Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test obuvi Inov8 Parkclaw 275 man

Letos v zimě jsme si pořídili nové botky INOV-8 Parclaw 275 GTX. Já ani Miri nejsme žádný modelky a když vyrážíme na výlet, nechceme s sebou tahat x párů bot. Takže jsme hodně koukali na jejich univerzálnost.

Hledali jsme boty na běhání i chození, do tepla i zimy, do sucha i do mokra, případně i trochy sněhu (Miri, která nesnáší nášlapy v nich i bajkuje). A to se tedy, musím říci, povedlo. Nejdřív jsme je začali nosit v naší české zimě. Pohodlná botka s Gore-Texovou membránou nám zaručila sucho na nohy i v plískanicích.

Inov-8 Parkclaw 275 man

Koncem února jsme je vzali na hlavní zatěžkávací zkoušku do Nepálu. Obešli s námi trek Annapurna Circuit včetně zasněženého sedla ve výšce 5500 m. Tam bylo chladno. Boty jsou ve špičce širšího střihu, což je pohodlné na běhání, protože noha má dostatečnou svobodu a nám se tam v zimě aspoň vešly i silnější fusekle.

Inov-8 Parkclaw 275 man - Tráva s Miri na treku Annapurna

V botách jsme toho víc nachodili, než naběhali, ale to přeci nevadí, ne? Pro ty, kdo by to měl opačně, můžeme říci, že i na běhání je to výborná volba. Skvěle drží na noze, takže i v trailech, na které jsou prioritně určeny, nezaváháte. Parametry mezipodešve: pata 20 mm, špička 12 mm, drop 8 mm mi taktéž vyhovují. Tlumení je dostačující. Nepromokavost Parkclawů se může hodit.

Inov-8 Parkclaw 275 man

Mají snad jedinou nevýhodu. Blbě na nich drží mačky :-)
 


Technické detaily:

běžecká trailová obuv Inov8 Parkclaw 275 GTX manObuv Inov8 Parkclaw GTX man

drop: 8 mm (na patě 24.5 mm a na špičce 16,5 mm)
membrána: GORE® Invisible
hmotnost: 275 g


Cena: 4 299,- Kč
Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 


Testoval:

Jan HONZA "TRÁVA" TRÁVNÍČEK


Úspěšný český kopcolezec (kopcolezec - sám o sobě s oblibou říká). "Tráva", jak mu v okruhu přátel nikdo jinak neřekne, se v roce 2013 stal novým členem Rock Point Teamu. Na svých dalších výpravách (včetně výstupu na druhou největší horu světa K2) a expedicích používá a bude používat brýle JULBO a technické oblečení značky Ternua a Hannah. Osvědčené stany Hannah nosí v batozích Osprey. Obě strany tak opět navázaly na úspěšnou spolupráci z expedic Gasherbrum I (8068m) v roce 2009 a Manaslu (8163m) v roce 2011, kde Honzovi pomohlo k dosažení vrcholu obou osmitisícovek právě i vybavení Rock Point.

 


 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Minimalistický, aerodynamický a elegantní. Na batohu nenajdete žádné zbytečnosti...
Nejlehčí a nejdynamičtější trailovka z nabídky Brooks. Provětrával jsem ji od  podzimu do jara. Jak hodnotím?
Ultralehký stan, který jsme testovali na extrémním závodě napříč Amerikou. Zažil noci na poušti i bouže kdy padaly kroupy velikosti křepelčích vajec...