Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test sedacího úvazku Climbing Technology Quarzo

4 min čtení 27. 09. 2021

Sportovní sedák QUARZO je sedák, který je o trochu lehčí, než většina klasických sedáků, ale k ultralightům nepatří. Vývojáři značky Climbing Technology se při výrobě snažili o co nejnižší váhu, ale přitom nezapomenuli ani na to, aby sedák byl odolný a bytelný.

Obsah:

Sedací úvaz Climbing Technology Quarzo je lehký a přitom odolný a bytelnýSedací úvaz Climbing Technology Quarzo je lehký a přitom odolný a bytelný

Konstrukce sedáku

Co se týče samotné konstrukce sedáku, udělalo mě velkou radost, že je tak odolný. Jako stavěč i trenér používám sedák, dovolím si tvrdit, že mnohem častěji, než běžný lezec a většinou u mě mají sedáky životnost tak jeden rok. Podle konstrukce soudím, že tento sedák budu mít tak o polovinu delší dobu oproti ostatním sedákům. Je to jen můj odhad založený na několikatýdenním používání, ale vycházím ze svých dlouholetých zkušeností.

pozor na velikost

Nohavičkám chybí spony na úpravu velikosti, takže je třeba si sedák vyzkoušet, nebo dobře změřit stehna, aby vám nebyl moc úzký. Osobně bych uvítal, kdyby nohavičky byly trochu větší, stačilo by o 1-2 cm, mně jsou nohavičky malinko užší, ale dá se na to zvyknout.


Pokud jste na rozhraní velikosti, tak doporučuji vzít tu větší, určitě si přeměřte obvod stehen

Poutka a navazovací oka

Zesílení navazovacích ok je dobrým krokem k odolnosti a delší životnosti sedáku. Překvapila mě poutka sedáku, kdy přední poutko je klasicky pevné, drží si tvar, zato zadní je menší a měkké.

Pokud někdo poleze s batohem, nebo využije sedák na ferratách, je to výhodou. Mně osobně to spíše nevyhovuje, protože se ze zadních ok hůře odebírá materiál. Ale,  vzhledem k tomu, že je tento sedák vyvinutý speciálně jako sportovní, tak se jedná o parádní  provedení.

Kdybyste si však tento sedák chtěli vzít na odvážnější lezení po vlastním, nebo vícedélkové, bude to spíš nevýhodou. Co u každého sedáku vítám, je  poutko na maglajzák, protože sám mám maglajzák na karabině.


Quarzo je sedák vyvinutý specálně pro sportovní lezení

Jaké jsou mé osobní pocity ze sedáku QUARZO?

Líbí se mi barevné provedení. Při prvním obléknutí sedáku byl pohodlný, Mám radost z bytelnosti sedáku, díky ní sedák budu moct užívat dlouho i při plném pracovním nasazení. Řešení poutek pro mé užití sedáku sice není úplně šťastné, obvzláště pro to, že sedák používám naprosto univerzálně pro všechny typy lezení.

Jediné co mi nesedělo, je šířka nohaviček. Jsou celkem úzké, a to i přesto, že jsem na hranici velikostí S, M a mám větší velikost (M). Takže tady pozor při výběru, doporučuji větší velikost.
 

Přední poutko je klasicky pevné, drží si tvar
Zadní poutko je menší a měkké

Komu sedák Quarzo doporučuji

Pokud jsi začínající lezec, nebo sportovkář, který neatakuje 8a a nejde po každém gramu, tak je Climbing Technology QUARZO dobrou volbou, které nebudeš litovat.
Pokud jsi více klasik, anebo se chystáš do hor, asi bych si nákup promyslel a rozhodně si vyzkoušel nacvakat veškerý potřebný materiál, abych pak nelovil v inkriminované situaci smyčku nebo frienda.


U sedáku Climbing Technology oceníte speciální poutko na maglajz pytlík
 


 Výhody:

  • odolná konstrukce sedáku
  • zesílení navazovacích ok
  • nízká váha sedáku
  • poutko na Maglajzák
  • dobré uchycení zbytkového utahovacího popruhu
  • pohodlnost


Nevýhody:

  • úzké nohavičky

 


Technické detaily:

sedák na sportovní lezení Climbing Technology Quarzosedací úvaz Climbing Technology Quarzo

užití: sportovní lezení
pas: ergonomický, širší na bocích než na zádech
tvar nohaviček: T-tvar
poutka na expresky: 2 velká materiálová poutka na bocích
poutka na další materiál: 2 zadní pružná poutka
poutko na maglajz pytlík: vzadu uprostřed
hmotnost: 330 g / vel. M

MOC: 1 499,- Kč

Sedák získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


Dodatečná sleva

Při objednání si produkt můžete zlevnit dodatečnou slevou 10 %. Stačí během nákupu sdělit tento kód u pokladny nebo jej zadat v on-line nákupním košíku:

CT10QUARZOKliknutím zkopírujete slevový kód do schránky Slevový kód zkopírován do schránky

Uplatnění: 27. 9. – 27. 10. 2021. Sleva platí pouze na model Climbing Technology Quarzo. Sleva se vám odečte i od již zlevněného produktu, slevu není možné kombinovat se zákaznickou slevou Zóna.
 


Testoval:

Marek StehlíkMAREK STEHLÍK (LISTY)

Jsem lezecký trenér, instruktor a stavěč. Lezení je můj životní styl, takže se mu hodně věnuji nejen volnočasově, ale i pracovně, . Jsem spíše sportovní lezec, proto mě spíš potkáte ve sportovnějších sektorech. Každopádně, občas zajedu i do hor nebo na pískové věže. A když nelezu, tak se věnuji spoustě jiným sportům od ježdění na koni, přes waterline, až po skákání padákem.

 

Další outdoorové čtení

Pánská péřovka s výbornou výhřevností a praktickými lezeckými vychytávkami...

Test bundy Rafiki Dante

27. 11. 2021
5 min čtení
Testy produktů
Sluneční brýle pro maximální výkon. Otestovali jsme poctivost konstrukce i ochranu očí. Jak Ultimate hodnotíme se dočtete v recenzi...
Lifestylové boty, které spojitost s lezením rozhodně nezapřou. Co nás na nich nadchlo a kde jsme našli jejich limity? Více v recenzi...