Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím
Jak obstojí sandály Moxie na nožkách hbité horské kočky Kačky?

Test sandálů Keen Moxie Junior

4 min čtení 16. 08. 2017

Jak obstojí sandály Moxie na nožkách hbité horské kočky Kačky? Na to jsem byla moc zvědavá… Jééé růžovááá, takhle reagovala moje dcera, když prvně sandálky uviděla. Na první pohled jí očarovala právě barvička. Pokud máte doma malého špunta nebo i slečnu, která neposedí, je chvíli tady, chvíli tam, pak zas nahoře a vzápětí dole, na suchu i ve vodě, zkuste jí obout do sandálů Keen Moxie!

Na suchu i ve vodě, vždycky budeš v pohodě

Sandálové počasí několika posledních týdnů, volnější režim končícího školního roku a dlouhé dny lákaly k výletům. Nedaleké svahy, skalky a potoky Jizerek se tak staly správným testovacím okruhem. Tam mohly Keeny ukázat, co dokáží na nožkách hbité horské kočky Kačky. Tady jsou její postřehy z výletů do nedalekých Jizerek…

Sandály Keen Moxie Junior při testu přilnavosti podrážky na různé povrchy

Testováno v Jizerkách

Sandále jsou lehké a Kačka o nich na nožce skoro neví. Nejprve výšlap do kopce po písečné stezce, kterou střídá kamenitý úsek a terén se tu dost rychle mění. Díky kvalitní gumové podešvi je zdolávání téhle stezky hračkou, přeskoky po kamenech jsou tlumeny anatomicky tvarovanou stélkou z EVA materiálu.

Sandály Keen Moxie Junior při testech tlumivosti stélky z EVA pěny

Snadné nazouvání

Sandály pevně drží na nožce také díky elastickému rychlozavazování. To je pro malé děti velkou výhodou. Obouvání pro ně bude hračka a navíc budou obutí v mžiku.

Botičky pro úplně nejmenší jsou doplněny páskem přes nárt na suchý zip, který je u dětí dost oblíbený a navíc zajistí dokonalou fixaci nohy.

Ve vodě jako doma

Cestu lemoval Hájený potok, který byl ideální na vyzkoušení sandálů ve vodě. Svršek je vyroben z polyesterové popruhoviny, která je doplněna přírodní rychleschnoucí podšívkou.  Mokré sandály na nožce Kačce nikterak nevadily, ani nestudily. Bylo to naopak příjemné ochlazení, a v potoce, při hledání kamínků, obstály na jedničku.

Sandály Keen Moxie Junior při testu ve vodě

Bezvadná ochrana prstů

Samozřejmostí je u sandálků Keen patentovaná ochrana prstů, která v kamenitém terénu prsty několikrát ochránila před nepříjemnou bolestí.

Občas se samozřejmě do boty dostal kamínek, který nešel kvůli gumové špičce vykopnout, ale… „Lepší vyndat kamínek, než si ukopnout palec mamčo a s tím rychloupínáním je vyzouvání a nazouvání hračka“, prohlásila Kačka. Díky speciální impregnaci vnitřní vložky Cleansport NXT je zápach po celodenním nošením dosti zredukován.

Sandály Keen Moxie Junior při testu

Shrnutí

Sandály tedy v našem testu obstály na jedničku, zjistili jsme, že se v nich dá dělat doopravdy vše. Přeskoky ze skalky na skalku, výstup na skalku plus holubička na samém vrcholku, stojky, výstup na vrchol Paličníku, hledání pokladů v horském potoce, dá se v nich sedět a rozjímat nad propastí a poslouchat hučící potok pod vámi, a když se zrovna nechystáte na žádnou dobrodružnou výpravu do přírody, dají se nosit i do školy. Katčiny spolužačky sandály Moxie zaujaly hlavně díky barvě, která dokáže oslovit právě malé slečny.

Sandály Keen Moxie Junior při testu

Keen Moxie potěší univerzálním použitím. Dají se v nich podnikat různé dobrodružné výpravy jak na suchu, tak ve vodě, což děti ocení.


Sandály Keen Moxie Junior

Sandály Keen Moxie junior:

svršek: PES popruhovina
stélka: anatomicky tvarovaná z EVA materiálu
ošetření proti zápachu: technologie Cleansport NXT


DMOC: 1.499,- Kč

Obuv získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Výhody :

  • univerzální

  • rychlozavazování

  • krásné barvy

  • lehké


Nevýhody :

  • Při chůzi v písečném terénu se zpocenýma nohama, ulpí písek uvnitř boty a kvůli profilované stélce se špína z vnitřku boty špatně odstraňuje.


Testovala:

Marie Doleželová

Outdoorové CV ve zkratce:


Kde prodávám: V libereckém OC Nisa
Outdoorové sporty provozuji od roku: 2001
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2011
V Rock Pointu jsem od roku: 2011, roku 2016 pracuji ve školce, nyní v jesličkách
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: koloběžka, toulání se v Jizerkách, výstupy na kopce a skalky, plavání, potápění, jen se svým dechem, pobíhání s dětmi, ping pong, badminton
Specialista na výrobky a značky: jsem všestranná

Testovali jsme další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehká, prodyšná, nepromokavá a vyrobená s maximálním ohledem na životní prostředí. Jak se osvědčila v terénu...
Stylové, funkční, sportovně laděné sandály, které nabízejí široké spektrum využití. Co oceňujeme nejvíce...

Test obuvi KEEN Elle Backstrap

15. 06. 2021
4 min čtení
Testy produktů
Čím vás trailovka X-Talon zaručeně dostane? Přečtěte si v recenzi ultraběžkyně Soni...

Test obuvi Inov-8 X-Talon 212

11. 06. 2021
4 min čtení
Testy produktů