Test šortek Dynafit Glockner Ultra 2v1

3 min čtení 08. 08. 2020

v dynafitu Vpřed horským dálavám;

Vybavení, které používáme, bychom si měli pečlivě vybírat na aktivitu, kterou budeme nejčastěji s ním provozovat. U mě to platí obzvláště, ne že bych byl vybíravý, ale nechci se ošidit o úžasné zážitky při mých toulkách na úkor něčeho, co jsem mohl eliminovat již při výběru. Kraťasy Glockner Ultra mě očarovaly hned při jejich spatření. Je to opravdu to, co jsem již dlouho hledal?

v horách v běžeckých kraťasech Dynafit Glockner Ultra 2v1

Kraťasy Glockner Ultra 2v1 s integrovanými bezešvými nohavicemi splňují ty nejnáročnější požadavky ultraběžců. Vnitřní šortky jsou vyrobeny bezešvou technologií S-TECH z prodyšného meshového materiálu. Jedná se o pevný, ale zároveň pružný materiál s vynikající vlastností odvádět od těla vlhkost. To celé ještě umocňuje laserem vyřezaná perforace z vnitřní strany stehen. Nohavice se nevyhrnují a dokonale sedí.

v kraťasech Dynafit Glockner Ultra 2v1 do hor na dlouhé běhy

Dostatek kapes a pohodlný pas

Do pasu je integrováno 5 síťových kapes, které nabízejí dostatek prostoru pro nejnutnější věci. Součástí je i kapsa na zip, kam se může bezpečně schovat třeba telefon.
 

na pružném pase kraťasů Dynafit Glockner Ultra 2v1 je 5 kapes
zadní pohled na kapsy na kraťasech Dynafit Glockner Ultra 2v1

Úzký pas znamená menší povrch pro zadržování potu, rychle schne a slibuje lepší pohodlí, jelikož lépe sedí. Součástí je ještě integrovaná minimalistická elastická šňůrka, kterou můžete ovládat jednou rukou. Vnější šortky jsou z rychleschnoucího a velmi lehkého materiálu. Nechybí ani reflexní prvky, které se určitě můžou hodit.
 

při testování kraťasů Dynafit Glockner Ultra 2v1 v horách
na vrcholu kopce v kraťasech Dynafit Glockner Ultra 2v1

Prodyšné i částečně větruodolné

Z kapes mě nic nevypadlo, což nebývá obvyklé. Ocenil jsem také za teplého počasí jejich prodyšnost, ale zároveň i částečnou neprofouknutelnost vrchního materiálu za silného studeného větru. Kraťasy se staly nedílnou součástí mých toulek za poznáním.

spodní prodyšné nohavičky kraťasů Dynafit Glockner Ultra 2v1

Shrnutí

Při prvním, druhém vlastně každém obléknutí se ze mě stává šelma. Vím, že nebude žádný problém a začíná krásný lov nového poznání. Kolekce Glockner mě nezklamala a předčila mé očekávání.

Dynafit Glockner Ultra 2v1 při běhu horskou loukou

Po celou dobu užívání mě nic neomezovalo a já si mohl užívat nových poznání plnými doušky. Nohavice i po několika hodinách byly stále na svém místě a pas nikdy netlačil a seděl jako by to návrhář navrhoval na moji postavu.

Dynafit Glockner Ultra 2v1


Výhody

  • dobře padnoucí pas
  • bezešvé vnitřní nohavice
  • dostatek kapes
  • reflexní prvky


Nevýhody

  • nenašel jsem

 


Technické detaily

pánské běžecké kraťasy s vnitřními nohavičkami určené zejména na dlouhé běhy - Dynafit Glockner Ultra 2v1Kraťasy Dynafit Glockner Ultra 2v1 short

vnější materiál: rychleschnoucí 100% polyester
pas z vnější strany: 79% polyester, 21% elastan
pas z vnitřní strany: 93% polyamid, 7% elastan
vnitřní nohavičky: 44% polyamid, 44% polypropylen, 12% elastan
kapsy: 5, 1 na zip
švy: ploché
hmotnost: 130 g (velikost 48/M)

MOC: 3 199,- Kč

Kraťasy získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 

testoval:

Radek CivišRADEK CIVIŠ

Je od mala sportovec tělem a duší. Vyzkoušel mnoho sportů ať tradičních tak netradičních. Vystudoval fakultu sportovních studií v Brně. Prožil deset závodních let na horském kole. Kajak a plachetnice jsou pro Radka vášní, hory láskou, volné potápění a běh inspirací. Poslední 3 roky si užívá jen jako běžec a skialpinista bez závodních ambicí. Jeho hlavním motivem je poznávání a radost z pohybu.


 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey