Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test obuvi Keen Revel

Ledoborec na Sibiř i do lázní

Jednoho dne se mi máma radostně pochlubila, že si pořídila v Rock Pointu nový zimní botky do města - Keen Revel. S pousmáním jsem odpověděl, že ať mi dá vědět, kdyby jí v nich náhodou byla zima, protože ve stejných botách jsem se chystal přejít 700 km dlouhej, zamrzlej Bajkal na Sibiři.

Máma ale spokojeně každej den trajdala do práce a já si teda řekl, že když není zima jí, tak proč by měla být mě. A světe div se, ta bota s přehledem zvládla Sibiř.

Prsty v pohodlí

Boty od Keenu jsou v naší rodině už dlouho číslo 1. Jejich široká špička je nevídanej luxus při delších procházkách, kdy vám natečou prsty. V běžných botách s úzkou špičkou se mezi prsty začnou dělat puchejře, a to je fuj. V Keenech je ale dost prostoru a noha teda může vesele růst a růst. (pozn. autora: delšíma procházkama myslím třeba Camino de Santiago, který se v naší rodince stalo každoroční tradicí). A Revelky se teď navíc osvědčily i v kombinaci extrémní zátěže a sibiřský zimy!

boty Keen Revel man

Štěstí přeje připraveným

Takže jsem asi moc připravenej nebyl, protože dva týdny před naší expedicí jsem cestou z práce špatně šlápnul a přetrhl jsem si vazy v kotníku. Ano, hádáte správně. V ten moment jsem na sobě neměl Revelky. Začátečnická chyba! S ortopedem jsme se shodli, že pohorka je skoro adekvátní náhradou sádry. Do Keenů se mi navíc vešla i ortéza a byl jsem až překvapenej, jak dobře se mi nakonec šlo!

boty Keen Revel se prošly i po zamrzlém Bajkalu

Vložka

Jedinej problém, kterej jsem s botou měl, byly vložky. Mají vzadu takový žlutý lem, který je “zaoblený” a zdá se mi, že díky němu vložka v botě nedrží úplně tak, jak by měla. Po pár kilometrech se mi vždy posunula o pár centimetrů směrem nahoru, z boty ven, což bylo celkem nepříjemný. Ale Láďa ani mamka tenhle problém nemají, takže je dost možný, že prostě neumím chodit.

boty Keen Revel se prošly i po zamrzlém Bajkalu

Keen.Dry

Abych svoje nohy a boty trošku rozhejbal, vytáhl jsem boty na různý akce, přechod Alp, nebo třeba na procházku ze Zdic do Prahy. Brodil jsem se s nima bahnem, v dešti, ale taky ve sněžnicích mokrým sněhem a membrána Keen.Dry v celokožené botě statečně držela veškerou vlhkost od mé nohy.

Decentně univerzální

Celkově jsem s botkama nadmíru spokojenej. Nejsou to žádný žlutý křiklouni, takže je člověk může celkem v pohodě vzít i na kratší procházky, aniž by vypadal jako horolezec připravující se na osmitisícovej vrchol výstupem na pražskej Vítkov.

boty Keen Revel se prošly i po zamrzlém Bajkalu

TECHNICKÉ DETAILY

zimní obuv Keen Revel III manObuv Keen Revel III man

svršek: kůže
mezipodešev: EVA pěna
vložka: Keen.Heat Trapolator
membrána: Keen.Dry
zateplení: technologie Keen.Warm (až do -32°C)
tvrdost: AB

hmotnost: 547 g

DMOC: 3 999,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


DODATEČNÁ ON-LINE SLEVA

Při objednání on-line si produkt můžete zlevnit dodatečnou slevou 15 %. Stačí během nákupu zadat tento kód:

REVEL3

Uplatnění: 23. 10. – 23. 11. 2019. Sleva platí pouze na model Keen Revel III man. Sleva se vám odečte i od již zlevněného produktu, včetně vaší slevy z klubové karty Zóna.
 


TESTOVAL:

Dan Born
DAN BORN

Spolu s kamarádem Láďou Smržem si splnil svůj velký sen. S plně naloženými saněmi dokázali přejít přes zamrzlý Bajkal. Po 16 dnech a našlapaných 684 km se dostali z jihu na sever jezera. O expedici dua s názvem BaikalBois si můžete přečíst více v rozhovoru s Danem.

 

 

 


Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Kufr na kolečkách, který můžete hodit i na záda. Žádná nouzovka, Fairview je do detailu propracované zavazadlo...
Váháte, zda si vybrat funkční prádlo ze syntetiky nebo přírodního vlákna? Kolega připravil takový jednoduchý srovnávací přehled...
Všestranná karimatka, která dopřeje zádům komfort a bezpečně zastaví chladné proudění od země. Testovali jsme nejen na sněhu...