Test prádla Icebreaker Cami

5 min čtení 28. 07. 2016

Když testovat „na vlastní kůži“, tak doslova a do písmene. A blíž kůži už nemůže být nic jiného než spodní prádlo. A když spodní prádlo, tak MERINO. Všude vyzdvihované, všemi chválené. Je ale skutečně tahle novozélandská specialitka skutečně tak všemohoucí, jak se o ní píše a říká?

Začalo to před dvěma lety. Protože zejména v zimě dost často trpívám na zimomřivost, rozhodla jsem se konečně merino pořádně otestovat. Vyměnila jsem umělé polyesterové vlákno svého „underhorejšku“ za to přírodní – MERINO. Výrobce hlásá, že produkty z merina nekoušou, nesmrdí, rychle schnou, jsou příjemné na omak a prostě jen a jen samá pozitiva, až se tomu věřit nedá.

Spodní košilka z řady Icebreaker Siren Cami, mě už v krámu zaujala příjemným pocitem na dotyk. Nastavitelná ramínka se hodila, protože se krásně dají přizpůsobit tomu, jak jste nahoře od přírody „obdarováni“. K velkému plus patří i to, že je dostatečně dlouhá a při pohybu se nevyhrnuje. Barevnou škálu má Icebreaker celkem širokou, takže bylo z čeho vybírat. Já jsem ale na poprvé sáhla po černé, abych mohla tílko UNIverzálně využít vždy a všude. Časem jsem ještě přihodila fialovou, abych ladila k dalším Icebreaker vrstvám, i když to asi ocením spíše já, protože vidět není.

Tílka Icebreaker Cami

Spodní prádlo jsem vyzkoušela na více aktivit. Nejprve do práce, abych zjistila, zda merino skutečně nekouše. Mohu potvrdit. Na kůži je příjemné, krásně hřeje a zejména v zimě je to vítaný společník pro bokové džíny.

Poté jsem zkusila na běh, když je na jaře a na podzim sychravo a i tady musím pochválit. Košilka byla sice propocená, ale ani při běhu (rychlost vyklusávací) mi nebyla zima. Potvrzuji tedy i to, že merino hřeje, i když je mokré. To jsem si pak ještě nesčetněkrát ověřila i v zimních podmínkách při skitouringu.

A co smrádeček? Tomuhle jsem nejprve moc nevěřila, ale večer po celodenním skialpu se skutečně žádný zpocený štiplavý odér z tílka nelinul. Neskutečné a zní to jako klišé, ale merino opravdu nesmrdí. Své starší polyesterové UW triko bych už musela zauzlovat do neprodyšného pytle, ale merino košilku Cami jsem si vzala i druhý den! A věřte, že do smradlavého trika bych se fakt nenavlíkla. 

detail látky tílka Icebreaker Cami

Košilka Icebreaker Cami se osvědčila i v létě. Když jsou parna k nesnesení, používám jí občas spolu s kaťaty Hipkiny Botanical jako noční úbor. I zde se osvědčila propagovaná vlastnost, že merino v zimě hřeje a v létě chladí. Ne, že by mě skutečně chladilo, ale je perfektně prodyšné a není mi tedy takové horko jako v čemkoliv jiném.

Co nemohu úplně přesně otestovat je jeho dobrá snášenlivost i pro alergiky. Já alergik nejsem, takže s vlnou tohoto typu problém nemám.

Jediné co by se dalo vytknout, ale možná je to pouze můj osobní problém, je to, že pokud se s tímto prádlem nevybíjím při sportu, pak mě docela nabíjí ono samo, a to statickou elektřinou. Úplně a doslova to znamená, že při svlékání nezapoceného tílka, mi vstávají vlasy na hlavě.

Občas také uživatelé hovoří o snadném vytvoření děr, právě na spodním prádle. Já takovou zkušenost zatím nemám, ale je fakt, že nenachodím s těžkým báglem stovky kilometrů. Z UW merina od Icebreakeru mám tílka, spoďáry i spodky, vše  +/- dva roky a žádnou díru jsem za dobu užívání zatím nezaznamenala. A to je mým společníkem při různých aktivitách - běh, výlety, kolo, práce, spaní, skialp, lyžování...

detail ramínka tílka Icebreaker Cami

Shrnuto a podtrženo

Merino spodní prádlo, si dovolím tvrdit, je přesně tak úžasné, jak výrobce hlásá. Já jsem naprosto spokojená uživatelka a během doby používání se moje sbírka rozrostla o další Icebreaker kousky „nespodních“ vrstev. Je pravda, že cena není úplně nízká, ale vezmu-li v potaz komfort nošení, pak není co řešit.Spodní prádlo Icebreaker: W Siren Cami Canopy , Siren Cami,

materiál Siren Cami Canopy: 96% Merino vlna, 4% Lycra
materiál tílka Siren Cami:  83 % merino, 12 % nylon, 5 % elastan  (Nylonová vlákna jsou omotaná merinem. U těla tak máte příjemný dotyk vlny a nylon uvnitř vlákna zajišťuje větší pevnost materiálu v tahu).
 


tílko Icebreaker Siren Cami
Výhody:

  • hřeje, i když je mokré

  • příjemné, na těle ani necítíte

  • není nutné hned prát, stačí volně vyvěsit a vysušit


Nevýhody:

  • nabíjí statickou elektřinou


 


Testovala:

Eva VotavováEVA VOTAVOVÁ

Evča je zodpovědná za aktuality, které najdete na našem webu. Sepisuje pro vás podrobnosti prodejních akcí, aktuálních kolekcí, ale třeba i informace k těm nejzajímavějším produktům. Není tady žádným nováčkem. V minulosti se věnovala velkoobchodním zákazníkům, ale pak se v ní probudil talent, který se snaží stále více rozvíjet. Být součástí Rock Pointu považuje za velkou výhodu, protože se díky práci dostane k novým sportům a aktivitám, které vždy ráda vyzkouší. Aktuálně její outdoorové srdce plane pro skialpy.Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Oblíbený městský sneaker. Čím se liší pátá řada od svých předchůdců a jak se během testování osvědčila...

Test obuvi KEEN Elsa V Sneaker

09. 08. 2022
3 min čtení
Testy produktů
Běžecké šortky, které se nevyhrnují? Ronhill Revive vzala kolegyně Káťa nejen do luk za barákem, ale i k moři. Jak se osvědčily?
Nejlehčí bunda této kategorie na trhu. Crazy Fly váží 40 g. Jak je odolná a kde ji nejvíce využijete? Kolega Tomáš ji testoval a jak ji hodnotí zjistíte...

Test bundy Crazy Fly jacket

06. 08. 2022
5 min čtení
Testy produktů

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey