Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test obuvi Inov-8 Terra Ultra G260

4 min čtení 06. 08. 2019

Boty Terra Ultra G 260 s nulovým dropem a pohodlným došlapem, pro mě byly jasnou volbou při výběru testování trailových bot. Popsal jsem vám své zkušenosti s univerzálními botami, které dobře poslouží v terénu i na tvrdém povrchu.

Terra Ultra G 260 v číslech

Komfortní, obecně robustní a široká bota s nulovým dropem. Směs podešve je tvořená grafenem, který zaručuje vynikající flexibilitu, mechanickou oděruvzdornost a perfektní vnímavost terénu. To dělá z bot Terra Ultra G 260 opravdové rakety, jak v terénu, tak na silnici.

Běžecká obuv Inov-8 Terra Ultra G260 je vhodná 50 % do terénu a 50 % na silnici

Robustní boty se snadno přizpůsobí terénu a tak si můžeme při běhání užívat nebývalý komfort. Podešev Terraultra je stavěná pro využití v poměru 50 % trail a 50 % silnice. A tak se můžeme těšit z celkem nenáročných přeběhů mezi lesem a silnicí. Podešev má stejnou výšku paty i špičky, vždy 9 mm.

Bezešvý svršek boty zaručuje komfort nohy v botě a zabraňuje vzniku puchýřů. Celý svršek je mimo jiné potažen kevlarovou sítí, která dodává botě ještě delší živostnost. Celková váha 260 g (UK8) tak dodává botě při všech jejích vlastnostech nádech sedmimílových bot, které vás podpoří při vašich sportovních výkonech.

Běžecká obuv Inov-8 Terra Ultra G260 má nulový drop, pozor na techniku běhu

Ztráta a znovunalezení motivace

Díky možnosti testovat tyhle „inovejty“, se mi opět vrátila chuť do běhání. Po 15 letech provozování atletiky se mi nedostávalo potřebné motivace, vrátit se opět na silnice či běžecké ovály. S příchodem bot Terra Ultra G 260 se však situace změnila.

Nikdy jsem nebyl fanouškem trailového běhu, nicméně s novou botou se mi dostalo nových příležitostí a tento typ prostředí jsem vyzkoušel. Hned jsem si boty a nové běžecké prostředí zamiloval. Zpočátku jsem se potřeboval srovnat s nášlapem na střední část chodidla.

Boty s nulovým dropem jsou určeny pro běžecký styl bez klasického došlapu na patu. Obecně preferuji měkkou botu s měkkým došlapem, a to tyhle boty splňují. Boty se perfektně přizpůsobí terénu, a to dodává celému běhu takový požitek, který jsem s žádnou jinou botou nezaznamenal.

Běžecká obuv Inov-8 Terra Ultra G260 skvěle čte terén

Nulový drop

Zpočátku jsem měl problém s běžeckou technikou, nicméně po pár kilometrech jsem se srovnal jak s došlapem, tak i s celou motorikou těla. Díky přirozenému došlapu jsem získal větší cit pro terén i samotnou běžeckou techniku.

Jak fungují technologie...

Tlumící pěna Exteroflow
Oproti jiným běžeckým botám se kterými mám zkušenosti, jsou boty Terra Ultra G 260 o hodně tužší. Zajištují mi tedy výbornou stabilitu a i přes jejich tuhost krásně kopírují terén a díky tomu není problém vyběhnout do náročnějších běžeckých podmínek.

Snad i proto, že bota zajišťuje noze takový komfort, není divu, že díky tlumící pěně exteroflow, mě přestaly po doběhnutí bolet chodidla. Obecně tužší boty nejsou vhodné pro silniční běh, nicméně v případě, že se rozhodnu pro takový typ terénu, nedělá mi problém v botě uběhnout souvislý běh po asfaltu, aniž bych cítil bolest nohou nebo jiné části těla.

G-grip, grafen v podešvi
Jedna z hlavních vlastností grafenu je jeho odolnost. Nicméně boty mám teprve od dubna a zatím nejsem tuto vlastnost schopen posoudit. Co však mohu potvrdit, je nízká hmotnost této směsi v podešvi. Mimochodem, za separaci grafenu z grafitu byla udělena Nobelova cena.

Kevlarové vlákno
Kevlarové vlákno zaručuje prodyšnost a mechanickou odolnost svršku bot. Nebojím se proto běhat do náročnějších podmínek, kde by jiné boty neobstály.
 

Běžecká obuv Inov-8 Terra Ultra G260 má bezešvý svršek
Běžecká obuv Inov-8 Terra Ultra G260 s grafenovou podešví pro maximální odolnost

Shrnutí

Bota s nulovým dropem není pro každého. Je důležité mít zvládnutý běžecký styl a zpočátku opravdu myslet na to, že vám došlap bude dělat potíže. Pokud vám však tento styl běhu nevadí, máte již něco naběháno a střídáte často typ terénu (trail/silnice), tak budou boty Terra Ultra G 260 jasným favoritem při výběru trailových bot.

Běžecká obuv Inov-8 Terra Ultra G260 je vhodná do terénu i na silnici (50/50)
 


Výhody:

  • lehké
  • podrží nohu v obtížnějším terénu
  • nadprůměrná prodyšnost
  • pohodlnost při došlapu


Nevýhody:

  • počáteční přizpůsobení se nulovému dropu

 


Technické detaily

Běžecká obuv Inov-8 Terra Ultra G260Boty Inov-8 Terra Ultra G260 man

vhodné na povrch: 50 % trail a 50 % silnice
svršek: prodyšná a bezšvá síťovina přetažená kevlarovou sítí
mezipodešev: Exteroflow
podešev: Graphene
drop: zero (pata 9 mm, špička 9 mm)

DMOC: 3 999,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 

Testoval:

Jakub TomaskoJAKUB TOMASKO

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám:
Rock Point Igy Centrum České Budějovice
Outdoorové sporty provozuji od roku: od zrození svého zájmu o přírodu a historii
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2017
V Rock Pointu jsem od roku: 2019
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: cestování, lehká atletika
Specialista na výrobky: běžecké a turistické boty
Specialista na značky: Keen, Patagonia, Ternua, Inov8
 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Výborné izolační vlastnosti jsem ochutnala přímo v Alpách. Jak se Darcy zateplovačka osvědčila, jaké vychytávky nejvíce zaujaly a zda má i nějaké ty mouchy, se dozvíte v recenzi...

Test bundy Rafiki Darcy

25. 10. 2021
6 min čtení
Testy produktů
Je předurčena na trailové běhání, ale užijete ji i během skialpových výšvihů...
Všestranné kalhoty, které se nejlépe cítí na výletech v přírodě. Čím vás zaujmou...

Test kalhot Hannah Moa

15. 10. 2021
6 min čtení
Testy produktů