Test obuvi Keen Tahrghee Exp WP

3 min čtení 29. 05. 2018

Mnohokrát mě v obchodě zákazníci žádali, že by chtěli od Keenu boty Targhee. Bylo období, kdy tento model nebyl, pouze se doprodávaly poslední kusy v outletech. Dnes už je to jinak, Keen přišel na trh s inovovaným modelem, který se jmenuje Targhee EXP. Tato novinka mě zajímala a boty jsem si pořídila.

testováno od podzimu do jara

Byl podzim a ve vinicích na jižní Moravě je buď bahno anebo mokro v trávách. Poté přišel sníh. Teď už máme jaro. Všechny tyto období se mnou Keeny prošly. A když máme jarní deště ve městě, jsou Targhee dost praktické.

Turistická obuv Keen Targhee EXP WP woman

Inovace

Starší model Targhee měl svůj styl. Jedinečný design. Opticky hodně vysokou patu, jelikož se tam vzdouvala podešev. Měl své obdivovatele.

Targhee EXP už není na první pohled tak rozpoznatelný. Zeštíhlel, má jednotnou barvu a méně kůže, používá více textilních látek. A pata již nepůsobí tak robustně. Vlastně bych řekla, že decentně zkrásněl.

Ponechává si od starého modelu stejně hrubý vzorek na podešvi, ať hezky drží v terénu a došlap nám změkčují dva pruhy EVA pěny. Samozřejmostí je chránění prstů na nohou, kterým se Keen vyznačuje - jejich legendární patent "Keen Protect".

Turistická obuv Keen Targhee EXP WP woman

Být vidět

Přes patu boty je do kříže opravdu poctivá odrazka, spíše tedy reflexní pásky, také jsou přes poutko u paty a vpředu na poutkách tkaniček. Do města to možná někomu přijde příliš, ale pokud se hodně touláte podél cest, kde nejsou lampy, je to výborná věc.

do hor i města

Většina keenů, které vlastním, jsou buď sandály, kecky nebo žabky. Targhee EXP jsou pro nohu opravdu ochranou. Jsou masivní a vyvolávají pocit obuvi, se kterou můžu vyrazit i do nečasu. Častěji nosím užší boty, takzvaný typ nástupovek (approach), které nohy sevřou, obejmou a jde se. Keeny dávají pocit pohodlí a komfortu. Proto jsou tak oblíbené.

Nové Targhee jistě najdou své fanoušky, je to ideální bota pro českého turistu. Pro nás, co každý víkend jezdíme do Beskyd a jednou měsíčně do Jeseníků. Pro člověka, který chce s rodinou na Říp. Pro každého, kdo chce jednou ročně dojít na Sněžku. Na české podmínky jsou Keeny prostě ideální.

Patří na náš trh. Do Tater už bych šla spíše v jiné obuvi. Ale všude u nás uvidíte Keeny, jak ve městech, tak v přírodě - otevřené i zavřené, a to už je dostatečný důkaz toho, že jsou opravdu tak dobré.
 

Turistická obuv Keen Targhee EXP WP woman
Turistická obuv Keen Targhee EXP WP woman

 

vzork bot Keen Targhee EXP WP woman

 


Dámské turistické boty Keen TARGHEE EXP WP WTechnické detaily

Obuv Keen Targhee EXP WP woman

podšívka: Textílie a membrána KEEN.DRY
podešev: ALL-TERRAIN, s 4mm hlubokým vícesměrným vzorkem
mezipodešev: EVA pěna

DMOC: 3.399,- Kč

Obuv získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 

 

Testovala:


Katerina MichajlovovaKATEŘINA MICHAJLOVOVÁ
Outdoorové CV ve zkratce:

Kde pracuji: Rock Point Ostrava, Nová Karolina
Outdoorové sporty provozuji od roku: od dětství, jsem z Beskyd
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2011
V Rock Pointu jsem od roku: 2011
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: trekking a následný camping, bouldering
Specialista na výrobky: camping, boty, batohy, outdoorová jídla.
Specialista na značky: Osprey, Smartwool, Adidas, Tilak, Mountain House, Therm-a-rest, Sea to summit.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Léty osvědčená lezečka dostala svou tkaničkovou podobu. Jak se osvědčila zkušenému lezci Lukymu Klingorovi? Přečtěte si co od Šamanů můžete očekávat...
Duro LT - ultralehká novinka americké značky Osprey. Co nabízí tahle objemově nejmenší běžecká vesta z řady Duro? Šimon, orientační běžec, ji dal co proto a zhodnotil...
Cloudvista, svižná trailovka, kterou Filip dokonale proběhal v rakouských Alpách. Jak se osvědčila a na jak dlouhé trasy je vhodná...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey