Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test obuvi Inov-8 X-Talon 212

4 min čtení 11. 06. 2021

Když mi přisel mail, že jsem vybrána v rámci projektu „Staňte se testerem Inov-8 obuvi“, moc jsem se těšila z toho, že otestuji boty od značky, kterou jsem si již v předchozím čase oblíbila hlavně na zimní výběhy terénem.

Obsah:

 

Běhám spíše delší vzdálenosti, a standardně pořizuji spíše modely bot, určené k ultratrailům. Byla to výzva, vyzkoušet úplně jiný typ trailové obuvi, která je určená spíše do měkkého terénu, bláta či k běhu do vrchu, hlavně kvůli gripu, který obuv nabízí.

Na Inov-8 X-Talon 212 V2 se můžete spolehnout ve volném terénu, na lesní pěšině, blátě i ve sněhu
Na Inov-8 X-Talon 212 V2 se můžete spolehnout ve volném terénu, na lesní pěšině, blátě i ve sněhu

PRVNÍ DOJEM

První dojem z bot X-Talon 212 byl -  úžasná lehkost, agresivní grip a flexibilní podešev. Boty jsou užšího střihu, pevně obepínající chodidlo, což dodává pocit stability v botě, noha je příjemně pevně ukotvená, pata netlačí, přitom prostor pro prsty je velmi dobrý, spíše až nadstandardní na to, že je bota tak úzkého střihu.
 

Podešev X-talonů 212 s měkkou kontaktní směsí Podešev X-talonů 212 s měkkou kontaktní směsí (podobný materiál jako mají lezečky) nabízí bezkonkurenční grip
Pevný svršek je z nenasákavého materiálu. Pevný svršek je z nenasákavého materiálu. Na patní části jsou 2 kapsičky pro uchycení Inov-8 kotníkového návleku.
Ploché tkaničky trailových bot Inov-8 X-Talon 212 V2 netlačí na nárt Ploché tkaničky netlačí na nárt, prostor pro prsty je komfortní i přesto, že bota je úzkého střihu (Inov-8 fit 1)

KDE JSEM TESTOVALA

Jelikož letošní jarní podmínky byly na horách stále sněhové, rozhodla jsem se jet botu otestovat do pořádného beskydského terénu. Celkem jsem s nimi naběhala asi 60 km v terénu.

 

Dobře tlumící špunty na podešvy dovolí i krátký přeběh po asfaltu Dobře tlumící špunty na podešvy dovolí i krátký přeběh po asfaltu
DWR úprava svršku zajistí ochranu v deštivých či sněhových podmínkách DWR úprava svršku zajistí ochranu v deštivých či sněhových podmínkách
Při seběhu z kopce se chovají stabilně a bezpečně
Při seběhu z kopce se chovají stabilně a bezpečně


BOTY S BEZKONKURENČNÍM GRIPEM

V terénu se chovají naprosto spolehlivě, záběr do prudkého kopce ve sněhu, i v blátě byl výborný.

Otestovala jsem je také na seběhu z Lysé hory ve sněhových závějích a musím říci, že  mi boty dovolily absolutně ztratit zábrany a prát to z kopce hlava nehlava, tak jak to mám ráda.

Stejně bezpečně a stabilně se X-Talony chovaly i v blátě a podmáčeném terénu. Zároveň špunty na podešvi tak překvapivě tlumily, že se s nimi daly v pohodě zvládnout i krátké přeběhy po asfaltu.

Příjemná je i voděodolná úprava DWR, při probíhání sněhem jsem měla pocit sucha v botě i po 20 km.

Svršek Inov-8 X-Talon 212 V2 je opatřen zátěrem DWR a zjistí dočasnou voděodolnost
Svršek Inov-8 X-Talon 212 V2 je opatřen zátěrem DWR a zjistí dočasnou voděodolnost

ZÁVĚR

Zhodnotila bych tuto trailovou obuv jako hravou, zábavnou, lehkou, přesnou botu i do těžšího terénu, s perfektním záběrem, na který se můžete spolehnout. Dá se v nich krásně číst terén, kterým běžíte. X-Talon 212 si titul "Trailová bota roku 2014 v ČR" právem zaslouží.

Inov-8 X-Talon 212 dokážou přesně číst probíhaný povrch
Inov-8 X-Talon 212 dokáží přesně číst probíhaný povrch
 


Výhody

  • výborný záběr
  • stabilní dokrok
  • voděodolná úprava DWR
  • dobrá čtenost terénu


NEVÝHODY

Jediná nevýhoda, na kterou jsem při testování této obuvi narazila, je nebezpečí vniknutí ostrého kamene mezi špunty na podešvi, to jsem tedy pak cítila při došlápnutí, takže za mě tyto boty moc do kamenitého terénu nejsou.
 


Technické detaily

Obuv Inov-8 X-Talon 212 V2 woman
dámská trailová obuv Inov-8 X-Talon 212 V2
určení: terén
svršek: odolný svršek s DWR zátěrem
velikost kopyta: fit 1 (úzký)
mezipodešev: EVA
podešev: STICKYGRIP™ 8 mm vysoké špunty
drop: 6 mm (13 mm pod patou a 7 mm pod špičkou)
hmotnost: 212 g

MOC: 3 299,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


dodatečná on-line sleva

Při objednání on-line si produkt můžete zlevnit dodatečnou slevou 15 %. Stačí během nákupu zadat tento kód:

INOVIXTAL

Uplatnění: 11. 6. – 11. 7. 2021. Sleva platí pouze na model Inov-8 X-Talon 212 V2 woman. Sleva se vám odečte i od již zlevněného produktu.
 


TestovalA:

SOŇA ŠVESTKOVÁ

Pohyb v přírodě jí přináší radost a bere ho jako skvělou formu relaxu. Běh na silnici vyměnila za pobíhání  po horách, kopcích, prostě v přírodě. Díky tomu poznává stále nová místa,  na kterých by se standardně neprošla. Miluje dlouhé horské běhy, však už také absolvovala několik českých ultra trailů (B7, H8, LHUT, LH24). V budoucnu by se ráda zúčastnila i zahraničních ultra závodů typu GGUT (Grossglockner ultra trail), Tatranská šelma..

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Stylové, funkční, sportovně laděné sandály, které nabízejí široké spektrum využití. Co oceňujeme nejvíce...

Test obuvi KEEN Elle Backstrap

15. 06. 2021
4 min čtení
Testy produktů
Turistické kraťasy jejichž funkční materiály si zamilujete hned po oblečení. A to by nebyla Crazy Idea, aby vám na vnitřní stranu kraťasů nepřichystala designové překvapení...
Testování jsem vzal opravdu důkladně. Kalhoty se mnou prošly polovinu Walesu. Jak je hodnotím...

Test kalhot Hannah Varden

08. 06. 2021
3 min čtení
Testy produktů