Test ponožek Smartwool PhD Run Ultra Light Micro

4 min čtení 12. 07. 2017

K činnosti rozhodčího patří i snaha udržet se, zejména v období mezi sezónami, v kondici. Běh je nedílnou součástí přípravy na fyzické testování. Aby se člověk cítil při běhání dobře, potřebuje spolehlivé vybavení, jehož součástí by měly být i kvalitní ponožky. A ty americký Smartwool rozhodně umí. Vždyť se jejich výrobě věnuje již řadu a ponožkami začal celý příběh vyhlášené americké značky.

Ponožky Smartwool PhD Run Ultra Light Micro, jsem poprvé obula na letošním školení Rock Pointu na Malé Skále. Outdoorových ponožek od Smartwoolu mám v šatníku již několik a nikdy mě nezklamaly. Proto jsem byla velmi zvědavá, jak se osvědčí tato novinka z jejich běžecké kolekce.

nízké běžecké ponožky Smartwool PhD Run Ultra Light Micro

Kombinace tří tkanin

Ponožky jsou vyrobeny z kombinace merina, nylonu a elastanu, v poměru 48% - 48% - 4%.  Díky této kombinaci dobře drží tvar, nevytahují se. Přítomnost umělých vláken zvyšuje životnost ponožky. Naproti tomu přítomnost merina způsobuje, že má ponožka nejen dobrou termoregulaci, ale především skvěle odvádí vlhkost, takže se při běhu cítíte pořád komfortně. Navíc ani po delší době nošení nejsou ponožky cítit.

Nesklouzávají a chrání achilovky

Jak již název sám vypovídá, jedná se o nízké ponožky, které mají zvýšený lem v patní části. Ten brání sklouzávání ponožky a částečně chrání achilovku před prochladnutím. Při výrobě byla navíc použita technologie 4 Degree Elite Fit System. Jedná se o kombinaci dvou elastických materiálů, díky nimž ponožka při běhu dobře drží na noze a neklouže.

Ponožky, mimochodem byly vyrobené v USA, patří do kategorie „Ultra Light“. To znamená, že jsou na všech místech stejně tlusté, nikde není žádné zesílení, jako tomu bývá například u ponožek určených pro outdoorové aktivity. Díky jednotné tloušťce jsou ponožky lehké, příjemné a dají se použít i na každodenní nošení.

při běhu v ponožkách Smartwool PhD Run Ultra Light Micro

Shrnutí

Atraktivní design, lehkost a typické vlastnosti merina dělají z těchto ponožek spolehlivého parťáka, ať už na sport nebo pro všední den. Jedinou výtku, kterou bych k nim měla, je sklon ke žmolkovatění.
 ponožky SMARTWOOL W PHD RUN ULTRA LIGHT MICROTechnické detaily

Ponožky Smartwool PhD Run Ultra Light Micro

materiál: Merino 48 %, Nylon 48 %, Elastan 4 %
konstrukční systém: 4 Degree Elite Fit System
technologie: IndestructaWool (zvýšení životnosti)
délka: micro (nízké ponožky se zvýšeným lemem v patní části)

DMOC: 399,- Kč

Ponožky získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Výhody                                                        

  • nízká gramáž                                      

  • dobře sedí, neshrnují se

  • zvýšený zadní lem kryje achillovku

  • vhodné i na běžné nošení

 

Nevýhody

  • žmolkovatí


 TestovalA:

Jitka OrišováJITKA ORIŠOVÁ

Univerzální holčina, která nezkaží žádnou srandu. Práci v Rock Pointu bere jako výzvu, protože kdykoli se k ní dostane nějaká outdoorová novinka, bere to jako příležitost vyzkoušet něco nového a posunout se dál. Když zrovna není v práci, tak se potuluje venku se svojí fenkou Karamelkou, čistí hlavu při florbalu nebo vyrazí na chatu uprostřed lesa. Ráda by se konečně, po několika neúspěšných pokusech díky počasí, dostala na vrchol Marmolady. Dalším důležitým bodem v jejím outdoorovém diáři je Everest a jeho okolí, ale to si nechává na později.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey