Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test rukavic Black Diamond Midweight Waterproof

Rukavice nejednou rozhodují o úspěchu nebo neúspěchu velké horolezecké expedice i krátké vycházce v lese za městem.  V zimě přímo nepostrádatelná součást oblečení. Asi každý zná ten pocit zmrzlých rukou, které při rozmrzání bolí do takové míry, že se vám do očí tlačí slzy a máte chuť křičet z plných plic kvůli silné bolesti.

Popsaný stav jsem zažila už nesčetněkrát – ve vysokých horách, na těžkých expedicích, ale i v ulicích města držíc jenom kabelku holou rukou v mrazivých teplotách. I proto si dávám záležet na tom, jakým rukavicím svěřím své prsty.

Ve výšinách alpských i tatranských

Rukavice Black Diamond Midweight Waterproof jsou univerzální prstové rukavice, které jsem testovala především na skialpových túrách ve výšinách alpských i tatranských vrcholů. Používala jsem je především jako primární rukavice pro sjezd a při výstupu v těžších povětrnostních podmínkách, když se zima dostávala přímo pod kůži a vítr bičoval tělo ze všech stran.

rukavice Black Diamond Midweight Waterproof

Musím však přiznat, že v batohu jsem kromě tenkých rukavic na výstup měla i rukavice péřové – pro případ, že by Midweight Waterproof neodolaly živlům. Své „péřovky“ jsem ale nevytáhla ani jedinkrát, ale musím upřímně říct, že nejednou to bylo i kvůli tomu, že se mi ve větrném počasí už nechtělo z batohu nic vyndávat, tak jsem radši cvičila rukama a zahřívala si prsty, jak jen to šlo.

rukavice Black Diamond Midweight Waterproof

Vhodné na různorodé zimní aktivity

Z hlediska využití jsou tyto nepromokavé rukavice dobré na různorodé aktivity v zimě. Díky zateplení izolací PrimaLofte Gold příjemně drží ruce v teple, odolávají i větru, ale nejsou úplně technické a na skialp se hodí spíš do ideálních podmínek nebo jako záložní rukavice. Do silnějších mrazů a počasí, kdy se na horách živly předhání ve své nezkrotné síle, bych je úplně nedoporučovala.

Ale když venku svítí zimní sluníčko a sníh vrže pod skialpovými lyžemi a všude panuje přímo pohádková idylka spojení člověka a hor, tak jsou Black Diamond Midweight Waterproof přímo ideální.
 

s rukavicemi Black Diamond Midweight Waterproof
s rukavicemi Black Diamond Midweight Waterproof

Shrnutí

Svrchní materiál tvoří nepromokavý materiál s membránou BD.dry (vodní sloupec: 10 000 mm, prodyšnost: 10 000 g/m2/24 hod) a na dlani je kozí kůže. Ta zaručuje to, že rukavice po hůlkách nekloužou a pevně drží na svém místě.

rukavice Black Diamond Midweight Waterproof

Každý pozná sám sebe nejlépe a někomu stačí mít tenké rukavice i v okamžiku, když jiní oblékají na ruce už třetí vrstvu. Někdo si tyto rukavice bude brát na skialpové túry jako já a jiný v nich bude jenom odhrabávat sníh z auta nebo se vyhřívat v lehátku před chatou. Je to na osobním pocitu uživatele a zkušenostech z reakcí prstů na chlad.

rukavice Black Diamond Midweight Waterproof

Výhody

  • nepromokavý materiál s membránou BD.dry
  • flísová podšívka pro tepelný komfort
  • kvalitní izolační syntetické vlákno PrimaLoft Gold
  • dlaň z kozí kůže
  • neoprenová strečová manžeta
  • reflexní logo


Nevýhody

  • v drsnějších horských podmínkách nemusí odolávat chladu
  • nedostatečný odvod vlhkosti od pokožky

 


TECHNICKÉ DETAILY

rukavice Black Diamond Midweight WaterproofRukavice Black Diamond Midweight Waterproof

materiál: BD.dry (vodní sloupec: 10 000 mm, prodyšnost: 10 000 g/m2/24 hod)
materiál na dlani: kozí kůže
podšívka: fleece (100% polyester)
manžeta: neopren
výplň hřbetu ruky:
60 g kvalitního dutého vlákna PrimaLoft Gold
reflexní prvek: ANO
 

MOC: 1 999,- Kč

Rukavice získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 

Testovala:


ERIKA KOPÁLOVÁ

Na první pohled je Erika jemná a křeká blondýnka, ale na ten druhý, otrkaná sportovkyně. Miluje vše co souvisí s horami a přírodou. Od běhu přes kolo (horské i silniční), až po lezení, skialpinismus a horolezectví. Za sebou již má výstupy na Aconcaguu (6962 m), Elbrus, Ararat, Mont Blanc a zúčastnila se expedice na sedmitisícovku Muztagh Ata (7.546 m). K tomu má na svém kontě spoustu dalších alpských čtyřtisícovek. Jejím snem je Antarktida, ale zamilovala si např. i Norsko, Patagonii nebo Island. Na túru do hor byste se s Erikou určitě nebáli, provázela již po různých horách i krajinách světa, především v Alpách, na Kavkaze a v Jižní Americe a zkušeností má hodně. A když už je toho pohybu příliš, s radostí si sedne ke knize a ponoří se do romantických příběhů nebo rozbalí jógamatku a nechá se unášet na vlnách meditace.


 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Ultra běhům se věnuji dlouho a test téhle běžecké vesty mě bavil. Je skvělá. Čím mě oslovila...
ideální parťák na delší výběhy, kdy může hrozit náhlá změna počasí. Jak obstála na 170 km dlouhém běhu...
Chcete kraťasy, které v březnu oblečete a v říjnu sundáte? Pak je to jasné. Chcete Geiry od Hannahu. Přečtěte si proč...