Test šortek Salewa Pedroc PTC Alpha

4 min čtení 16. 04. 2019

K čemu zateplené kraťasy? Nebudu v tom vypadat jako blázen? Možná tak na vás ostatní budou koukat. Ale jak se říká – „kdo nezkusil, nepochopí“. Rok jsem testovala zateplené kraťasy Salewa Pedroc PTC Alpha W Shorts, navržené v srdci Dolomit.

Vyšlápla jsem s nimi pár českých kopců na skialpech, zvládly čtrnáctidenní zátěž v rumunském pohoří Bucegi a zahřívaly mi pozadí u slovinské řeky Soča. A jaké jsou mé dojmy?

Materiál Polartec Alpha

Stěžejním materiálem produktu je Polartec Alpha. Jedná se původně o materiál, který byl vyvinut pro speciální jednotky americké armády. Už to nám napovídá, že máme co dočinění s bezkonkurenční technologií. Alpha je jedinečná v tom, že si umí skvěle poradit s termoregulací těla a zároveň odvádět pryč od těla přebytečnou vlhkost. Stejně jako vojáci své oblečení nemůžou stále svlékat a oblékat, tak i nám odpadá neustále převlékání svršků. Máte pouze jeden kousek a ten při aktivitě, udělá skoro všechno za vás. Zahřeje vás, ale nepřehříváte se.

Ideální do chladného počasí

Prodyšné, lehké, skladné!

Už jste slyšeli o nějakém materiálu, který je lehký, skladný, teplý a zároveň prodyšný a funguje i přesto, že je vlhký od potu?

Podotýkám, že Alpha je vhodná především na aktivní pohyb, při postávání v mrazu vás moc nezahřeje.

Svrchní materiál je voděodolný a obstál na jedničku. Ať už jsem si sedla na vlhký kámen, vyválela se ve sněhu, anebo pršelo. Vždy jsem byla v teple a legíny, které jsem nosila pod kraťasy, jsem měla suché.

Kraťasy na zimu

Představa je to pro mnoho lidí komická, ale funguje to. My ženy si holt sedací partie musíme chránit. Já jsem tohoto šikovného pomocníka ocenila hlavně při mrazu, když foukalo a já už jsem v zateplených legínách pomalu necítila kůži na zadku. Kraťasy jsem vytahovala, když jsem sjížděla na skialpech nebo mi prostě bylo příjemné být v teple. Když o tom tak zpětně přemýšlím, pokud jsem byla v zimě na horách, tak jsem je prakticky nesundala.

Ideální do chladného počasí Salewa Pedroc PTC Alpha W Shorts

Detaily

Pokud je zrovna nebudete mít na sobě, tak je v batohu ani neucítíte, váží totiž pouhých 130 gramů. Dají se sbalit do zadní kapsičky, takže se vám vejdou do dlaně. V pase mají širší gumu, aby se nezařezávaly do boků nebo břicha. Z obou stran mají zipy, takže je můžete pohodlně obléct nebo vysvléct. Já jsem si zipy o pár centimetrů rozepínala, když jsem chodila. Díky tomu, mě nikde nic neškrtilo ani netáhlo. Zipy jsou v horních částech chráněny malou légou s drukem. Druk u mých kraťas je natolik silný, že jsem se kolikrát s jeho rozepnutím musela prát. Možná je to ale jen u mých kraťasů a u jiných problém nebude.

Závěrem bych chtěla říct, že kraťasy se můžou někomu zdát dražší. Ale pocit tepla a pohodlí je k nezaplacení.
 

Skvěle padnoucí střih zimních kraťasů Salewa Pedroc PTC Alpha W Shorts
Ochrana postranního zipu légou a drukem na šortkách Salewa Pedroc PTC Alpha W Shorts

Výhody:

  • dobře sbalitelné
  • lehké
  • teplý  a prodyšný materiál Polartec Alpha
  • voděodolný svrchní materiál
  • zipy po obou stranách


Nevýhody:

  • druky by mohly jít lépe otevírat
     

dámské zimní kraťasy Salewa Pedroc PTC Aplha W Shorts
Technické detaily

Salewa Pedroc PTC Alpha W Shorts

materiál: Polartec Alpha
délka postranního švu: 31 cm
sbalitelné: ANO
hmotnost: 130 g ve velikosti 44/38

DMOC: 2 999,- Kč

Šortky získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 


Karin KlikováTestovalA:

KARIN KLIKOVÁ

Sympatická mladá kočka, kterou můžete potkat v Rock Pointu OC Letňany. Pracuje tady už nějaký ten pátek. Původně nastoupila jako brigádnice, ale tak moc se jí u nás zalíbilo, že tu zůstala a dokonce se vypracovala i na pozici zástupce vedoucího. Moc jí baví kontakt s lidmi a je to na ní vidět. Pocit, že zákazník odchází spokojený a zas se rád vrátí, je pro ni k nezaplacení. Navíc ráda poznává nové lidi ať už z řad kolegů, zákazníků nebo i na různých akcích, kterých se v rámci práce účastní. Volný čas tráví nejraději ve společnosti rodiny a přátel, taky s dobrou knížkou nebo třeba na kole.

Karin, máš nějakej sen? Ráda bych procestovala Evropu - jak města, tak hory. Pak je to určitě Thajsko - musím vidět svítící plankton.


Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Tahle bludička se stala mou oblíbenkyní pro spoustu aktivit. Kde všude ji využijete a jaký výkon dokáže podat si přečtěte v Káti recenzi...
Bike 10 je hodně zajímavým kouskem. Anatomický tvar a systém odvětrání ho předurčují na veškeré bikové aktivity. Jak obstál v testu...
Šest statečných z našeho Rock Point kolektivu se pustilo do testování merina. Ale žádné šolíchání! Pěkně 7 dní v jednom triku. Jak to dopadlo a jak hodnotí tenhle ryze přírodní materiál...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey