Test obuvi Salewa Wildfire WS

3 min čtení 12. 10. 2018

Pro své letní aktivity jsem hledala pohodlnou, lehkou a zároveň pevnou botu, která by byla vzdušná a bez membrány. Boty Wildfire WS od Salewy, splňují všechny mé požadavky a navíc je to moc hezky vypadající botka. Mám za sebou letní testování, které dopadlo nad má očekávání.

Máme doma tři čtyřnohé miláčky, které je třeba zabavit po celý rok. Samozřejmě, že veškeré aktivity s nimi jsou velká zábava, ale jsou i náročné. Když Vás tři psi táhnou třemi různými směry a rozhodně ne po cestě, je nutné být, jak se říká, pevný v kramflecích.

Mushing v létě

Mushing je jedna z možností našeho vyžití. Zde jsem ocenila především pevnost a prodyšnost bot. Vzorek podrážky je dostatečně členitý a hluboký a tudíž je krok stabilní i v blátě, na sypkém povrchu i kamenech. 

Po výkonu je potřeba pesany zchladit za jakéhokoli počasí, natož v létě, takže si ráda vybírám trasy kolem vody. Cestičky okolo Orlice na Hradecku jsou v tomto ročním období oblíbenou lokalitou.

Velmi prodyšné boty

Výborný je svršek boty, který je z pevné síťoviny, její ochranu a stabilitu tvaru boty a síťoviny zajišťuje mřížková konstrukce EXA Shell 3D. Bota je díky těmto matriálům neuvěřitelně prodyšná.

Vložka OrthoLite

Vložky bot jsou z materiálu OrthoLite, poskytují dobré odpružení, měkký došlap a prodyšnost. Noha se nepřehřívá a v létě poskytují tyto vložky nohám super komfort.

Když už se mi stane, že mě psi stáhnou do vody, tak bota zase velmi rychle vyschne.

Špička boty má okop, který kryje v podstatě celý palec, takže ani nucený průběh kamenitým dnem řeky nezpůsobil mým nohám žádnou újmu.

Wildfire ve skalách

Boty jsem vyzkoušela i ve skalách v Ádru. Vedro, a hlavně všude písek, však to znáte. Normálně ve skalách sandály nesundávám, jen když se přezouvám do lezeček, no a tak jsem se rozhodla, že udělám změnu. 

Výsledek? Do bot se žádný písek nedostal ani přes síťovinu ani přes prostor kolem nohy. Univerzální boty Wildfire mají totiž celkem atypické šněrování, kterým můžete zajistit přesné umístění nohy v botě, a díky tomu svršek boty perfektně přilne na nohu. Také se musím zmínit o 3F Systému, který stahuje botu kolem paty a kotníku a podpoří stabilitu bot.


 


Výhody:

  • Vysoká prodyšnost
  • Rychleschnoucí
  • Pohodlí díky vložce OrthoLite
  • Stabilita díky 3F systému
  • Neklouzavá podešev

 


Technické detaily


 dámské turistické boty Salewa WS WILDFIREBoty Salewa Wildrire WS

svršek: Mesh, TPU
podšívka: Mesh
podešev: s lezeckou zónou
mezipodešev: PU
váha: 350g (5 UK)

MOC cena: 3.899,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 Milena KulhánkováTestovalA:

MILENA KULHÁNKOVÁ

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám:
Rock Point Hradec Králové
Outdoorové sporty provozuji od roku: od malinka
Prodávám outdoorové zboží od roku: 1999
V Rock Pointu jsem od roku: inventář
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: snowboard, bike, lezení, voda s plavidlem i bez, mushing…
 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Talon vyniká množstvím funkcí, širokou škálou použití a celkovou nízkou hmotností. Jak se osvědčil v praxi? Více v recenzi...

Test batohu Osprey Talon 33 l

01. 10. 2022
6 min čtení
Testy produktů
Léty osvědčená lezečka dostala svou tkaničkovou podobu. Jak se osvědčila zkušenému lezci Lukymu Klingorovi? Přečtěte si co od Šamanů můžete očekávat...
Duro LT - ultralehká novinka americké značky Osprey. Co nabízí tahle objemově nejmenší běžecká vesta z řady Duro? Šimon, orientační běžec, ji dal co proto a zhodnotil...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey