Test spacího pytle Hannah Sherpa 160 MT-P

4 min čtení 13. 09. 2019

Ke spolupráci nás oslovila outdoorová značka Hannah, která je stejně jako my z Plzně. Jsme začínající firma, která vyrábí matrace do aut na míru. Vzhledem k tomu, že cestujeme, kempujeme a vyhledáváme především přírodu je to pro nás super výzva, mít přístup k produktům, které si můžeme vyzkoušet a zároveň vám o nich poreferovat.

Nejsme žádní experti a vybavení, které používáme, hodnotíme většinou až na základě zkušenosti jako super nebo nic moc. Proto prosím berte tuto recenzi jako od laiků pro laiky a žádné extra technické parametry nečekejte. Ty si ostatně můžete přečíst přímo na webu.

Třísezónní spací pytel Hannah Sherpa 160 MT-P

Sherpa se hodí také do Norska

První kousek, který jsme od Hannahu měli možnost otestovat, byl spací pytel Sherpa 160 MT-P. Jedeme do Norska, počasí může být všelijaké, a proto bylo super dostat právě tento spacák, který se označuje jako „třísezónní“, s teplotním rozsahem MAX 5, COM 0, LIM -16. Ta čísla znamenají teploty a v tomto případě vězte, že ve spacáku se budete nejlépe cítit v teplotách těsně nad nulou a využijete ho od jara do podzimu. Přes léto můžete použít spacák rozepnutý jen jako deku, aby vám nebylo horko. Osobně chci tento model otestovat i v zimě, při spaní v autě by mohl poskytnout dostatečný komfort.

Třísezónní spací pytel Hannah Sherpa 160 MT-P

Příjemný materiál uvnitř

Vlastnost, kterou bychom vypíchli z praxe, je velmi příjemný materiál použitý na vnitřní straně (290T micro polyester), který se na vás nebude lepit, když se zpotíte jako „šustákové“ materiály, které se používaly dříve. To je opravdu velmi příjemná změna.

Třísezónní spací pytel Hannah Sherpa 160 MT-P

Sherpa 160 MT do malého balíčku

Dalším aspektem je velikost - spacák se díky kompresnímu vaku dá stáhnout na opravdu velmi malý a lehoučký balíček. Vlastně ho ani nemusíte soukat do obalu, dá se lehce „nahňácat“ třeba do prolisu zavazadlového prostoru auta. Což je po vybalení a „nafouknutí“ do plného objemu dost překvapivé. Za nás super.

Třísezónní spací pytel Hannah Sherpa 160 MT-P

Volba velikosti a strany zipů

Hannah spacáky navíc nabízí v různých délkách, takže si můžete vybrat přesně pro svoji postavu a navíc můžete kombinovat i pravý / levý zip a popřípadě ze dvou udělat jeden. Tyto možnosti volby a výběru na míru se nám moc zamlouvají! 

Třísezónní spací pytel Hannah Sherpa 160 MT-P se dá sepnout zipy s druhým spacákem

Fungující detaily

Spacák má samozřejmě kapuci, límec a krytý zip, což má zajišťovat minimální únik tepla a maximální izolaci. Tyto vlastnosti jsme na naší cestě díky velmi příznivému počasí nevyužili, ale podzimní sychravé počasí v Krušných horách tento spacák ještě řádně prověří! Jo a zip se otevírá krásně hladce a nezadrhává se o látku spacáku!

Třísezónní spací pytel Hannah Sherpa 160 MT-P všude dobře

Zahřál i v chladném Švýcarsku

Spacák jsem hned za pár týdnu vyzkoušel ve švýcarských Alpách, spolu se zapůjčeným stanem Hannah Rider 2. Ve Svatém Mořici, letovisku v nadmořské výšce 1859 m byly noční teploty kolem nuly, což bylo pro spacák Sherpa na hranici „výkonnosti“, nicméně obstál. V níže položeném Davosu už bylo ve spacáku velmi příjemně.

 

Třísezónní spací pytel Hannah Sherpa 160 MT-P ve stanu Hannah Rider 2
Třísezónní spací pytel Hannah Sherpa 160 MT-P

Musel jsem se sbalit jen do jednoho zavazadla a díky kompresnímu obalu lze ze spacáku udělat malý balíček – na snímku je v porovnání s 1,5l lahví.
 

porovnání velikosti. láhev x třísezónní spací pytel Hannah Sherpa 160 MT-P

 


Výhody

  • malá velikost po sbalení
  • příjemný materiál
  • střih
  • vzhled

 

Nevýhody

  • při mínusových teplotách nižší tepelný komfort

 


Technické detaily

Třísezónní spací pytel Hannah Sherpa 160 MT-PSpací pytel Hannah Sherpa 160 MT-P

na výšku postavy: 180 cm / 195 cm
zip: levý / pravý
teplotní rozsah Tmax/Tcom/Tlim/Text: - / 5 / 0 / -16
rozměr po sbalení: 20 x 30 cm
rozměr spacího pytle: 210 x 80 x 55 / 230 x 80 x 55
materiál vnitřní: 290T micro polyester
materiál vnější: 40D 290T nylon R/S WR
hmotnost: 1200 g / 1250 g

MOC: 2 690,- Kč

Spacák získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testoval

JAROMÍR UXA

Výrobce a distributor outdoorových matrací do auta Anny carmat, freelancer, nadšenec do outdoorových sportů a cyklistiky, biketrailový průvodce. Více fotek najdete na instagramu.

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey