Test obuvi Keen Galleo Mid WP

6 min čtení 30. 11. 2017

Pro bezpečnost v náročnějším terénu je potřeba mít dobrou botu, na kterou se můžete spolehnout. Jelikož jsme měli před sebou několik cílů a chyběly nám pořádné, kotníčkové trekovky, tak jsme si pořídili novinku od značky KEEN, model GALLEO MID WPdámském a pánském provedení.

kotníčková treková obuv Keen Galleo Mid WP man a woman

Gallea patří do rodiny evropské produkce, tedy outdoorových pohorek, které jsou vyrobeny přímo v Evropě. S produkcí ve svém evropském výrobním závodě začal KEEN na podzim roku 2015 a chce se tímto krokem více přiblížit hlavním odbytovým trhům v Evropě, přizpůsobit se lépe evropským specifickým požadavkům, zajistit vyšší kvalitu a také zkrátit dodací termíny pro své zákazníky.

Testovali jsme v Krkonoších

Dovolená v Krkonoších by nebyla dovolenou, kdybychom „nedali“ Sněžku. Letos jsme neměli v plánu její vrchol, ale krásnou cestu traverzem pod ní. Jednak tam nikoho, až na jednu, dvě výjimky, nepotkáte, ale také je to cesta neokoukaná. A že je na co se dívat!

To bude křest pro Gallea. Poslouchali jsme, že jsme blázni, jít poprvé takovou cestu v nových, nerozšlapaných botách…

kotníčková treková obuv Keen Galleo Mid WP woman - podrážka s dvojí tvrdosti

Obouváme

Galleo je kotníčková obuv, která je vyrobená z kvalitní voděodolné nubukové kůže. Bota má vyšší límec kolem kotníku a po povolení tkaniček se krásně otevře jazyk, takže se do boty pohodlně vklouzne. Důležité je botu dobře utáhnout. Hlavně kolem kotníku, aby bota držela a noha v ní byla stabilní. To je u Galleo vyřešeno suprově.

kotníčková treková obuv Keen Galleo Mid WP man

Jazyk, který má speciální konstrukci Derby, se nikde nekrabatí, netlačí. Prostě hezky přilne k nártu. Tkaničky jsou protáhlé čtyřmi kovovými očky. Na pátém pořadí (dole u kotníku) je kovový tunýlek. Pro dobrou fixaci a pohodlné utahování slouží háček, který je posazený jakoby vzadu od jiných háčků. To vám stáhne dobře nohu v kotníku. A následují ještě další dva kovové háčky na každé straně kotníku.

Co je na těchto botách úžasné, je komfort, který zažijete hned při prvním obutí, po prvních kilometrech a hlavně po celodenní náročné túře. Necítili jsme žádné otlaky kolem kotníků ani na jiných částech nohy, prostě nohy byly „jako v bavlnce“. Dostatek místa je pak před prsty a kolem nich. To se bude hodit, až půjdeme z kopce. Protože co je do kopce, je i z kopce. Tam se pozná dobrá bota a také dobře zvolená velikost.

kotníčková treková obuv Keen Galleo Mid WP woman

Vyrážíme

V Galleo jsme chodili všude možně. Po loukách, kamenech, po cestách i necestách. Všude bota perfektně držela na noze i na povrchu. Podrážka je z gumy, která má dvě různé tvrdosti. Dokonce je na podrážce i barevně odlišená.  V praxi to znamená, že když jdete po nezpevněném terénu, jako je například kamenitá cesta, tak bota dobře drží při záběru. Jednoduše řečeno, nemá tendenci se zvrtnout.

kotníčková treková obuv Keen Galleo Mid WP man - podrážka dvojí tvrdosti

Co je na modelech této řady bezvadné, je integrované odpružení v patní části, které tlumí nárazy při došlapu. Ty pociťujete zejména, když jdete dlouho z prudkého kopce. Tlumení šetří i vaše klouby a cesta z kopce není utrpením. Bota též disponuje vyjímatelnou anatomickou vložku z materiálu EVA dvojí hustoty, pro lepší podporu klenby a dokonalé přizpůsobení noze. Vložku s názvem METATOMICAL FOOTBED DESIGN, vyrábí do svých vybraných trekových bot přímo KEEN.

kotníčková treková obuv Keen Galleo Mid WP man a woman - vyjímatelné vložky EVA

Dalším plusem boty je mezipodešev, která je vyrobena z polyuretanu, který má delší životnost a neztrácí svou pružnost jako klasický materiál EVA, který se k výrobě mezipodešví běžně používá.

Zajímavostí je speciální technologie, která se k výrobě podešve a následnému přichycení k svršku boty používá. Podrážka se vloží do licí formy a ke svršku boty se uchytí spojením se vstříknutým, tekutým polyuretanem. Toto spojení ve formě, za vysoké teploty a tlaku, nahrazuje neekologická lepidla, která obsahují výrazně více pojiv na bázi ropy a těkavé chemikálie.

Na treku plném kamení a nerovného terénu se nám vyplatila také gumová špička. Stačí se trochu zahledět po kraji a zakopnutí je na světě. Ale ani u modelu Galleo nechybí patentovaná ochrana prstů KEEN.PROTECT. Takže se můžete klidně kochat.

test kotníčkové trekové obuvi Keen Galleo Mid WP man a woman v Krkonoších

Trekové boty Galleo mají kvalitní membránu KEEN.DRY, která je prodyšná, ale zároveň udrží nohy v suchu. My jsme chtěli vyzkoušet její kvalitu a probrouzdali jsme se malým potůčkem. Voda zůstala na povrchu boty.

Shrnutí

Jestli sháníte trekovku do náročnějšího terénu nebo jen na výletování po českých kopcích, klidně vsaďte na trekovky Galleo. Oceníte jejich pečlivé zpracování, kvalitní materiály a především pohodlí těchto univerzálních bot. Další člen rodiny Keen vás jistě nezklame.   

 

 


Vysoká treková obuv Keen Galleo manVýhody

 • nepromoknou díky membráně KEEN.DRY
 • ochrana prstů KEEN.PROTECT
 • odpružení v patní části
 • polyuretanová mezipodešev pro zajištění delší životnosti
 • vyjímatelná anatomická vložka METAOMICAL FOOTBED DESIGN
 • pohodlí a komfort, který bota nabízí
   

Nevýhody

 • o něco vyšší pořizovací cena, za kterou ovšem dostanete špičkový produkt     
   

 

Vysoká treková obuv KEEN GALLEO MID WP womanTechnické detaily

Obuv Keen Galleo Mid WP man/woman


svršek: nubuková kůže
podrážka: KEEN-guma dvojí hustoty
podšívka: memrána KEEN.DRY
anatomická vložka: EVA dvojí hustoty
produkce: EU MADE

DMOC: 4.999,- Kč

Obuv získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


Testovali:

Denisa PazderováDENISA PAZDEROVÁ

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám: Prodávám v KEEN na Zličíně v Metropoli
Outdoorové sporty provozuji od roku: Věnuji se hlavně agility, a to od roku 2013
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2014
V Rock Pointu jsem od roku: 2014
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: Jsem ráda v přírodě, takže úplně nejvíc je pro mě trekking. Vzít psa, rodinu a jít a jít. Když natrefíte na kus krásné přírody a vydaří se i počasí..., co si víc člověk může přát.  A jako ryba ve vodě jsem na cvičáku se svojí fenkou. Tam chodíme rády já i ona.

Radek Dvořák

 

RADEK DVOŘÁK

V Rock Pointu je Radek už od roku 2001. Ve firmě patří mezi specialisty na obuv a zejména pak právě na značku Keen. Však také již několik let působí jako vedoucí našich Keen speciálek. Po práci, pro odreagování a pro doplnění nové energie si rád zahraje tenis a o víkendech a dovolených nejraději vyráží ven do hor.
 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Tahle bludička se stala mou oblíbenkyní pro spoustu aktivit. Kde všude ji využijete a jaký výkon dokáže podat si přečtěte v Káti recenzi...
Bike 10 je hodně zajímavým kouskem. Anatomický tvar a systém odvětrání ho předurčují na veškeré bikové aktivity. Jak obstál v testu...
Šest statečných z našeho Rock Point kolektivu se pustilo do testování merina. Ale žádné šolíchání! Pěkně 7 dní v jednom triku. Jak to dopadlo a jak hodnotí tenhle ryze přírodní materiál...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey