Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test obuvi Inov8 Parkclaw 275 man

Letos v zimě jsme si pořídili nové botky INOV-8 Parclaw 275 GTX. Já ani Miri nejsme žádný modelky a když vyrážíme na výlet, nechceme s sebou tahat x párů bot. Takže jsme hodně koukali na jejich univerzálnost.

Hledali jsme boty na běhání i chození, do tepla i zimy, do sucha i do mokra, případně i trochy sněhu (Miri, která nesnáší nášlapy v nich i bajkuje). A to se tedy, musím říci, povedlo. Nejdřív jsme je začali nosit v naší české zimě. Pohodlná botka s Gore-Texovou membránou nám zaručila sucho na nohy i v plískanicích.

Inov-8 Parkclaw 275 man

Koncem února jsme je vzali na hlavní zatěžkávací zkoušku do Nepálu. Obešli s námi trek Annapurna Circuit včetně zasněženého sedla ve výšce 5500 m. Tam bylo chladno. Boty jsou ve špičce širšího střihu, což je pohodlné na běhání, protože noha má dostatečnou svobodu a nám se tam v zimě aspoň vešly i silnější fusekle.

Inov-8 Parkclaw 275 man - Tráva s Miri na treku Annapurna

V botách jsme toho víc nachodili, než naběhali, ale to přeci nevadí, ne? Pro ty, kdo by to měl opačně, můžeme říci, že i na běhání je to výborná volba. Skvěle drží na noze, takže i v trailech, na které jsou prioritně určeny, nezaváháte. Parametry mezipodešve: pata 20 mm, špička 12 mm, drop 8 mm mi taktéž vyhovují. Tlumení je dostačující. Nepromokavost Parkclawů se může hodit.

Inov-8 Parkclaw 275 man

Mají snad jedinou nevýhodu. Blbě na nich drží mačky :-)
 


Technické detaily:

běžecká trailová obuv Inov8 Parkclaw 275 GTX manObuv Inov8 Parkclaw GTX man

drop: 8 mm (na patě 24.5 mm a na špičce 16,5 mm)
membrána: GORE® Invisible
hmotnost: 275 g


Cena: 4 299,- Kč
Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


dodatečná on-line sleva

Při objednání on-line si produkt můžete zlevnit dodatečnou slevou 10 %. Stačí během nákupu zadat tento kód:

T10PAW

Uplatnění: 31. 8. – 30. 9. 2018. Sleva platí pouze na model Parkclaw GTX man. Sleva se vám odečte i od již zlevněného produktu.
 


Testoval:

Jan HONZA "TRÁVA" TRÁVNÍČEK


Úspěšný český kopcolezec (kopcolezec - sám o sobě s oblibou říká). "Tráva", jak mu v okruhu přátel nikdo jinak neřekne, se v roce 2013 stal novým členem Rock Point Teamu. Na svých dalších výpravách (včetně výstupu na druhou největší horu světa K2) a expedicích používá a bude používat brýle JULBO a technické oblečení značky Ternua a Hannah. Osvědčené stany Hannah nosí v batozích Osprey. Obě strany tak opět navázaly na úspěšnou spolupráci z expedic Gasherbrum I (8068m) v roce 2009 a Manaslu (8163m) v roce 2011, kde Honzovi pomohlo k dosažení vrcholu obou osmitisícovek právě i vybavení Rock Point.

 


 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Nechtěl jsem tomu věřit a tak jsem se rád ujal testování na vlastní "partie". Sám jsem byl překvapen, že ONO je to fakt pravda...
Určené pro náročné sjezdy, ale zároveň mají poskytovat dostatečný komfort při výstupu na pásech. Jaký udělaly dojem a jaké je srovnání s jinými botami...
Dámské komfotní běžecké kalhoty, ve kterých se nebudete přehřávat a přesto vám nebude zima. I ony mají své klady a zápory...