Test obuvi Keen Hikeport II Sport Low WP

5 min čtení 07. 07. 2020

Táta mi nedávno přinesl nové boty. Říkal, že jsou speciální, testovací. To prý znamená, že v nich mám pořádně skákat a běhat, aby se poznalo, jaké ty boty jsou. Občas prý můžu i do něčeho kopnout.

Já se z něho picnu, jako bych v botách někdy dělal něco jiného! Ale abych mu udělal radost, kopnul jsem hned do bráchy. Jenže to se mu z nějakého důvodu nelíbilo! Dospělí občas nevědí, co chtějí.

Ale ty boty se mi hned zamlouvaly. Byly modré jako báječný Hudson Hornet! Brácha tvrdil, že jsou modré jako moře. No těprsk! Takové moudro do něj určitě natlačili ve školce. Já mu dám moře! Je to šprt.

Sebík v Keen Hikeport II Sport Low WP

Na výletě v lese

Táta hned naplánoval výlet. To je celý on. Pořád hledá záminky, jak odjet někam do lesa. Nevím, co na tom vidí. Všude jsou tam kopřivy, komáři a určitě i bubáci! Těch se bojím dokonce víc než mamky, když mě načapá, jak kreslím po zdi. Když já si nemůžu pomoct. Ale zpět k tomu výletu. Testovat se prý musí v terénu. Máma byla v práci, takže jsme museli vzít i bráchu. Táta mi ale za to, že zapózuji v Hikeportech na fotkách, slíbil čokoládu. Tak jsem se nechal přesvědčit.

Jednoduše, bez tkaniček

Začalo to trapasem jako vždycky. Brácha se nechtěl oblékat a dobíhali jsme bus! Klika, že ty boty nemají tkaničky. Jednoduše zatáhnete za gumičku a pak je tam suchý zip. Žádná složitá klička! Obouval jsem se sám, a kdybych se měl podobnými výmysly zabývat, tak jsme to nestihli.

Neproteče skrz, může natéct shora…

Musím uznat, že místo táta vybral docela dobře. Hned po pár metrech tekl přes les potok. A dovolil mi se v něm brouzdat! Ty boty totiž mají nějakou Keen.Dry membránu, či co. To slovo zní dost podezřele, ale ta věc prý zaručuje, že boty nepromoknou a bude v nich pořád sucho.

Byla to pravda. Alespoň do doby, než jsem začal poskakovat. Pak mi tam samozřejmě nacákalo horem! Také mě hned vyhnali ven. Škoda, konečně to začínala být legrace.

Chtěl jsem si to vynahradit v přilehlé blátivé louži. Jenže to mi také neprošlo. Pamatujte si. Dítě je buď čisté, nebo šťastné!
 

Keen Hikeport II Sport Low WP do vody můžou
pozor ale na vodu zhora

Neklouzavá podrážka

Táta potom prohlásil, že polezeme na nějaký kopec. No když jsem ho viděl, hned mi bylo jasné, že je to pokus o to, se mě zbavit. Ale já už na ty stěny vážně kreslit nebudu!

Byl tam hliněný svah prudký jako klouzačka a já si živě představoval, jak se po něm kutálím dolů do šípků. Prostě jistá smrt! Jenže ty boty mají záhadně přilnavou podrážku a nic takového se, naštěstí pro mě, nekonalo. V pohodě jsem se dostal nahoru.

Brácha koukal trochu zklamaně, ale já jsem z toho, že se možná ještě někdy setkám se svým legem, byl radostí bez sebe! Začal jsem samou radostí pobíhat sem a tam a samozřejmě hned zakopnul o kámen. Ale vůbec to nebolelo, protože boty mají gumu přes celou špičku! Za mě super patent.

Keen Hikeport II Sport Low WP na skalách dobře držely a neklouzaly

Nohy mě nebolely ani trochu!

Dál jsme šli zpět dolů k potoku a po loukách okolo, až někam do háje. Dlouhé chození nesnáším. Většinou mě hned bolí nohy. Dneska nic! V těch botách se šlapalo vážně moc hezky. Jenže cesta mě nudila, tak jsem zkusil únavu alespoň předstírat. Rozjel jsem kňourání a loudání a dělal, že blinkám šťávu. Když je to doopravdy, táta mě nosí za krkem. Ale nespolknul mi to.

Došli jsme k farmě, kde měli lamu, koně, slepice a vůbec zvěřinec. Pobíhalo tam hejno kuřátek a brácha z nich byl úplně u vytržení! Je o dva roky starší a na jeho věk to bylo senzační. Je to moula. To jsem ale netušil, že nejhorší mě teprve čeká.

na výlety i na hřiště v Keen Hikeport II Sport Low WP

Sušení na zahrádce

Návštěva u babičky. Že jsem si hned nevšiml, kam to jedeme, takový podraz! Dvě hodiny jsem musel poslouchat, jak krásně kvetou vlčí máky. Babička je milovnice rostlin všeho druhu, hlavně těch neužitečných. Její zahrada je hotové arboretum, ale třeba jahody nikde. No chápete to?

Proč si někdo dělá ze zahrady les, když ho má za barákem! Jediné pozitivum bylo, že mi z těch nových bot táta zatím vyndal vložky a stačily tak do našeho odchodu krásně vyschnout od té nacákané vody z potoka. Začal jsem ty boty mít fakt rád a brácha mi je závidí.

Technické detaily

Boty Keen Hikeport II Sport Low WP children

svršek: kůže a odolná textilie
membrána: KEEN.DRY
reflexní prvky: ANO


Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

Doprava
zdarma

Keen

boty

HIKEPORT 2 LOW WP YOUTH

1 799 Kč 1 899 Kč
Doprava
zdarma

Keen

boty

HIKEPORT 2 LOW WP CHILDREN

1 799 Kč 1 899 Kč

 

 

Testoval a tátovi diktoval:

Kopecký Sebastian
SEBASTIÁN KOPECKÝ

Ahoj, jmenuji se Sebastián a jsou mi tři roky. Až vyrostu, chtěl bych také být prodavačem v Rock Pointu jako táta. Máma sice říká, že by raději, abych byl třeba právník. Ale juristou je již strýc Jiří a to stačí. Navíc strejda je pořád zachmuřený a musí nosit oblek. To táta pracuje normálně v tričku a pořád se směje! Takže já mám jasno.

 


Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Šest statečných z našeho Rock Point kolektivu se pustilo do testování merina. Ale žádné šolíchání! Pěkně 7 dní v jednom triku. Jak to dopadlo a jak hodnotí tenhle ryze přírodní materiál...
Batoh, u kterého můžete velmi rychle schovat všechny popruhy a udělat z něj regulérní cestovní tašku třeba do letadla. Co vše umí, se dozvíte v recenzi...
Dámský batoh na dlouhé treky, který vám šetří záda a ideálně rozloží váhu? Krosnu Ariel II 55 l Káťa otestovala na treku GR221 a jak ji hodnotí si můžete přečíst v recenzi...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey