 280 M (S)

Vyprodáno

 

Dodatečná sleva

Při objednání si produkt můžete zlevnit dodatečnou slevou 15 %. Stačí během nákupu sdělit tento kód u pokladny nebo jej zadat v on-line nákupním košíku:

15PARKKliknutím zkopírujete slevový kód do schránky Slevový kód zkopírován do schránky

Uplatnění: 21. 6. – 21. 7. 2022. Sleva platí pouze na model Inov-8 Parkclaw G 280 man. Sleva se vám odečte i od již zlevněného produktu, slevu není možné kombinovat se zákaznickou slevou Zóna.
 

Testoval

MILOŠ PŘIKRYL

Miluji pohyb v jakékoliv podobě. Turistiku s batohem na zádech, výšlap na hory. Poslední dobou jsem si našel velkou oblibu v tenisu. Největším mým koníčkem a troufám si říct, že už je to můj životní styl je běh. Vyhrál jsem několik závodů na 5 nebo 10 km, zaběhl několik půlmaratonů. Mé největší přání je, zaběhnout si maraton. Jinak už neběhám na čas, ale na pocit, pro radost. Běh je svoboda a já už jen sbírám kilometry.

Další outdoorové čtení

Běžecké šortky, které se nevyhrnují? Ronhill Revive vzala kolegyně Káťa nejen do luk za barákem, ale i k moři. Jak se osvědčily?
Nejlehčí bunda této kategorie na trhu. Crazy Fly váží 40 g. Jak je odolná a kde ji nejvíce využijete? Kolega Tomáš ji testoval a jak ji hodnotí zjistíte...

Test bundy Crazy Fly jacket

06. 08. 2022
5 min čtení
Testy produktů
Lehká turistická obuv na rychlé přesuny přírodou. Nubuková kůže s Gore-Tex membránou a masivním tlumením se mi osvědčila. Proč...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey