Test obuvi On Running Cloudflow woman

3 min čtení 31. 05. 2019

Tak jsem se konečně dočkala… moje první silniční „běhačky“. Boty ON RUNNING přichází ze švýcarského Curychu už od roku 2010. Se sloganem "Od běžců - pro běžce." Říká se, že my holky vybíráme podle toho, co se nám líbí. Pouze očima. Ale u bot ON to tím rozhodně nekončí.

Švýcarské boty na silnici

Běžecké boty, konkrétně silniční model CLOUDFLOW, který je v České republice nejprodávanější, jsem testovala na moravskoslezských silnicích kolem Jeseníků. Když jsem je poprvé obula, bylo to jako stát doma v obýváku. Naprosté pohodlí. Bota sedí ve všech směrech. Doporučuji je hlavně pro ty, kdo mají užší nohu.

Jak fungují cloudy

Boty mají výborné zpevnění v přední části boty. Model Cloudflow je nejuniverzálnější, nejlehčí a vhodný pro všechny běžce, díky samostatně fungujícím obláčkům v podrážce - tento typ jich má nejvíce. Těmto obláčkům říkáme, jak už název napovídá – cloudy.  

Cloudy fungují na principu tlumení vzduchem. 18 cloudů v podrážce vám zajistí plynulý přechod z dopadové fáze do té odrazové. Při došlapu se cloud deformuje a nabízí skvělé tlumení. Při odrazu už se nemá kam deformovat, a stlačená energie se uvolní a podpoří odraz.
 

Na botách jsem ocenila vložku s paměťovou pěnou a pružné jemné tkaničky. Tkaničky by se neměly používat jiné, protože by mohly roztrhat otvory v botě, kterými se posouvají při utahování a rozvazování tkaniček.

Testovací model má ponožkovou konstrukci svršku, to znamená, že je z jednoho kusu síťoviny (mesh), bez jakýchkoliv švů. Tato síťovina je různé hustoty tkaní a je antibakteriální.
 

Shrnutí

Boty CloudFlow doporučuji všem běžcům s úzkou nohou. Jsou ideální na kratší i dlouhé výběhy po zpevněném povrchu, asfaltu, betonu. Jsou perfektně prodyšné. V porovnání s jinými běžeckými botami se noha vůbec nepotí.

Při prvním průběhu utaženější zatáčkou jsem neměla pocit, že by se mi noha v botě točila či podvrkla. Při seběhu z kopců jsem necítila žádný tlak na špičky prstů. Boty výborně tlumí nárazy, zejména v oblasti paty.

dámské boty On Running Cloudflow woman jsou určené na silnici

Prostě celkový komfort od nazutí až po vyzutí. Už je jen tak nesundáte. Model CloudFlow je určený pro běžkyně do 80 kg, drop má 6 mm.


 


Výhody:

  • vertikální a horizontální tlumení při dopadu díky technologii CloudTech
  • pružné, jemné tkaničky, výborně drží
  • velmi nízká hmotnost boty (190 g)
  • výborná prodyšnost


Nevýhody:

  • při přeběhu terénem mi zůstalo pár kamínků v podrážce ve středové lajně mezi cloudy

 


Technické detaily

dámské silniční boty On Running Cloudflow womanBoty On Running Clouflow woman

svršek: Inovativní síťovina
podešev: Zero-Gravity pěna
vzorek: 18 cloudů
drop: 6 mm
hmotnost: 190g (US 7) 

MOC: 3 999,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testovala:

Šárka Klapková
ŠÁRKA KLAPKOVÁ

Drobná a usměvavá dívčina, kterou outdoor výzvy jednoduše baví. Ať už běží půlmaraton nebo naskočí do skialpových lyží. V Rock Pointu jste ji mohli několik let potkávat na plzeňské prodejně, ale potom přesedlala blíže k produkťákům a jako jejich pravá ruka naskladňuje všechno to outdoor vybavení, které si u nás můžete nakoupit. Miluje pohyb venku, cestování a jednou by ráda navštívila Vietnam a zažila na vlastní kůži různorodost přírody, chutě vietnamské kuchyně i místní zvyky.


 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey