Test obuvi Keen Venture WP man

4 min čtení 28. 06. 2019

Boty Venture jsou moje první od proslulé značky Keen. Již při jejich prohlížení jsem začal mít jisté představy, jak budou sloužit a co zvládnou. Na první pohled jsou robustní, designově povedené a z odolného materiálu.

Využít je jen na procházky do terénu mi přišlo škoda, tak jsem je nosil do práce nebo na  několika kilometrové výšlapy terénem, kde jsem mohl konečně využít jejich potenciál.

Keen Venture WP man

Pohodlí pro prsty

Konstrukčně jim není co vytknout. Přední část je dostatečně široká tak, aby byly všechny prsty v pohodlí. Nemusel jsem se je snažit vyšlápnout, jako obuv jiných značek a nevytvořily se mi puchýře na malíčcích, které mě u jiných bot pravidelně komplikovaly život. I bez toho, abych musel silně utáhnout tkaničky, mi boty seděly dobře a pata se nevyzouvala. Naopak. Byla v botě stabilní.

Keen Venture WP man

Perfektně ztlumí nárazy

Vyrazil jsem asfaltovou silnicí, která postupně přešla ve štěrkovou polní cestu. Hned tady jsem pořádně docenil podešev. Ta je tvořena kruhovitými tvary, které mezi sebou mají dostatečné rozestupy. Do těchto drážek se nezaklínil žádný kamínek, který by mi znepříjemňoval cestu. Podrážka v kombinaci se 4mm mezipodešví EVA tlumila veškeré nárazy a hroty ostrých kamenů.

Keen Venture WP man

Spolehlivě ochrání prsty

Konečně jsem vstoupil na lesní cesty a do volného lesa. Nejvíce jsem ocenil masivní gumovou špičku. Při zakopnutí o kořeny stromů bych si neporanil prsty. Svršek je vyrobený ze síťoviny a pronikání vlhkosti brání membrána KEEN.DRY. Botu nepoškodilo ani trní s ostny, přes které jsem proběhl. Celkově mám při chůzi pocit, že mám nohu dostatečně chráněnou a nic se mi nemůže stát.

Keen Venture WP man

Boty, které nepromoknou

Dále jsem postupoval k potoku a vodní nádrži. K potoku jsem přešel přes mokrou trávu. Žádná vlhkost přes membránu KEEN.DRY nepronikla. Suchou nohou pokračuji dál. Vystoupal jsem nezpevněnou cestičkou nad nádrž. Bota neklouzala ani na strmějších místech. Cesta domů už vedla podél potoka. Již nic nemohlo narušit zbytek výletu.

Keen Venture WP man

Celkové hodnocení

Boty Keen Venture WP M splnily všechny moje očekávání a představy. Jejich hlavní využití je v lehčím terénu. Toulky po českých horách zvládnou naprosto v pohodě.

Zastihne-li vás déšť, tak vás ochrání. Snesou horší podmínky v terénu a nějaké to zakopnutí. Ačkoli se jedná o trekovou obuv, dá se v pohodě nosit i v každodenním městském životě. Venture WP M jsem prověřil po všech stránkách a dávám své doporučení.
 

Keen Venture WP man
Keen Venture WP man

Výhody:

  • špička chrání proti okopu
  • nepromokavá membrána KEEN.DRY
  • tlumicí mezipodešev 4 mm EVA
  • dostatečná prodyšnost
  • CLEANSPORT NXT – ošetření antibakteriální technologií
  • víceúčelové využití


Nevýhody:

  • tvrdší stélka
  • vyšší hmotnost

 


pánská treková obuv Keen Venture WP manTechnické detaily

Obuv Keen Venture WP man

svršek: pevná síťovina
podšívka: prodyšná síťovina
mezipodešev: EVA
membrána: KEEN.DRY

DMOC: 3 499,- Kč

Obuv získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 Testoval


PEPA KUTIL

Ve firmě má na starosti servis pro velkoobchodní zákazníky. Baví ho analytika a rád si pohrává s excelem. Soustředění na práci s čísly a produkty si pak dobíjí o volném čase v přírodě. Má rád moře a miluje hory. Rád se po nich toulá jen tak nalehko s malým batohem. Míst, kde je krásně, zná hodně. Nejvíce ho oslovil vrchol hory Djeravica v Kosovu, kde prošel pohoří Prokletije. Ale narazit na něj můžete kdekoliv v českých luzích a hájích. Díky svému psímu kamarádovi je v pohybu každý den. Neodpírá si ani relax u pivka s přáteli, kde je vždy dobře pobaví svými zážitky z cest.

 

 

Testovali jsme další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey