Test sukně Hannah Calanthe

3 min čtení 06. 12. 2019

Česká značka Hannah je moje oblíbená a proto jsem ráda uvítala možnost testovat sukni Calanthe od této značky. Tato sukně je ideálním doplňkem do zimních dní. Nosí se přes kalhoty nebo legíny, aby ochránily ženy před chladem a větrem na citlivých partiích.

duté vlákno skvěle izoluje

Sukně Hannah Calanthe je prošívaná, zateplená dutým vláknem a díky tomu dokáže zahřát  přesně ta místa, která jsou náchylná na chlad hlavně v zimě. Díky zátěru Drypeak 1500 je sukně voděodolná a prodyšná.

Skvělou izolaci v sukni Hannah Calanthe zajišťuje duté vlákno Dupont Sorona

sukně Do přírody i do města

Calanthe jsem vyzkoušela při procházkách po Šumavě v okolí Kašperských Hor, kde mě ochránila proti studenému větru, díky svrchnímu materiálu Airlite AC a izolaci See s podílem vlákna značky Dupont Sorona.

Zateplená sukně Hannah Calanthe se hodí k pohorkám i městským kozačkám

Vzala jsem si sukni i do města, kde vypadala velmi stylově a elegantně. K sukni se hodí zimní boty, kozačky, ale i polobotky a díky tomu ji lze nosit přes kalhoty nebo jen přes legíny.

Snadno a rychle se obléká

Velmi mě překvapila nízká hmotnost a výborná stlačitelnost, díky které se dá sukně snadno sbalit do batohu. Sukně má dvoucestný zip, a tak je oblékání opravdu snadné. Rychle ji navlečete přes stávající oblečení a nastavíte libovolnou délku rozparku.
 

dtail na zapínání sukně Hannah Calanthe
Detail na dvoucestný zip u sukně Hannah Calanathe

Dvě barvy pro více kombinací

Sukni jsem si díky všestrannému využití velmi oblíbila, a to byl důvod, proč jsem si k tyrkysové barvě „turkish tile“, pořídila ještě jednu v černé barvě „antracite“. Tím se mi výrazně rozšířily možnosti povedených barevných kombinací sukně s ostatním oblečením.
 

ukázka modré barvy sukně Hannah Calanthe
ukázka černé barvy sukně Hannah Calanthe

Mezi drobné nedostatky patří nepřítomnost malé vnitřní kapsy, do které lze uložit drobnosti a do níž se dá sukně sbalit. Naopak chválím reflexní prvek v podobě loga, díky němuž jsem za šera zimních večerů lépe viditelná.

Je vidět vynikající stlačitelnost zateplené sukně Hannah Calanthe


dámská zateplená sukně Hannah CalantheTechnické detaily

Sukně Hannah Calanthe

materiál: 100 % polyamid
výplň: SEE Insulation / DuPont Sorona
zátěr: Drypeak 1500
délka sukně: délka 38 cm, šířka 80 cm (vel.38)
zip: dvoucestný

DMOC: 1 190,- Kč

Sukni získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


 

TestovalA:

Lenka Stelzlová LENKA STELZLOVÁ

Ve firmě není žádným nováčkem. Velkoobchodním zákazníkům se věnuje už od roku 2005 s kratší pauzičkou kvůli mateřským povinnostem. Máloco ji rozladí úsměv na tváři a svůj optimismus ráda předává dál. Svůj volný čas tráví pohybem v přírodě, ať už s rodinou, se psem nebo jen tak sama. Přes léto ráda cestuje, jezdí na kole nebo běhá a v zimě na ní narazíte nejčastějí na svahu. Ke sjezdovému lyžování vede i své děti, i když jak říká, dá to pěknou fušku. Jako relax miluje plavání, dobré vínko a houpací síť.


Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey