Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test obuvi Inov-8 Trailtalon 235 W

4 min čtení 13. 06. 2019

Značku běžeckých bot Inov8 asi není potřeba dlouze představovat, jelikož se stala velmi vyhledávanou a oblíbenou stálicí pro běhání v terénu. Když se mi naskytla možnost testovat nový model trailtalonů, neváhala jsem ani chvilku a rozhodla se dát „růžovkám“ co proto.

Něco málo o „růžovkách“

Nový model Trailtalon 235 je velmi vnímavá a lehoučká bota, která je zároveň velmi univerzální. Bezešvý a velmi prodyšný svršek je natažen na širokém kopytě, které poskytuje dostatečné pohodlí a zmírňuje, právě díky své šíři, stresování chodidel. Boty se řadí do kategorie S4, která je druhou nejširší variantou, vyráběnou britskou značkou Inov8.

Dámská běžecká obuv Inov-8 Trailtalon 235 woman je určená z 50 % do terénu a 50 % na silnici

Model Trailtalon 235 je určen z 50% na trailový běh i když tak svým designem a lehkostí nepůsobí. Špička boty a nártová část je potažena filmem z TPU (termoplastický polyuretan), který zajišťuje ochranu nohy. V patě chybí plný pevný opatek, ten je nahrazen TPU opatkem, který zamezuje otlakům paty a dělá tak botu komfortnější.

Mezipodešev boty s dropem 4 mm nabízí velkou flexibilitu a vnímavost terénu. Podešev je složena ze 3 druhů pryže, a tvoří ji 46 špuntů, vysokých 4 mm. Špunty jsou různě tvarované a zlepšují kontakt s terénem v blátivém či zasněženém prostředí.

Dámská běžecká obuv Inov-8 Trailtalon 235 woman se 46 špunty skvěle drží na blátivém povrchu

Tak a testujem!

Model Trailtalon 235 mám od konce zimy a zatím mám po městě i v přírodě naběháno už nějakých těch 300 km s maximální spokojeností.

Poprvé boty obouvám na startu závodu v dogtrekkingu s délkou tratě 40 km. Sluníčko svítí, prvních pár kilometrů se nám šlape jedna báseň, než zahučím po kotníky do potoka. Vyčvachtám se ven, sundávám merinové ponožky a jdu v botách naboso dalších 20 km, než vyschnou ponožky. Boty jsou suché odhadem po pěti kilometrech. V téhle zkoušce obstály růžovky na jedničku, jelikož nohy zůstaly bez puchýřů, oděrek a jiných bolístek.

Dámská běžecká obuv Inov-8 Trailtalon 235 woman

Další start se naštěstí obejde bez koupání, zato zvyšujeme délku trati, a to rovnou na 90 km. I přes to, že mě zkušení běžci odrazovali od bot s nízkým dropem, boty mě opět nezklamaly. A to i přes to, že jsme podstatnou část pouze šly.

Poslední velká akce před vznikem tohoto krátkého povídání proběhla v Jeseníkách. Trošku mě vyděsilo, že bude ještě sníh, ale i tak jsme vyrazily. Nakonec mě příjemně překvapilo, jak jistě jsem se v růžovkách cítila. Díky špuntům krásně drží a člověk si téměř nezahrábne. Prostě je to radost si v nich běhat i chodit.

Dámská běžecká obuv Inov-8 Trailtalon 235 woman má 46 špuntů o výšce 4 mm

Shrnutí

Inov-8 Trailtalon 235 je velmi povedená bota, která je vhodná pro běžce hledajícího univerzální botu s nízkým dropem, dobrou přilnavostí a velkou prodyšností. Pokud oceníte kontakt s terénem, který vám bota dodá maximálně, mohu je vřele doporučit. Já jim po svých zkušenostech věřím tak, že na ně nedám dopustit.

Dámská běžecká obuv Inov-8 Trailtalon 235 woman s dropem 4 mm


Výhody

  • lehkost
  • čtivost terénu
  • dobrá přilnavost na blátě a sněhu
  • široká bota (druhá nejširší varianta obuvi Inov-8)


Nevýhody

  • pro někoho nízký drop

 


Technické detaily:

Obuv Inov-8 Trailtalon 235 W

mezipodešev: Powerflow+
Dámské běžecké boty Inov-8 Trailtalon 235 woman k využití 50 % trail a 50 % silnicevýztuha: polymerová výztuha DFB (mezi podešví a mezipodešví)
podešev: ze tří různých kompozitů pryže
drop: 4 mm (v patě 11 mm, ve špičce 7 mm)
výška špuntů: 4 mm
hmotnost: 235 g (UK8)

MOC cena: 3 399,- Kč

Obuv získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 Eva SládkováTestovalA:

EVA SLÁDKOVÁ

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám:
Rock Point Brno Masarykova
Outdoorové sporty provozuji od roku: su z lontu (venkova), takže odjakživa :-)
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2018
V Rock Pointu jsem od roku: 2018
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: výšlapy a běhání se psem kdekoliv a kdykoliv, lezení po stěně...

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehké běžecké kraťasy, které na sobě ani necítíte. Jak se mi v nich běželo přes 200 km napříč Krušnými horami...

Test kraťasů Hannah Aldis

31. 07. 2021
3 min čtení
Testy produktů
Jak se tahle ultra trailová bota osvědčila na ženském chodidle? Na první pohled robustní bota skrývá excelentní pohodlí pro dlouhé tratě...
Botám jsem naložil pořádný zátěžový test. Přečtěte si, jak obstály a jaké je srovnání s jejich předchůdcem...

Test obuvi Hoka Torrent 2

26. 07. 2021
6 min čtení
Testy produktů