Test obuvi Inov-8 Trailtalon 235 W

4 min čtení 13. 06. 2019

Značku běžeckých bot Inov8 asi není potřeba dlouze představovat, jelikož se stala velmi vyhledávanou a oblíbenou stálicí pro běhání v terénu. Když se mi naskytla možnost testovat nový model trailtalonů, neváhala jsem ani chvilku a rozhodla se dát „růžovkám“ co proto.

Něco málo o „růžovkách“

Nový model Trailtalon 235 je velmi vnímavá a lehoučká bota, která je zároveň velmi univerzální. Bezešvý a velmi prodyšný svršek je natažen na širokém kopytě, které poskytuje dostatečné pohodlí a zmírňuje, právě díky své šíři, stresování chodidel. Boty se řadí do kategorie S4, která je druhou nejširší variantou, vyráběnou britskou značkou Inov8.

Dámská běžecká obuv Inov-8 Trailtalon 235 woman je určená z 50 % do terénu a 50 % na silnici

Model Trailtalon 235 je určen z 50% na trailový běh i když tak svým designem a lehkostí nepůsobí. Špička boty a nártová část je potažena filmem z TPU (termoplastický polyuretan), který zajišťuje ochranu nohy. V patě chybí plný pevný opatek, ten je nahrazen TPU opatkem, který zamezuje otlakům paty a dělá tak botu komfortnější.

Mezipodešev boty s dropem 4 mm nabízí velkou flexibilitu a vnímavost terénu. Podešev je složena ze 3 druhů pryže, a tvoří ji 46 špuntů, vysokých 4 mm. Špunty jsou různě tvarované a zlepšují kontakt s terénem v blátivém či zasněženém prostředí.

Dámská běžecká obuv Inov-8 Trailtalon 235 woman se 46 špunty skvěle drží na blátivém povrchu

Tak a testujem!

Model Trailtalon 235 mám od konce zimy a zatím mám po městě i v přírodě naběháno už nějakých těch 300 km s maximální spokojeností.

Poprvé boty obouvám na startu závodu v dogtrekkingu s délkou tratě 40 km. Sluníčko svítí, prvních pár kilometrů se nám šlape jedna báseň, než zahučím po kotníky do potoka. Vyčvachtám se ven, sundávám merinové ponožky a jdu v botách naboso dalších 20 km, než vyschnou ponožky. Boty jsou suché odhadem po pěti kilometrech. V téhle zkoušce obstály růžovky na jedničku, jelikož nohy zůstaly bez puchýřů, oděrek a jiných bolístek.

Dámská běžecká obuv Inov-8 Trailtalon 235 woman

Další start se naštěstí obejde bez koupání, zato zvyšujeme délku trati, a to rovnou na 90 km. I přes to, že mě zkušení běžci odrazovali od bot s nízkým dropem, boty mě opět nezklamaly. A to i přes to, že jsme podstatnou část pouze šly.

Poslední velká akce před vznikem tohoto krátkého povídání proběhla v Jeseníkách. Trošku mě vyděsilo, že bude ještě sníh, ale i tak jsme vyrazily. Nakonec mě příjemně překvapilo, jak jistě jsem se v růžovkách cítila. Díky špuntům krásně drží a člověk si téměř nezahrábne. Prostě je to radost si v nich běhat i chodit.

Dámská běžecká obuv Inov-8 Trailtalon 235 woman má 46 špuntů o výšce 4 mm

Shrnutí

Inov-8 Trailtalon 235 je velmi povedená bota, která je vhodná pro běžce hledajícího univerzální botu s nízkým dropem, dobrou přilnavostí a velkou prodyšností. Pokud oceníte kontakt s terénem, který vám bota dodá maximálně, mohu je vřele doporučit. Já jim po svých zkušenostech věřím tak, že na ně nedám dopustit.

Dámská běžecká obuv Inov-8 Trailtalon 235 woman s dropem 4 mm


Výhody

  • lehkost
  • čtivost terénu
  • dobrá přilnavost na blátě a sněhu
  • široká bota (druhá nejširší varianta obuvi Inov-8)


Nevýhody

  • pro někoho nízký drop

 


Technické detaily:

Obuv Inov-8 Trailtalon 235 W

mezipodešev: Powerflow+
Dámské běžecké boty Inov-8 Trailtalon 235 woman k využití 50 % trail a 50 % silnicevýztuha: polymerová výztuha DFB (mezi podešví a mezipodešví)
podešev: ze tří různých kompozitů pryže
drop: 4 mm (v patě 11 mm, ve špičce 7 mm)
výška špuntů: 4 mm
hmotnost: 235 g (UK8)

MOC cena: 3 399,- Kč

Obuv získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 Eva SládkováTestovalA:

EVA SLÁDKOVÁ

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám:
Rock Point Brno Masarykova
Outdoorové sporty provozuji od roku: su z lontu (venkova), takže odjakživa :-)
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2018
V Rock Pointu jsem od roku: 2018
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: výšlapy a běhání se psem kdekoliv a kdykoliv, lezení po stěně...

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey