Test obuvi Inov8 Trailroc 285

4 min čtení 20. 03. 2018

Když jsem nedávno obouval nové běžecké boty Inov8 Trailroc 285, nástupce legendární boty Trailroc 255, byl jsem zvědav, zda se jí vyrovná nebo ji dokonce předčí. No a skutečnost předčila očekávání.

Trailroc 285 dominuje na tvrdém povrchu

Staré 255 měly zakulacené hrany podrážky, nový Trailroc 285 má ostré hrany, tudíž bota neustřeluje do strany. Nové 285 jsou určeny hlavně na tvrdé traily a asfalt. Je to dáno především jemnějším vzorkem podrážky, který by si s větším bahnem moc neporadil, výška vzorku je totiž 4 mm.

běžecké boty Inov8 TRAILROC 285 (M)

Výborné tlumící schopnosti

Na asfaltu ocení každý opravdu dobrému tlumení PowerFlow+, které oceníte na delších bězích, stejně jako drop 8 mm (převýšení mezi špičkou a patou).

 

Inov8 má dost místa na prsty

Bota má velikost kopyta M, které je oproti standardu o něco užší. Pokud ale nemáte extra širokou nohu, měla by vám sedět. Dá se velmi dobře stáhnout šněrováním, ale současně zachovává volnost prstů, tak jako je u bot Inov8 zvykem.

běžecké boty Inov8 TRAILROC 285 (M)

Vyztužená pata

Přibylo vyztužení u paty, takže vám noha v botě nelítá a tato opora pomůže v těžkém terénu. Navíc je toto vyztužení vymyšleno tak, aby bylo citlivé k achilovkám. Svršek boty je dobře prodyšný a působí odolným dojmem. Má bytelný okop, takže skvěle chrání prsty.

boty Inov8 TRAILROC 285 (M)

Testováno v Jeseníkách

A teď k tomu běhání. Boty jsem otestoval ve městě na asfaltu, na polních cestách a v jesenických lesích. Závod Zapomenuté hory v sousedních Rychlebských horách byl ale tím největším testem. Tady se vystřídalo několik různých terénů a povrchů.

boty Inov8 TRAILROC 285 (M) při testování na závodě Zapomenuté hory

Běh po zpevněných lesních cestách i pěšinách zvládají boty na výbornou. Vzorek má opravdu dobrý záběr, ať už při prudším stoupání nebo běhu po rovině. Běh je velice pohodlný a boty jsou opravdu lehké, takže je na noze skoro necítíte. Skvěle se osvědčily při běhu z kopce dolů. Díky podrážce a tlumení se dá zbíhat opravdu rychle. Pokud si tedy troufáte to „pustit z kopce“.

Boty sedí perfektně na noze, nikam neujíždějí a máte v nich pocit stability. Úseky s asfaltem nebo štěrkem se díky tlumení běží pohodlně i po desítkách uběhnutých kilometrů. Ale abych jenom nechválil, ve velmi členitém kamenném terénu, zvlášť když jsou kameny hladké a mokré, mají boty tendenci klouzat. S opatrností lze kratší úsek zvládnout, na takto náročný terén nicméně nejsou určeny. Po 26 km se v botě cítil stále pohodlně, takže jsem zvládl i sprint do cíle.

test obuvi boty Inov8 TRAILROC 285 (M) při závodě

 

Shrnutí

Závěrem mohu říct, že se jedná o velmi univerzální pohodlnou běžeckou botu, která je vhodná pro většinu začínajících i pokročilých běžců. Díky tlumení i pro ty, kteří občas došlapují na patu.

Dokážu si v ní představit běžet dlouhé trasy typu B7 a na kratší trasy s převahou tvrdších trailů, zpevněných cest a asfaltu ji mohu jen doporučit.
 


Výhody:

  • pohodlí
  • odolnost
  • univerzálnost: 50% terén, 50% asfalt


Nevýhody:

  • kluzké na mokrých hladkých kamenech

  


Technické detaily

boty Inov8 TRAILROC 285 (M)Obuv Inov8 Trailroc 285 man

hmotnost: 285 g
mezipodešev: mezipodešev POWERFLOW+
Drop: 8mm (s výškou na patě 21.5mm a na špičce 13,5mm)
podrážka: TRI-C STICKY

DMOC: 3.999,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


 

Testoval:

Karel GazdaKAREL GAZDA

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám: Rock Point Ostrava, Forum Nová Karolina
Outdoorové sporty provozuji od roku: od malička
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2009
V Rock Pointu jsem od roku: 2017
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: pohyb v horách, turistika, cestování
Specialista na výrobky: běžecké boty, boty na turistiku, výbava na lezení…

Otestovali jsme i další produkty »

 

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey