Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test obuvi Salewa Wildfire Edge

4 min čtení 29. 07. 2019

Když nemusím nasazovat mačky, vysoké pohorky přes léto nevytáhnu. Proto ode mě dostávají nízké trekovky docela zabrat a za poslední roky to odskákala právě značka Salewa. A aktuální model Wildfire Edge má ambice vydržet déle a lépe, než ty minulé!

Nástupovky Salewa Wildfire Edge man

Hned na začátku je nutno poznamenat, že tady nejde o žádný souboj. Asi dva měsíce testuji nový model a přišlo mi adekvátní zdůraznit, že nějakou zkušenost s tímto typem bot mám a že v nich nechodím jen v parku a po koberci. V nízkých trekovkách od Salewy jsem toho v uplynulých letech něco našlapal a nalezl a tyto tři podrážky jsou toho důkazem:

Rozpohybujte boty - http://outdoorphoto.cz/wp-content/uploads/2019/07/trainer-pro-edge.gif


Troje approachovky od Salewy, zleva: Mountain Trainer (2015),  Wildfire Pro (2016) a Wildfire Edge (2019)

Kam v nich?

Ve Wildfirech můžete jít do divadla, do nákupního centra i na plovárnu a všude s nimi jistě sklidíte velký aplaus. Nejlepší uplatnění ovšem najdou v horách. Na širokých lesních cestách bude vaše noha ještě trochu žehrat na to, že jste si nevzali běžecké tenisky, ale jak začnou šutry, skála a přidá se i trocha toho lezení, jsou Wildfiry ve své kůži.

Nástupovky Salewa Wildfire Edge man

Ne nadarmo se této kategorii také říká „approachovky“. Nástupy pod lezecké cesty jsou krkolomné, strmé a plné nástrah. A přesně takový terén tyto boty v pohodě zvládají. Dalším rajónem, kde se budou cítit jako ryba ve vodě, jsou zajištěné cesty. Na via ferratách potřebujete botu lehkou, obratnou a s dobrým gripem. A hádejte co?

Jak se v nich chodí?

Boty jsou lehké a zároveň dostatečně tuhé. A mají dobrou podešev. Ta mi přijde nejlepší ze všech vyzkoušených modelů, drží parádně na skále a díky lezecké zóně pod palcem zajišťuje dobrý cit a stabilitu i na menších stupech.

podešev Pomoka na nástupovkách Salewa Wildfire Edge man

 

Při delším treku je také důležité pohodlí a i tady mi boty vyhovují. Po třech dnech v kuse jsem se v nich pořád cítil dobře a nenadával jsem, což se u mnohých jiných bot říct nedá. To je ale dost individuální hledisko a apeluji na nutnost boty pořádně vyzkoušet předem – každá noha je jiná a ne každý střih vám musí sednout. Horní okraj boty je tužší a ne tak vyměkčený jako u jiných modelů, což nemusí vyhovovat každému.

detail na mřížkovou konstrukci nástupovek Salewa Wildfire Edge man

Na botách těžko hledám nějaké nedostatky, ty možná ukáže až čas. Obsázka je velkorysá a celkové zpracování precizní. Osobně bych oželel některé designové prvky - šňůrky a očka, které jsou potenciálním zdrojem problémů. Na druhou stranu zde mají i jistou funkci a přispívají k tuhosti boty a tak je zřejmě vezmu na milost. Pokud vydrží. Zeptejte se mě příští jaro.

Nástupovky Salewa Wildfire Edge man

U bot je nejlepší, když ani nevíte, že je máte na noze. A tomu se Wildfire Edge dost blíží. Moc si u mě v botníku neodpočinou. Doufám, že svršek vydrží tak dlouho, jako u starého modelu Mountain Trainer. A podrážka, že se nikdy neochodí – to je můj námět pro inženýry z Bolzana.
 


Výhody:

  • přilnavá podešev Pomoca Speed
  • lezecká zóna v přední části podrážky
  • dobře padnoucí střih
     

Nevýhody:

  • zatím žádné: prověří čas

 


Nástupovky Salewa Wildfire Edge manTechnické detaily

Obuv Salewa Wildfire Edge man

svršek: 1,6 mm Suede kůže, Exa Shell
mřížková konstrukce: EXA Shell 3D
vložka: Multi Fit Footbed Plus (MFF+)
podešev: Pomoca Speed Mtn
hmotnost: 330 g / vel. L

DMOC: 3 999,- Kč

Obuv získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 
 

Testoval:

Jakub Cejpek - člen Rock Point TýmuJAKUB CEJPEK
člen Rock Point Týmu

Šéfredaktor časopisu Everest, fotograf, horský průvodce, horolezec a dobrodruh tělem i duší.  Z nejrůznějších outdoorových aktivit dává přednost veškerému vertikálnímu pohybu – ať už jsou to prosluněné skály nebo zasněžené vrcholky šestitisícovek. Kromě nesčetných výprav do oblíbených Alp ho v uplynulých letech vítr zavál do všech koutů světa, od pustého Pamíru, až po bolivijské Altiplano.


Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehké běžecké kraťasy, které na sobě ani necítíte. Jak se mi v nich běželo přes 200 km napříč Krušnými horami...

Test kraťasů Hannah Aldis

31. 07. 2021
3 min čtení
Testy produktů
Jak se tahle ultra trailová bota osvědčila na ženském chodidle? Na první pohled robustní bota skrývá excelentní pohodlí pro dlouhé tratě...
Botám jsem naložil pořádný zátěžový test. Přečtěte si, jak obstály a jaké je srovnání s jejich předchůdcem...

Test obuvi Hoka Torrent 2

26. 07. 2021
6 min čtení
Testy produktů