Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test rukavic Black Diamond Midweight Waterproof

4 min čtení 26. 10. 2019

Rukavice nejednou rozhodují o úspěchu nebo neúspěchu velké horolezecké expedice i krátké vycházce v lese za městem.  V zimě přímo nepostrádatelná součást oblečení. Asi každý zná ten pocit zmrzlých rukou, které při rozmrzání bolí do takové míry, že se vám do očí tlačí slzy a máte chuť křičet z plných plic kvůli silné bolesti.

Popsaný stav jsem zažila už nesčetněkrát – ve vysokých horách, na těžkých expedicích, ale i v ulicích města držíc jenom kabelku holou rukou v mrazivých teplotách. I proto si dávám záležet na tom, jakým rukavicím svěřím své prsty.

Ve výšinách alpských i tatranských

Rukavice Black Diamond Midweight Waterproof jsou univerzální prstové rukavice, které jsem testovala především na skialpových túrách ve výšinách alpských i tatranských vrcholů. Používala jsem je především jako primární rukavice pro sjezd a při výstupu v těžších povětrnostních podmínkách, když se zima dostávala přímo pod kůži a vítr bičoval tělo ze všech stran.

rukavice Black Diamond Midweight Waterproof

Musím však přiznat, že v batohu jsem kromě tenkých rukavic na výstup měla i rukavice péřové – pro případ, že by Midweight Waterproof neodolaly živlům. Své „péřovky“ jsem ale nevytáhla ani jedinkrát, ale musím upřímně říct, že nejednou to bylo i kvůli tomu, že se mi ve větrném počasí už nechtělo z batohu nic vyndávat, tak jsem radši cvičila rukama a zahřívala si prsty, jak jen to šlo.

rukavice Black Diamond Midweight Waterproof

Vhodné na různorodé zimní aktivity

Z hlediska využití jsou tyto nepromokavé rukavice dobré na různorodé aktivity v zimě. Díky zateplení izolací PrimaLofte Gold příjemně drží ruce v teple, odolávají i větru, ale nejsou úplně technické a na skialp se hodí spíš do ideálních podmínek nebo jako záložní rukavice. Do silnějších mrazů a počasí, kdy se na horách živly předhání ve své nezkrotné síle, bych je úplně nedoporučovala.

Ale když venku svítí zimní sluníčko a sníh vrže pod skialpovými lyžemi a všude panuje přímo pohádková idylka spojení člověka a hor, tak jsou Black Diamond Midweight Waterproof přímo ideální.
 

s rukavicemi Black Diamond Midweight Waterproof
s rukavicemi Black Diamond Midweight Waterproof

Shrnutí

Svrchní materiál tvoří nepromokavý materiál s membránou BD.dry (vodní sloupec: 10 000 mm, prodyšnost: 10 000 g/m2/24 hod) a na dlani je kozí kůže. Ta zaručuje to, že rukavice po hůlkách nekloužou a pevně drží na svém místě.

rukavice Black Diamond Midweight Waterproof

Každý pozná sám sebe nejlépe a někomu stačí mít tenké rukavice i v okamžiku, když jiní oblékají na ruce už třetí vrstvu. Někdo si tyto rukavice bude brát na skialpové túry jako já a jiný v nich bude jenom odhrabávat sníh z auta nebo se vyhřívat v lehátku před chatou. Je to na osobním pocitu uživatele a zkušenostech z reakcí prstů na chlad.

rukavice Black Diamond Midweight Waterproof

Výhody

  • nepromokavý materiál s membránou BD.dry
  • flísová podšívka pro tepelný komfort
  • kvalitní izolační syntetické vlákno PrimaLoft Gold
  • dlaň z kozí kůže
  • neoprenová strečová manžeta
  • reflexní logo


Nevýhody

  • v drsnějších horských podmínkách nemusí odolávat chladu
  • nedostatečný odvod vlhkosti od pokožky

 


TECHNICKÉ DETAILY

rukavice Black Diamond Midweight WaterproofRukavice Black Diamond Midweight Waterproof

materiál: BD.dry (vodní sloupec: 10 000 mm, prodyšnost: 10 000 g/m2/24 hod)
materiál na dlani: kozí kůže
podšívka: fleece (100% polyester)
manžeta: neopren
výplň hřbetu ruky:
60 g kvalitního dutého vlákna PrimaLoft Gold
reflexní prvek: ANO
 

MOC: 1 999,- Kč

Rukavice získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 

Testovala:


ERIKA KOPÁLOVÁ

Na první pohled je Erika jemná a křeká blondýnka, ale na ten druhý, otrkaná sportovkyně. Miluje vše co souvisí s horami a přírodou. Od běhu přes kolo (horské i silniční), až po lezení, skialpinismus a horolezectví. Za sebou již má výstupy na Aconcaguu (6962 m), Elbrus, Ararat, Mont Blanc a zúčastnila se expedice na sedmitisícovku Muztagh Ata (7.546 m). K tomu má na svém kontě spoustu dalších alpských čtyřtisícovek. Jejím snem je Antarktida, ale zamilovala si např. i Norsko, Patagonii nebo Island. Na túru do hor byste se s Erikou určitě nebáli, provázela již po různých horách i krajinách světa, především v Alpách, na Kavkaze a v Jižní Americe a zkušeností má hodně. A když už je toho pohybu příliš, s radostí si sedne ke knize a ponoří se do romantických příběhů nebo rozbalí jógamatku a nechá se unášet na vlnách meditace.


 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Výborné izolační vlastnosti jsem ochutnala přímo v Alpách. Jak se Darcy zateplovačka osvědčila, jaké vychytávky nejvíce zaujaly a zda má i nějaké ty mouchy, se dozvíte v recenzi...

Test bundy Rafiki Darcy

25. 10. 2021
6 min čtení
Testy produktů
Je předurčena na trailové běhání, ale užijete ji i během skialpových výšvihů...
Všestranné kalhoty, které se nejlépe cítí na výletech v přírodě. Čím vás zaujmou...

Test kalhot Hannah Moa

15. 10. 2021
6 min čtení
Testy produktů