Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test samonafukovací karimatky Hannah Rest 2,5

3 min čtení 22. 06. 2016

Když jsem si před čtyřmi lety vybírala samonafukovací karimatku, tak jsem ještě netušila, jak často ji budu využívat. Proto byly mé základní požadavky takové, aby mě finančně nezruinovala, byla malá po sbalení a nevážila víc jak kilo. Proto jsem sáhla po karimatce plzeňské značky Hannah Rest 2,5.

Karimatka je samonafukovací a její tvar je do obdélníku. Má klasické rozměry, a to 183 cm na výšku, 51 cm na šířku a vyspíte se, jak už název napovídá, na 2,5 centimetrech tloušťky. Samozřejmě pokud chce mít člověk nějaký ten komfort při spaní a nezáleží mu na váze, tak sáhne po větší tloušťce. Restka váží pouhých 780 gramů, což není nic hrozného, takže ji hodíte i do menšího batohu a nijak Vás tam neobtěžuje.

detail karimatky Hannah Rest 2,5
detail ventilu karimatky Hannah Rest 2,5
karimatka Hannah Rest 2,5 po sbalení

Po rozložení se rychle nafukuje, pak stačí jen dvakrát dofouknout pusou, abyste si zajistili správnou tvrdost, ideální pro Vás a je to. Sbalení netrvá o nic déle než nafukování. Každý má jistě svůj grif, jak nejrychleji a nejpečlivěji karimatku sbalit do původního stavu. Já jsem si našla ten svůj a myslím, že za 2 minuty mám hotovo.

Protože ji vždycky hodím, kam mě napadne, tak mě stále překvapuje její mechanická odolnost. I její izolační vlastnosti jsou dobré. Uvnitř karimatky jsou horizontální dutiny, kudy proudí vzduch, který Vám zajistí, že Vám od země není taková zima.

Spala jsem s ní všude možně a krásně drží. Plastový ventil dobře těsní a nepropouští, takže se nebudím na zemi. Pokud se teda v noci moc nevrtím. Karimatka má totiž hladký povrch a ten když se spojí se spacákem tak trochu klouže. Občas se stane, že mi klouže buď hlava anebo nohy. Ale to bych od této už tak dobré karimatky, chtěla mnoho a musela si připlatit. Za karimatku Hannah Rest 2,5 totiž zaplatíte do tisíci koruny.

porovnání velikosti sbalené karimatky Hannah Rest 2,5

Pokud tedy hledáte karimatku, která je kvalitní, menší, lehká a není drahá. Tak Vám ji s klidem v duši mohu doporučit. V balení najdete stahovací popruhy, obal na uskladnění a lepení, co kdyby náhodou.
 


Technické detaily:


Samonafukovací karimatka Hannah Rest 2,5Samonafukovací karimatka Hannah Rest 2,5

hmotnost: 780 g
rozměr: 183cm x 51cm x 2,5cm
rozměr po sbalení: 18x26 cm

Cena: 990,-
Karimatku získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


VÝHODY

  • cenová dostupnost

  • nízká váha

  • malé rozměry po zabalení

  • mechanická odolnost a kvalita


NEVÝHODY

  • kluzký povrch karimatky

 


Testovala:

Karin KlikováKARIN KLIKOVÁ

Sympatická mladá kočka, kterou můžete potkat v Rock Pointu OC Letňany. Pracuje tady už nějaký ten pátek. Původně nastoupila jako brigádnice, ale tak moc se jí u nás zalíbilo, že tu zůstala a dokonce se vypracovala i na pozici zástupce vedoucího. Moc jí baví kontakt s lidmi a je to na ní vidět. Pocit, že zákazník odchází spokojený a zas se rád vrátí, je pro ni k nezaplacení. Navíc ráda poznává nové lidi ať už z řad kolegů, zákazníků nebo i na různých akcích, kterých se v rámci práce účastní. Volný čas tráví nejraději ve společnosti rodiny a přátel, taky s dobrou knížkou nebo třeba na kole.

Karin, máš nějakej sen? Ráda bych procestovala Evropu - jak města, tak hory. Pak je to určitě Thajsko - musím vidět svítící plankton.

Další outdoorové čtení

Výborné izolační vlastnosti jsem ochutnala přímo v Alpách. Jak se Darcy zateplovačka osvědčila, jaké vychytávky nejvíce zaujaly a zda má i nějaké ty mouchy, se dozvíte v recenzi...

Test bundy Rafiki Darcy

25. 10. 2021
6 min čtení
Testy produktů
Je předurčena na trailové běhání, ale užijete ji i během skialpových výšvihů...
Všestranné kalhoty, které se nejlépe cítí na výletech v přírodě. Čím vás zaujmou...

Test kalhot Hannah Moa

15. 10. 2021
6 min čtení
Testy produktů