Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test skialpinistických lyží Dynafit PDG

2 min čtení 10. 01. 2019

O lyžích PDG značky Dynafit jsem uvažoval už delší dobu, chtěl jsem závodit na něčem lehčím, než jsou klasické "túringovky", ale zase jsem neměl tolik peněz na ten závodní strop. Proto padla volba právě na lyže a boty řady PDG.

Michal Šnajdr při testování lyží Dynafit PDG

Skoro jako topmodel

Lyže PDG jsou svými rozměry 161 cm s vykrojením 99/65/80 tvarově totožné jako topmodel Dynafitu - lyže DNA 2017/18, rozdíly se nicméně odehrávají uvnitř. Lyže jsou oproti svému bráškovi o 100 g těžší, mají však pevnější jádro tvořeno dřevem Paulownia, které poskytuje optimální poměr hmotnosti a tvrdosti a vrstvou ze skelných a uhlíkových vláken, což těmto lyžím dodává mimořádnou stabilitu. To mi naprosto vyhovovalo, jelikož jsem měl ve sjezdech rezervy a potřeboval jsem tedy větší jistotu.

Lyže Dynafit PDG pro hobíky na závody, pro závoďáky na tréninky

Na trénink pro profíky, na závody pro hobíky

Používal jsem je jak při tréninku, tak při samotných závodech, závodil jsem s nimi jak na českém tak rakouském poháru, kde jsem opět ocenil jejich pevnost, neboť alpské sjezdy na závodech jsou úplně něco jiného než ty v tuzemsku. Letos sice závodím s novýma DNAčkama, ale PDG využívám hlavně pro trénink a na ježdění ve volném terénu. V Alpách s nimi jezdím prakticky denně a i svahy o sklonu 40-45 stupňů mi nedělají žádný problém.

Michal Šnajdr na závodech s lyžema Dynafit PDG

Lehkost je návyková

Touringové lyže jsem prodal neboť lehkost těchto lyží je návyková a člověk těžko sáhne po lyžích, které váží skoro dvakrát tolik. Dnes s nimi nezacházím v rukavičkách, beru je i na relativně těžké terény a i přesto všechno zvládly bez jediného problému. Celkem na nich mám nastoupených okolo 100 000 výškových metrů a další stovka je určitě před nimi. Je to zkrátka excelentní lyže pro lidi, kteří nechtějí za každou cenu řešit gramy, a přesto si rádi zazávodí, nebo pro ty, kdo vyznávají rychlý skialpinismus a hledají lyže, které je i přes svojí lehkost podrží v obtížnějším terénu.

Michal Šnajdr při testování lyží Dynafit PDG
 


Lyže Dynafit PDGTechnické detaily:

Lyže Dynafit PDG

délka lyží: 161 cm
jádro: Paulownia Speed Core
ostatní materiál: Carbon Speed Stringer / Carbon glass fiber
radius A: 20
Hmotnost: 790 g / 1 lyže

DMOC: 16.899,- Kč


Lyže získáte na e-shopu i kamenných prodejnách se speciálnímRock Point se speciálním .
 

 

testoval:

Michal Šnajdr
MICHAL ŠNAJDR

Skialpový nadšenec

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehké běžecké kraťasy, které na sobě ani necítíte. Jak se mi v nich běželo přes 200 km napříč Krušnými horami...

Test kraťasů Hannah Aldis

31. 07. 2021
3 min čtení
Testy produktů
Jak se tahle ultra trailová bota osvědčila na ženském chodidle? Na první pohled robustní bota skrývá excelentní pohodlí pro dlouhé tratě...
Botám jsem naložil pořádný zátěžový test. Přečtěte si, jak obstály a jaké je srovnání s jejich předchůdcem...

Test obuvi Hoka Torrent 2

26. 07. 2021
6 min čtení
Testy produktů