Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test spacího pytle Hannah Burrow 240

Když spím venku, potřebuji dostatečný komfort, jako doma v posteli, ať noc neprobdím a vstanu plná sil. Postel udělá dobrá karimatka nebo hamaka a spacák je peřina. Mnoho lidí netuší, jakou tu peřinu chtějí a tak je to i se spacákem.

Burrow 240 je třísezónní spacák

Většina lidí kupuje spacák ve chvíli, kdy jim hoří termín a někam jedou. Když se jich zeptám, jaký spacák si představují, nejčastější odpověď je taková, aby ho mohli vzít v létě pod stan, ale třeba i když bude chladněji, kolem nuly. Kdyby se ocitli v nějakém nečase během jara. Prostě nechtějí kupovat více spacáků pro různé příležitosti, ale potřebují jeden, blížící se nějakému univerzálnímu. A takovýmto spacákům se říká „třísezóňáky“.

Letos se na trhu objevil nový model spacáku od značky Hannah a jmenuje se Burrow 240. Tento třísezóňák už se mnou nějaký ten týden jezdí. Sezóna outdoorového spaní je již v plném proudu.

ve spacáku Hannah Burrow 240 man

Syntetická izolace

Spací pytle Hannah se vyrábějí se syntetickou izolací. Pro mě, jako vegetariána, je syntetika jasná volba. Do Burrowa 240 je jako izolační materiál použito silikonizované vlákno Izotherm Pro 2x120g.

Spacák má zmenšený otvor v kapuci, aby chlad nevnikal dovnitř. Stejnou funkci má také límec, který izoluje kolem krku.

spacák Hannah Burrow 240 man

Burrow 240 je do teplot kolem nuly

Teplotní rozmezí je stanoveno v certifikované laboratoři a splňuje danou normu. Orientujeme se především podle první a druhé hodnoty, ty vymezují komfortní zónu.

Tedy průměrné ženě bude příjemně při teplotě 4°C, průměrnému muži při -2°C. Krajní hodnota je hraniční a říká nám, že při mínus osmnácti sice nezemřeme, ale kosa nám bude veliká a vůbec se nevyspíme. Horní hranice se podle aktuální normy neuvádí.

ve spacáku Hannah Burrow 240 man

Skladujete správně?

U spacáku bych ráda připomněla správné skladování. Je dobré spacák vytahovat z kompresních pytlů a nechávat ležet volně na dně skříně nebo v nějakém úložném prostoru pod postelí, aby syntetická výplň neztrácela své vlastnosti.

Svršek je tvořen 40D Nylonem a vnějšek 290T Micropolyesterem. Váha spacáku je 1750 g. Velikost je přirovnaná na fotkách k 1,5litrové PET lahvi. Na cestu můžeme spací pytel vždy ještě trochu zmenšit díky kompresnímu obalu.
 

spacák Hannah Burrow 240 man v kompresním obalu v porovnání s 1,5litrovou PET láhví Velikost sbaleného spacáku v porovnání s 1,5litrovou PETkou.
spacák Hannah Burrow 240 man stažení kompresními popruhy v porovnání s 1,5litrovou PET lahví Velikost sbaleného spacáku, staženého kompresními popruhy v porovnání s 1,5litrovou PETkou.

Pravý nebo levý zip?

Značka Hannah dává možnost vybrat si stranu zipu. Díky tomu, si můžete dva spacáky spojit. Na konci zipu je „sucháč“, aby nedocházelo k nechtěnému rozepínání zipu.


Spojené spacáky vytvoří příjemný "kutlošek"

Praktické testování

Nejprve jsem spacák vyzkoušela v Jeseníkách, kam jsme jely s kamarádkami zahájit venkovní sezónu. Byl duben a bylo fajn. Spacák prošel na jedničku, nebyla mi vůbec zima. Hůře se spalo další noc na louce, kde je mnohem větší vlhkost a navlhá naprosto vše, ale i tak mi zima nebyla.

V červnu jsme jeli s kolegy boulderovat do Boru, a to už byla naprostá pohoda, ani jsem spacák nezapínala, měla jej jako deku a bylo parádně. Občas ho použiji i doma, jsem člověk, který se někdy rád vyspí na tvrdší zemi.

spacák Hannah Burrow 240 man

Shrnutí

Podle mých zkušeností má Burrow 240 skvělý poměr cena-výkon při ceně do dvou tisíc. Příznivá cena je trochu vykoupena vyšší váhou a objemností, proto spacák doporučím spíše lidem, kteří nejezdí s velkým batohem, tzv. na těžko, ale cestují obvykle autem.

spacák Hannah Burrow 240 man
 


Technické detaily

Spací pytel Hannah Burrow 240

rozměr: 230 x 85 x 60 cm
na výšku postavy: 195 cm
rozměr po sbalení: 24 x 36 cm
vnitřní materiál: 290T micro polyester
vnější materiál: 40D 290T nylon R/S WR
hmotnost: 1750 g

DMOC: 1 990,- Kč

Spací pytel získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


Testovala:


Katerina MichajlovovaKATEŘINA MICHAJLOVOVÁ
Outdoorové CV ve zkratce:

Kde pracuji: Rock Point Ostrava, Nová Karolina
Outdoorové sporty provozuji od roku: od dětství, jsem z Beskyd
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2011
V Rock Pointu jsem od roku: 2011
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: trekking a následný camping, bouldering
Specialista na výrobky: camping, boty, batohy, outdoorová jídla.
Specialista na značky: Osprey, Smartwool, Adidas, Tilak, Mountain House, Therm-a-rest, Sea to summit.

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Ultralehký stan, který jsme testovali na extrémním závodě napříč Amerikou. Zažil noci na poušti i bouže kdy padaly kroupy velikosti křepelčích vajec...
Dámská taška přes rameno v městském looku s parádními outdoor vychytávkami a samozřejmě kapsou na notebook...
Celoročně využitelná mikina? Otestovali jsme jí ve městě, na skialpech i v horách. Kde se jí líbilo nejvíce? Přečtěte si v recenzi...