Test obuvi Inov-8 Trailfly Ultra G 300 w

3 min čtení 28. 07. 2021

Když se plánoval přeběh Krušných hor s Rock Pointem, přemýšlela jsem, v jakých botách to poběžím, protože boty jsou na ultra trasách základ. Uvítala jsem možnost otestovat nové Traifly Ultra. Jak již název napovídá, jsou to boty určené přímo na ultra vzdálenosti v terénu. A že je tento barevný model pánský? Jedná se spíše o unisex. Dámská velikost mě sedla skvěle.

Obsah:

Na první pohled vypadá Inov-8 Trailfly Ultra G 300 robustně, ale váhově patří mezi ty lehčí
Na první pohled vypadá Inov-8 Trailfly Ultra G 300 robustně, ale váhově patří mezi ty lehčí

První dojem

Když jsem je poprvé uviděla, řekla jsem si: „jo, to půjde!“ A taky, že robustnější botu jsem snad ještě neviděla. Při prvním obutí pocit jako v bavlnce a přitom dobrá propriocepce chodidla už při chůzi. Vypadají robustně, ale přitom patří váhou mezi ty lehčí, v kategorii takto dobře odtlumených bot.

Kde jsem testovala

Otestovala jsem je s Rock Point týmem na přeběhu Krušných hor (v rámci projektu „napříč Krušnými horami“). Čili v pěti dnech jsem s nimi naběhala 215 km a zdolala 5 200 výškových metrů.  Co se týká terénu, proběhli jsme snad vše, co trail nabízí. Od lesních pěšinek, přes louky, až po kamenité a technické pasáže.
 

Nová tlumící pěna s příměsí grafénu má skvělou energetickou návratnost Nová tlumící pěna s příměsí grafénu má skvělou energetickou návratnost
I přes velké tlumení je cítit terén, a to díky Adapter flexu I přes velké tlumení je cítit terén, a to díky Adapter flexu
Svršek boty má vynikající prodyšnost a ani při přeběhu vodou Svršek boty má vynikající prodyšnost a ani při přeběhu vodou "nečvachtáte"

Chování při běhu

Musím říci, že jsem měla nohy  v maximálním pohodlí, nová tlumící pěna g-fly s příměsí grafénu měla skvělou odolnost a energetickou návratnost. I přes velké tlumení jsem vnímala terén, po kterém jsem běžela, a to i díky Adapter-flexu (10 mm hluboký zářez ve střední části tlumení), který zlepšuje flexibilitu celé boty a cit pro terén.

Rozhodně nebyl žádný problém ani s delšími přeběhy po asfaltu. Moje kolena byla hodně ušetřena. Takže tak, jak jsem z toho měla strach, aby byly nohy ok při takové porci kilometrů v pěti dnech, myslím, že boty Trailfly Ultra G 300 se o to z velké části postaraly, a jsem ráda, že jsem běžela  právě v tomto modelu.

Musím podotknout, že i při proběhnutí vodou, se voda dlouho v botě nezdrží, a rychle odteče ven, tudíž v botě ,,nečvachtá“ a bota nenasákne vodu. Vynikající prodyšnost.
 


Výhody

  • dostatek prostoru pro prsty (nejširší kopyto č.5), tím pádem přirozená práce příčné klenby chodidla
  • i přes širší kopyto se velmi dobře přizpůsobí užšímu chodidlu, které mám já, a noha mi v nich rozhodně nelítala
  • lze i delší přeběhy po asfaltu
  • boty se nebojí ani kamenitého a technického terénu
  • cit pro terén i přes tlumení
  • skvělý je i drop 6 mm (osobně nemůžu mít od výrobce INOV-8 jejich nulový drop, to by mi odešly achilovky)
  • vysoká odolnost, prodyšnost, komfort


Nevýhody

  •  neshledala jsem žádnou nevýhodu

 


Technické detaily

trailová běžecká obuv Inov-8 Trailfly Ultra G 300Boty Inov-8 Trailfly Ultra G 300

určení: terén
svršek: odolná prodyšná síťovina
mezipodešev: pěna G-FLY obohacená grafénem
podešev: Graphéne grip
střih:  fit široký (5) standard fit
zapínání: ploché tkaničky
drop: 6 mm (25 mm pod patou a 19 mm pod špičkou) 4 mm vysoký vzorek
hmotnost: 300 g

MOC: 4 799,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


TestovalA

SOŇA ŠVESTKOVÁ

Pohyb v přírodě jí přináší radost a bere ho jako skvělou formu relaxu. Běh na silnici vyměnila za pobíhání  po horách, kopcích, prostě v přírodě. Díky tomu poznává stále nová místa,  na kterých by se standardně neprošla. Miluje dlouhé horské běhy, však už také absolvovala několik českých ultra trailů (B7, H8, LHUT, LH24) a objevovala pro vás trasu v rámci Rock Point výzvy "napříč Krušnými horami". V budoucnu by se ráda zúčastnila i zahraničních ultra závodů typu GGUT (Grossglockner ultra trail), Tatranská šelma)...

Další outdoorové čtení

Oblíbený městský sneaker. Čím se liší pátá řada od svých předchůdců a jak se během testování osvědčila...

Test obuvi KEEN Elsa V Sneaker

09. 08. 2022
3 min čtení
Testy produktů
Běžecké šortky, které se nevyhrnují? Ronhill Revive vzala kolegyně Káťa nejen do luk za barákem, ale i k moři. Jak se osvědčily?
Nejlehčí bunda této kategorie na trhu. Crazy Fly váží 40 g. Jak je odolná a kde ji nejvíce využijete? Kolega Tomáš ji testoval a jak ji hodnotí zjistíte...

Test bundy Crazy Fly jacket

06. 08. 2022
5 min čtení
Testy produktů

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey