Test obuvi Inov-8 Parkclaw G 280 w

4 min čtení 28. 06. 2022

Až donedávna jsem běhala jak v terénu, tak na silnici v jedněch a těch samých botách. Snažila jsem se ze silniček udělat univerzální botu a trpěly jak moje nohy, tak i boty. Nedávno jsem si na jednom krosovém závodě zapůjčila na vyzkoušení trailovou obuv od Inov-8.

Tehdy jsem pocítila obrovský rozdíl, jak se člověku může dobře běžet, pokud má tu správnou obuv. Od té doby už do lesa silničky neberu. Možnost testovat v rámci Rock Point výzvy „Staňte se naším testerem Inov-8 obuvi“ model PARKCLAW G 280, byla pro mě šitá na míru, jelikož často běhám trasy, kde se střídá jak terén, tak i silnice.

 

Inov-8 Parkclaw G280 je ideální pro všechny běžce, kteří rádi kombinují silniční a trailové trasy

KDE JSEM TESTOVALA

Byla jsem zvědavá, jak se bude bota chovat na měkčím i tvrdším povrchu. První testování tedy proběhlo v lese, kde šlo vystřídat vše: upravený asfalt, prašné a lesní cesty či kamenitou stráň. Boty se lehce přizpůsobily jakémukoli terénu, na asfaltu měkké a odpružené, v lese, kde musíte přeskakovat kořeny a kameny zas stabilní a pevné. Bylo tedy jasno. Dvoudenní štafetový závod v Českém ráji, na který se chystám, boty zvládnou a beru si je s sebou.
 

V lese, na kamenech i na asfaltu byly Parkclaw stabilní


Zatěžkávací zkouškou prošly boty skvěle, jelikož se při závodě typicky několikrát vystřídalo počasí. Déšť, bahno, ranní rosa, parné slunce, nic z toho neubíralo na komfortu při běhu. Důvěřovala jsem botám a nebála si je vzít i na noční úsek, kde se běží jen za světla čelovky. I zde jsem s nimi byla maximálně spokojená, ocenila jsem ochranu v podobě gumové špičky, která mě zachránila od nakopnutých prstů.
 

Zvýšená podešev na špičce a gumový okop chrání v terénu prsty před nakopnutím

POPIS BOTY A DOJMY Z NÍ

Parkclaw G280 je po nazutí pro nohu velmi pohodlná a lehká. Měkčí pod patou, pevná v oblasti kotníku a dostatečně široká pro přednoží a pohyb prstů. Už při chůzi je cítit pružnost, a to s jakou lehkostí se noha odvaluje od země, člověka až nutí se přirozeně rozběhnout. To díky 20mm tlumící vrstvě z grafenové pěny G-FLY a dropu 8 mm. Pěna krásně tlumí dopad a běh po asfaltu je tedy stejně komfortní jako v silniční obuvi.
 

Grafénová pěna G-Fly krásně tlumí dopad


Měkkost výztuže je ale tak akorát, aby noha při běhání v terénu byla stabilní. Zároveň se podrážka z grafenu s gripem 4 mm dokáže skvěle přizpůsobit nerovnostem a povrch pod chodidlem lze dobře cítit a vnímat. Běžec ví, kam a na co noha dopadá, a tak svůj krok může naplno ovládat a užívat si trailu.

Svršek boty je tvořen prodyšnou síťovinou, která velice rychle vysychá. Takže ani déšť či proběhnutá kaluž není překážkou. Tkaničky drží pevně zavázané po celou dobu běhu, nehrozí tedy žádné nepříjemné zastavování a zavazování.

 

Ploché tkaničky dobře drží

SHRNUTÍ

Nový typ boty Inov-8 Parkclaw G 280 je vhodný pro nás běžce žijící ve městě, srdcem ale v přírodě, vyhledávající každou zeleň, která se v okolí domova nachází. Je to povedená univerzální bota poskytující výtečný pocit z běhu.
 

Parkové cestičky jsou pro model Parkclaw šité přímo na míru

Kombinace běhu po asfaltu a v terénu je pro mnohé boty problém. Parkclaw G 280 obstály v obou případech a já tuto obuv mohu upřímně jen doporučit.
 

Skvělá bota pro běžce, kteří za svou trasou v terénu musí proběhnout částí města

Výhody a nevýhody

  • lehce se přizpůsobí terénu
  • gumová špička na ochranu prstů při běhu
  • měkčí pod patou, stabilní v kotníku
  • dostatečný prostor pro prsty
  • ploché tkaničky se nerozvazují
  • tkaničky jsou zbytečně moc dlouhé

 

Technické detaily

Inov-8 Parkclaw G 280 woman

určení: silnice / terén
střih: fit široký (5) standard fit
svršek: odolná prodyšná síťovina
mezipodešev: pěna G-FLY obohacená grafénem
podešev: Graphene Grip
vložka: BOOMERANG®
zapínání: ploché tkaničky
drop: 8 mm (18 mm pod patou a 10 mm pod špičkou), výška gripu 4 mm
hmotnost: 280 g / půlpár

Obuv získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

Doprava
zdarma

Inov8

Letní výprodej
boty

PARKCLAW G 280 W (S)

4 199 Kč 4 599 Kč

 

Dodatečná sleva

Při objednání si produkt můžete zlevnit dodatečnou slevou 15 %. Stačí během nákupu sdělit tento kód u pokladny nebo jej zadat v on-line nákupním košíku:

15PARKKliknutím zkopírujete slevový kód do schránky Slevový kód zkopírován do schránky

Uplatnění: 28. 6. – 28. 7. 2022. Sleva platí pouze na model Inov-8 Parkclaw G 280 woman. Sleva se vám odečte i od již zlevněného produktu, slevu není možné kombinovat se zákaznickou slevou Zóna.
 

TestovalA

MARKÉTA KREJZLOVÁ

Běh se stal mým životním stylem, závislostí a silnou vášní. Běhám po Praze, ale nejradši mám kros v lesích a kopcích. Mezi závody, které pravidelně objíždím, patří Krosový pohár a týmové štafety jako Vltava run, 250 km Českým rájem, Hory Bory atd. Do budoucna bych si chtěla zaběhnout nějaké to ultra a odškrtnout si tak i tuto výzvu.

Další outdoorové čtení

Běžecké šortky, které se nevyhrnují? Ronhill Revive vzala kolegyně Káťa nejen do luk za barákem, ale i k moři. Jak se osvědčily?
Nejlehčí bunda této kategorie na trhu. Crazy Fly váží 40 g. Jak je odolná a kde ji nejvíce využijete? Kolega Tomáš ji testoval a jak ji hodnotí zjistíte...

Test bundy Crazy Fly jacket

06. 08. 2022
5 min čtení
Testy produktů
Lehká turistická obuv na rychlé přesuny přírodou. Nubuková kůže s Gore-Tex membránou a masivním tlumením se mi osvědčila. Proč...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey