Test obuvi Keen Eastin Boot

4 min čtení 25. 12. 2019

Značka Keen se nesmazatelně zapsala na český trh především dětskými letními modely Newport H2 a Seacamp II CNX, u dospělých modely Clearwater CNX, Targhee a Terradora. Jejich obliba neklesá, ba naopak. Keeny vidím často třeba v létě u vody i na letišti při cestě na dovolenou.

Kůže je sázka na jistotu

Keen ale nejsou jen sandály a turistická obuv. Ve své lifestylové sekci nabízí hned několik vysokých pánských modelů. Já jsem si vybral letošní novinku Eastin Boot. Celokožený svršek z prémiové kůže je ideální volba do podzimních a zimních měsíců. Při dešti mě ochránila před vlhkem, i když jsem prošel kaluží, kterých je ve městech dost.

Keen Eastin Boot Man

Ekologicky šetrné zpracování kůže

Keen využil kůži jen z koželužen certifikovaných skupinou LWG. Při zpracování kožené usně je potřeba velké množství vody, energie a chemických látek. Zpracovatelé ze skupiny LWG splňují normy a využívají takové technologie, které minimalizují dopad na životní prostředí při výrobě.

testování pánských Keen Eastin Boot Man

Komfortní a bez zápachu

Co se týká zbytku konstrukce, tak zde najdeme vložku Luftcell Pu pro každodenní nošení. Boty jsem nosil do práce každý den a při pochůzkách po městě. Nepocítil jsem ani náznak tvorby puchýřů a při chůzi po ostrých kamenech bota všem tlakům úspěšně odolala. Vložka není ani příliš měkká ani tvrdá, kontakt s chodidly je díky její jemnosti příjemný.

Textilní vnitřek doplňuje použitou kůži a je ošetřen antibakteriální technologií Cleansport NXT, která úspěšně bojuje se zápachem. Podešev z gumy disponuje jen jemným vzorkem. Pro chůzi na sněhu a zmrzlém povrchu by se více hodil vyšší vzorek.
 

Keen Eastin Boot Man - vnitřek je textilní, opatřený antibakteriálním ošetřením technologií Cleansport CNX
Keen Eastin Boot Man při výrobě je použito minimum chemie


Perfektní řemeslné provedení bot

Zpracování bot je velice precizní, nikde nevyčnívají žádné nitě, jednotlivé díly usně na sebe krásně navazují. Při výrobě tohoto modelu se myslelo na životní prostředí a tak se využilo jen minimum lepidla, rozpouštědla a ostatních chemických látek. K tomu ekologické zpracování kůže. Těší mě, že u Keenu má zelenou ekologické pojetí výroby.
 

pánská městská obuv Keen Eastin boot man je celokožená odolná lifestylová botka
Keen Eastin Boot Man - jednotlivé části usně na sebe perfektně pasují


Shrnutí

Obuv Eastin Boot považuji za vhodnou na podzim i zimu. Příjemně obepne chodidlo a i bez tlustších ponožek uchovává teplo. Kůže je pevná a tak silná, aby při oděrkách nedošlo k poškození. Ve městě a na procházkách nezklame ani za deště či sněžení. Svůj lifestylový původ nezapře. Hodí se k jeansům, lehce sportovní bundě i kabátu. Z bot mám velice dobrý pocit, určitě v nich budu chodit celou zimu.

Keen Eastin Boot Man se hodí ke kabátu i k lehké sportovní bundě


Výhody:

  • moderní design
  • kvalitní kůže
  • ekologicky odpovědná výroba


Nevýhody:

  • nižší vzorek podešve

 


obuv Keen Eastin Boot MTechnické detaily

Obuv Keen Eastin Boot M

svršek: prémiová voděodolná kůže s certifikaci LWG
voděodolná úprava: bez perfluorovaných chemikálií PFC
podešev: bez perfluorovaných chemikálií PFC
vložka: vyjímatelná Luftcell PU vložka dvojí hustoty
antibakteriální ošetření: CLEANSPORT NXT

MOC: 3 999,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


 

Testoval:


Josef Kutil
PEPA KUTIL

Ve firmě má na starosti servis pro velkoobchodní zákazníky. Baví ho analytika a rád si pohrává s excelem. Soustředění na práci s čísly a produkty si pak dobíjí o volném čase v přírodě. Má rád moře a miluje hory. Rád se po nich toulá jen tak nalehko s malým batohem. Míst, kde je krásně, zná hodně. Nejvíce ho oslovil vrchol hory Djeravica v Kosovu, kde prošel pohoří Prokletije. Ale narazit na něj můžete kdekoliv v českých luzích a hájích. Díky svému psímu kamarádovi je v pohybu každý den. Neodpírá si ani relax u pivka s přáteli, kde je vždy dobře pobaví svými zážitky z cest.

 

Testovali jsme další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey