Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test obuvi Keen Revel

Ledoborec na Sibiř i do lázní

Jednoho dne se mi máma radostně pochlubila, že si pořídila v Rock Pointu nový zimní botky do města - Keen Revel. S pousmáním jsem odpověděl, že ať mi dá vědět, kdyby jí v nich náhodou byla zima, protože ve stejných botách jsem se chystal přejít 700 km dlouhej, zamrzlej Bajkal na Sibiři.

Máma ale spokojeně každej den trajdala do práce a já si teda řekl, že když není zima jí, tak proč by měla být mě. A světe div se, ta bota s přehledem zvládla Sibiř.

Prsty v pohodlí

Boty od Keenu jsou v naší rodině už dlouho číslo 1. Jejich široká špička je nevídanej luxus při delších procházkách, kdy vám natečou prsty. V běžných botách s úzkou špičkou se mezi prsty začnou dělat puchejře, a to je fuj. V Keenech je ale dost prostoru a noha teda může vesele růst a růst. (pozn. autora: delšíma procházkama myslím třeba Camino de Santiago, který se v naší rodince stalo každoroční tradicí). A Revelky se teď navíc osvědčily i v kombinaci extrémní zátěže a sibiřský zimy!

boty Keen Revel man

Štěstí přeje připraveným

Takže jsem asi moc připravenej nebyl, protože dva týdny před naší expedicí jsem cestou z práce špatně šlápnul a přetrhl jsem si vazy v kotníku. Ano, hádáte správně. V ten moment jsem na sobě neměl Revelky. Začátečnická chyba! S ortopedem jsme se shodli, že pohorka je skoro adekvátní náhradou sádry. Do Keenů se mi navíc vešla i ortéza a byl jsem až překvapenej, jak dobře se mi nakonec šlo!

boty Keen Revel se prošly i po zamrzlém Bajkalu

Vložka

Jedinej problém, kterej jsem s botou měl, byly vložky. Mají vzadu takový žlutý lem, který je “zaoblený” a zdá se mi, že díky němu vložka v botě nedrží úplně tak, jak by měla. Po pár kilometrech se mi vždy posunula o pár centimetrů směrem nahoru, z boty ven, což bylo celkem nepříjemný. Ale Láďa ani mamka tenhle problém nemají, takže je dost možný, že prostě neumím chodit.

boty Keen Revel se prošly i po zamrzlém Bajkalu

Keen.Dry

Abych svoje nohy a boty trošku rozhejbal, vytáhl jsem boty na různý akce, přechod Alp, nebo třeba na procházku ze Zdic do Prahy. Brodil jsem se s nima bahnem, v dešti, ale taky ve sněžnicích mokrým sněhem a membrána Keen.Dry v celokožené botě statečně držela veškerou vlhkost od mé nohy.

Decentně univerzální

Celkově jsem s botkama nadmíru spokojenej. Nejsou to žádný žlutý křiklouni, takže je člověk může celkem v pohodě vzít i na kratší procházky, aniž by vypadal jako horolezec připravující se na osmitisícovej vrchol výstupem na pražskej Vítkov.

boty Keen Revel se prošly i po zamrzlém Bajkalu

TECHNICKÉ DETAILY

zimní obuv Keen Revel III manObuv Keen Revel III man

svršek: kůže
mezipodešev: EVA pěna
vložka: Keen.Heat Trapolator
membrána: Keen.Dry
zateplení: technologie Keen.Warm (až do -32°C)
tvrdost: AB

hmotnost: 547 g

DMOC: 3 999,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


TESTOVAL:

Dan Born
DAN BORN

Spolu s kamarádem Láďou Smržem si splnil svůj velký sen. S plně naloženými saněmi dokázali přejít přes zamrzlý Bajkal. Po 16 dnech a našlapaných 684 km se dostali z jihu na sever jezera. O expedici dua s názvem BaikalBois si můžete přečíst více v rozhovoru s Danem.

 

 

 


Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Minimalistický, aerodynamický a elegantní. Na batohu nenajdete žádné zbytečnosti...
Nejlehčí a nejdynamičtější trailovka z nabídky Brooks. Provětrával jsem ji od  podzimu do jara. Jak hodnotím?
Ultralehký stan, který jsme testovali na extrémním závodě napříč Amerikou. Zažil noci na poušti i bouže kdy padaly kroupy velikosti křepelčích vajec...