Test obuvi Inov-8 Trailfly Ultra G300 woman

5 min čtení 24. 06. 2022

Běžecká sezóna v plném proudu a já stále zvažovala výběr běžeckých bot, vhodných do delších trailů, ale i horských ultra. Když jsem se dozvěděla, že jsem vybrána v rámci Rock Point výzvy „Staňte se naším testerem Inov-8 obuvi,“ měla jsem neskutečnou radost. Budu mít tu možnost podílet se na testování běžeckých bot INOV-8 TRAILFLY ULTRA G 300 MAX.

Obsah:


 

Trailová bota nejen na ultraběhy - Inov-8 Trailfly Ultra G 300 Max woman
Inov-8 Trailfly Ultra G 300 Max se staly mými jednoznačnými favority pro letošní sezónu

LÁSKA NA PRVNÍ OBUTÍ

Boty jsem se rozhodla otestovat v rámci horského maratonu na Králickém Sněžníku. Lesní cestičky, kořeny, kamenité cesty, strmé seběhy, ale i asfalt. Bota přilnula ke každému povrchu, a i po desítkách kilometrů zůstala pohodlnou záležitostí.

CO ŘÍKÁ TEORIE?

U modelu TRAILFLY použili vývojáři patentovanou technologii ADAPTER FLEX – 10 mm hluboký zářez ve střední části tlumení, který radikálně zvedá flexibilitu celé boty, a tím i její schopnost vnímat terén. Důležitou roli zde hraje i 6mm drop podporující přirozenou práci chodidla.
 

Drážka Adaptér Flex v podešvi Inov-8 Trailfly Ultra G 300 Max zvyšuje flexibilitu celé boty Adaptér Flex radikálně zvedá flexibilitu celé boty a tím i její schopnost vnímat terén

KOMFORT A STABILITA

Z mé zkušenosti se jedná o první, vysoce tlumivý model bot, u které si nepřipadám jako na ,,podpatku’’. Fantastické tlumení, zároveň však přímý kontakt s povrchem.

Bota je v přední části rozšířená tak, aby zajistila dostatek pohodlí a místa pro prsty. Obecně jsem měla pocit nadměrného prostoru pro nohu, což mi dělalo starosti, jelikož s nestabilní botou už své zkušenosti mám, ale opak byl pravdou. Trailfly Ultra G 300 Max nabídlo stabilitu, pohodlí, komfort! Noha se ani nepohnula, a to ani v prudkých, kamenitých sebězích.

Ani po desítkách kilometrů jsem neměla pocit unavených chodidel, dokonce jsem se obešla i bez puchýřů.

 

S trailovkama Inov-8 Trailfly Ultra G 300 Max woman na bedně S Trailfly Ultra G 300 jsem si doběhla při horském maratonu na Králickém Sněžníku až na bednu

TLUMENÍ

Tlumicí vrstva dosahuje slušných 25 mm. O komfort se navíc stará i 6mm vkládací stélka BOOMERANG, která je vyrobena z vysoce energetické TPU pěny. Jedná se o nejtlumenější model značky Inov-8.

PODEŠEV

V porovnání s jinými modely značky INOV-8 se rozložení špuntů liší, ačkoli tvar je podobný. Výsledkem je perfektní ohebnost a přilnavost boty, a to ve všech terénech.

Jednu výtku bych zde našla. Mezi špunty se drží bláto a trvá poměrně dlouho, než z boty odpadne. Jedná se však o test na blátivém povrchu, za silného deště. Během Králického maratonu jsem tento problém nezaznamenala.

 Zachován zůstává grip, stejně jako u předchozích modelů.

 

Přilnavost podešve G-fly jsem otestovala v různorodých terénech během závodů Perfektní přilnavost podešve v různorodých terénech jsem ověřila během závodů

IDEÁLNÍ DO VŠECH PODMÍNEK

Troufám si říct, že bota nadchne každého náročnějšího běžce, který touží po komfortu při dlouhých a technicky náročných bězích, ale i rekreační běžce, kteří preferují výběhy po lesních cestičkách.

MÍNUSY

Jediným mínusem, který jsem na botách shledala, je jazyk, který se při obouvání hrne ze stran a v případě nenarovnání tlačí. Možná bych ještě zmínila barevné varianty bot, ale proti gustu žádný dišputát. Jedná se přeci jen o barvu, která nemá vliv na kvalitě samotných bot.

CELKOVÝ DOJEM

Boty mě, víc než mile, překvapily. Nadšená jsem ze stability, přilnavosti na každém povrchu (i na mokrých kamenech), z komfortu i prodyšnosti. Stejnou radost mám z tlumicí vrstvy, která splňuje svůj účel. I přesto, že mám exostózu v koleni a koleno je citlivé na otřesy, nebyl jediný problém.

Mile mě boty překvapily i na asfaltových úsecích, kde jsem měla pocit, že mám na noze silničky. Trailfly Ultra G 300 Max se tedy staly jednoznačnými favority pro letošní sezónu.
 

Boty Inov-8 Trailfly Ultra G 300 Max perfektně tlumí i na asfaltových usecích Boty mě pozitivně překvapily i na asfaltových usecích, tlumení je perfektní

Výhody a nevýhody

  • spolehlivá stabilita i v prudkých kamenitých sebězích
  • přilnavost na každém povrchu
  • vynikající tlumení
  • vysoký komfort a nohy bez puchýřů
  •  
  • je třeba dobře srovnat jazyk před zavázáním, jinak se hrne
  • u hlubokého bahna je tendence držení bláta mezi špunty

 

Technické detaily

Inov-8 Trailfly Ultra G300 Max

určení: trail
střih: fit široký (5) standard fit
svršek: odolná prodyšná síťovina
mezipodešev: pěna G-FLY obohacená grafénem
podešev: Graphene Grip
zapínání: ploché tkaničky
drop: 6 mm (25 mm pod patou a 19 mm pod špičkou) 4 mm vysoký vzorek
hmotnost: 300 g / půlpár

Obuv získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

Doprava
zdarma

Inov8

Letní výprodej
boty

TRAILFLY ULTRA G 300 MAX W (S)

4 499 Kč 4 999 Kč

 

Dodatečná sleva

Při objednání si produkt můžete zlevnit dodatečnou slevou 15 %. Stačí během nákupu sdělit tento kód u pokladny nebo jej zadat v on-line nákupním košíku:

G300INOVKliknutím zkopírujete slevový kód do schránky Slevový kód zkopírován do schránky

Uplatnění: 24. 6. – 24. 7. 2022. Sleva platí pouze na model Inov-8 Trailfly Ultra G300 Max woman a pánskou verzi Trailfly Ultra G300 Max man. Sleva se vám odečte i od již zlevněného produktu, slevu není možné kombinovat se zákaznickou slevou Zóna.

 

TESTOVALA

ADÉLA WEGSCHMIEDOVÁ

S běháním začínala na dráze, později jí okouzlily silniční běhy (5,10 km), které patří dodnes mezi její favority. Později se dostala k trailovému běhání a jak to tak bývá, z desítky vznikl maraton, z maratonu ultra. Láska k horám a přírodě jí utvrdily, že trail run je to pravé. Účastní se trailových i silničních závodů v ČR, letos jí čeká první 24 hodinovka nebo Beskydská sedmička. Příští rok by ráda sbírala zkušenosti i v zahraničí.

,,Silnice mi jdou jednoznačně líp, ale ten zážitek, který si odvážím z ultra trailů, to jinde nezažiješ’’

Další outdoorové čtení

Oblíbený městský sneaker. Čím se liší pátá řada od svých předchůdců a jak se během testování osvědčila...

Test obuvi KEEN Elsa V Sneaker

09. 08. 2022
3 min čtení
Testy produktů
Běžecké šortky, které se nevyhrnují? Ronhill Revive vzala kolegyně Káťa nejen do luk za barákem, ale i k moři. Jak se osvědčily?
Nejlehčí bunda této kategorie na trhu. Crazy Fly váží 40 g. Jak je odolná a kde ji nejvíce využijete? Kolega Tomáš ji testoval a jak ji hodnotí zjistíte...

Test bundy Crazy Fly jacket

06. 08. 2022
5 min čtení
Testy produktů

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey