Test obuvi On Running Cloudventure

5 min čtení 11. 06. 2019

Značka ON Running byla založena roku 2010 ve švýcarském Curychu a šlo jí především o změnu systému tlumení oproti ostatním značkám. Zaměřila se na výkonnostní běžecké boty se špičkovým zpracováním s využitím nejmodernějších technologií. Za krátkou dobu své existence se dostala do podvědomí lidí po celém světě, a to nejen v tom sportovním.

Technologie CloudTec

Boty ON podporují díky své technologii CloudTec („obláčky“) efektivitu běžeckého kroku. Měkké přistání při zachování dynamického odrazu.

Podešev tlumí, jen když je to potřeba. Vertikální a horizontální tlumení při dopadu. A flexibilní Speedboard podporuje efektivní běžecký krok.


Technologie CloudTec přináší plynulý přechod z dopadové fáze kroku do odrazové fáze kroku

běžecké boty do terénu

Cloudventure man je trailová obuv jak pro začátečníky tak pokročilé běžce. Díky technologii je bota měkká v došlapu a velmi dobrá v sebězích. Drop boty je 6 mm. Technologie podrážky Mission grip, botu předurčuje, že bude dobře držet na suchém, na mokrém i kamenitém terénu.

Svršek je dvouvrstvý. Vrchní vrstva dobře prodyšná zabraňující pocení, vnitřní vrstva se vyznačuje měkkostí, pevností a antibakteriální úpravou. Jazyk je z mikrovlákna. Pata je pevně uchycena na svém místě. Samozřejmě, svršek boty je již vyroben bezešvou technologií, což má za následek, že bota nikde netáhne a poměrně dobře sedí i na mé úzké noze.

Tkaničky roznáší síly tak, aby eliminovaly konkrétní body tlaku. Rozšířené pogumované části svršku jsou vhodné převážně do náročnějšího terénu pro větší odolnost boty. Samozřejmostí bot jsou reflexní prvky
 

První dojem

Tuto značku registruji již několik let a vnímal jsem ji spíše jako módní vlnu než jako běžeckou obuv. Možnost ji vyzkoušet a udělat si vlastní obrázek jak o botách, tak o technologiích, jsem uvítal.

První dojem z bot byl výtečný už při obutí a prvních krocích. Bohužel, jarní počasí běhu nepřálo a já vyrazil hned do pořádné sloty, ve které mě jen tak něco, co mám na sobě, neuspokojí. Cloudventure však obstály a já v nich začal běhat víc a víc a začal měnit názor, že se jedná pouze o designovou značku.     

On Running Cloudventure man s vinikající přilnavostí podešve Mission grip

Vlastní zkušenosti

Boty se se mnou dostaly jak na Vysočinu, Krkonoš a do lesů v okolí Brna, tak i kopců Slovenska. Kolik v nich bylo naběháno, netuším, ale odhaduji to na 400 km. Zažily se mnou jak hezké počasí, tak i déšť a bahno, ale i sníh. O druzích terénu ani nemluvě. Na boty byl po celou dobu spoleh od prvních kroků, což ocení každý běžec, a to hlavně v náročném terénu či dlouhých sebězích.

On Running Cloudventure man testovány za hezkého počasí, za deště, v bahně i na sněhu

Na botách oceňuji střih, a jak sedí na noze. U nových bot vždy několikrát převazuji tkaničky než je to ono, boty Cloudventure mi od prvního zavázání seděly a noha nikam v botě neuhýbala, byla naprosto stabilní. Je to dáno komfortní stélkou a dobrým usazením paty.

On Running Cloudventure man mají bezešvý svršek a komfortní stélku pro vynikající usazení nohy

Přilnavost podešve k rozmanitým terénům za různého počasí mě mile překvapila. Výtka je hlavně k možnosti uvíznutí kamene v podešvi. Ať děláte, co děláte, musíte prostě zastavit a vyndat kámen rukou.

V podešvi Cloudventure On Running občas uvízl nějaký ten kámen

Co se týče tlumení došlapu, tak osobně k tomu mám výhradu. Při standardním běhu došlapávám na celé chodidlo nebo spíše špičku a navíc s mojí nižší váhou jsem efekt tlumení moc nepocítil, spíše se mi zpočátku zdály boty tvrdé. Při náročném seběhu, kdy člověk běží přes kameny, již tlumení fungovalo. Stačilo by nejspíš přibrat 10 kg a vše by bylo OK. Možná by bylo dobré, kdyby výrobce v budoucnu uváděl ideální váhu uživatele, aby byla technologie CloudTec využívána co nejefektivněji.  

On Running Cloudventure s podešví s technologií CloudTec pro efektnivní běh
 


Výhody

 • dobré tlumení při zachování dynamického odrazu
 • podešev Mission grip
 • bezešvá technologie svršku
 • gumová ochrana po celém obvodu boty
 • komfortní polstrování uvnitř bot
   

Nevýhody

 • na moji váhu až moc tvrdé obláčky, prošlápnout, se mi je podařilo snad jen na horách při sebězích v kamenitém terénu
 • občasné uvíznutí kamene v podešvi
   

 

Technické detaily

Obuv On Running Cloudventure man

materiál: prodyšný a voděodpudivý
podešev: Missiongrip
drop: 6 mm
hmotnost: 295 g

MOC: 4 299,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


testoval:

 

Radek CivišRADEK CIVIŠ

Outdoorové CV ve zkratce:

V Rock Pointu mám na starost: vedení obchodů v Brně a Jihlavě
Outdoorové sporty provozuji od roku: 1990
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2005
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: Kajak a plachetnice jsou vášní, hory láskou, běh a volné potápění inspirací
 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Bike 10 je hodně zajímavým kouskem. Anatomický tvar a systém odvětrání ho předurčují na veškeré bikové aktivity. Jak obstál v testu...
Šest statečných z našeho Rock Point kolektivu se pustilo do testování merina. Ale žádné šolíchání! Pěkně 7 dní v jednom triku. Jak to dopadlo a jak hodnotí tenhle ryze přírodní materiál...
Batoh, u kterého můžete velmi rychle schovat všechny popruhy a udělat z něj regulérní cestovní tašku třeba do letadla. Co vše umí, se dozvíte v recenzi...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey