Test obuvi Keen Terradora Leather WP

4 min čtení 23. 02. 2018

Populární série Keen Terradora se rozrostla o další skvělou botu – tentokrát o podzimní koženou verzi Keen Terradora Leather WP. Jestli hledáte lehké, měkké, pohodlné, nepromokavé, kožené univerzální boty, čtěte dál!

boty Keen TERRADORA LEATHER WP W

Proč boty Terradora Leather?

Hledala jsem univerzální kožené boty, které můžu nosit od podzimu do jara. Ať nemusím moc přemýšlet, co si obout na (ne)plánované krátkodobé/střednědobé výlety, na městskou turistiku, projížďku podzimní krajinou na kole, procházku se psem nebo do lesa, na jednodenní výlety, u kterých se moc nenadřu a tím pádem chci i lehkou a pohodlnou obuv. A ať jejich vzhled lahodí oku.

Nebudu si na sebe brát sebefunkčnější věc, když se mi nelíbí její vzhled. A pánové, jestli teď dáváte oči v sloup, nechtějte po mě vyjmenovat, kolikrát jste se sami ptali po jiné barvě, nebo dokonce sahali po dámském modelu, který se vám líbil víc. Každý se chce líbit. Hlavně sobě.

boty Keen TERRADORA LEATHER WP W

jak terradora vypadají?

Série Terradora je prezentovaná jako ryze dámská verze, užší, neuvěřitelně lehká, s užší špičkou, než zbytek kolekce KEEN. Vypadá skvěle. Podrážka je minimalistická a o poznání měkčí, než je člověk u Keenu zvyklý, zato s hlubokým (4 mm) vzorkem, který v bahně potěší. Celá bota je tak nějak magicky měkoučká, že mám nohy jako v bavlnce. I vzhledově se mi boty líbí, zvolen byl spíše jednoduchý design, který se hodí ke všemu.

Kouknu-li se „pod kapotu“, najdu pryžovou podešev s označením All Terrain (tedy do každého terénu) a kožený voděodolný nubukový svršek (odolnost a izolace) s membránou KEEN.DRY (nepromokavost a prodyšnost). Se svou váhou 399 gramů jsou prostě parádní!

boty Keen TERRADORA LEATHER WP W

Do akce!

Po nazutí boty působily velice pohodlně, jak je u Keenu zvykem. Jako když chodím v pohodlných bačkorách. Ale musím říct, že po dlouhodobějším nošení mě přeci jen něco vadit začalo - neměla jsem pocit pevné fixace boty na noze, a to ani po utažení tkaniček na maximum i vytvoření stahovacího oka navíc.

Kůže se roztáhla a boty mi byly najednou široké, hlavně kolem kotníku. Jde spíše o nevýhodu pro mě, než nedostatek boty – mám ráda, když je mi bota oporou a nohu stahuje, než naopak. Ostatně, Keen má své oddané uživatele, kteří naopak nedají na tento aspekt boty dopustit – a není jich málo!

boty Keen TERRADORA LEATHER WP W

V terénu…

Chození po cestách, kamenitých i blátivých – paráda. Šplhání po vlhkých kamenech a skalnatém terénu – už zas tak moc ne, bota je na to prostě pořád až moc široká a trochu nešikovná, ale postačí na nenáročné využití – a k tomu jsou boty především určeny.

Na druhou stranu jsou boty lehké a pružné, takže tenhle můj požadavek plní na jedničku. Za chvíli jsem už zapomněla, že vůbec nějaké boty na noze mám.

Díky kůži, která báječné tepelně izoluje (na rozdíl od „letní“ textilní verze), jsem necítila nepřízeň počasí, ba ani chlad vody, kterou jsem zrovna procházela. I kratší postávání ve vodě botám nic neudělalo.

Nakonec zmíním tkaničky, které jsou dostatečně široké (na rozdíl od letní verze boty), aby se dobře uvazovaly i rozvazovaly, a to jak v rukavicích, tak prsty promrzlých rukou. Jen jsou na mě až zbytečně moc dlouhé.

boty Keen TERRADORA LEATHER WP W

Údržba

Čištění bot je taky jednoduché, omývám je pomocí čistícího spreje Granger's Footwear + Gear Cleaner, který se jednoduše nastříká a setře. Rychlé alternativní řešení ke klasické houbičce s mýdlem.

boty Keen TERRADORA LEATHER WP W

Shrnutí

Celkově bych boty doporučila pro volnočasové nošení, boty pro turistky „pohodářky,“ preferující spíše pohodlné, měkké a široké boty, které nikde netlačí ani nestahují nohu. Boty dobře vypadající, ve městě i v přírodě. Do kaluže i sněhu. Kamkoliv. Kdykoliv.

boty Keen TERRADORA LEATHER WP Wboty Keen TERRADORA LEATHER WP WVýhody

  • lehké a měkké
  • pohodlné již při prvním nazutí
  • nepromokavé
  • kůže tepelně izoluje
  • různorodé využití po celý rok, převážně jaro - podzim
  • široký střih


Nevýhody

  • pro někoho mohou být až moc široké
  • dlouhé tkaničky
     

boty Keen TERRADORA LEATHER WP WTechnické detaily

Obuv Keen Terradora Leather WP

svršek: voděodolná nubucková kůže
podšívka: textílie a membrána KEEN.DRY
podrážka: Keen ALL-TERRAIN
hmotnost: 399 gramů 1/2 pár

DMOC: 3 699,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.Testovala

Eva Chaloupková
EVA CHALOUPKOVÁ

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám: Rock Point Novodvorská, dříve Rock Point Flora
Outdoorové sporty provozuji od roku: od malička
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2008
V Rock Pointu jsem od roku: 2009
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: ...plavání :-D
Specialista na výrobky: merino, nože, batohy, čelovky
Specialista na značky: Icebreaker, Smartwool, Rafiki, Osprey, Keen, Lotusgrill, Opinel, Gerber

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Šest statečných z našeho Rock Point kolektivu se pustilo do testování merina. Ale žádné šolíchání! Pěkně 7 dní v jednom triku. Jak to dopadlo a jak hodnotí tenhle ryze přírodní materiál...
Batoh, u kterého můžete velmi rychle schovat všechny popruhy a udělat z něj regulérní cestovní tašku třeba do letadla. Co vše umí, se dozvíte v recenzi...
Dámský batoh na dlouhé treky, který vám šetří záda a ideálně rozloží váhu? Krosnu Ariel II 55 l Káťa otestovala na treku GR221 a jak ji hodnotí si můžete přečíst v recenzi...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey