Test tašky Osprey Arcane Tote Bag

4 min čtení 02. 04. 2021

Všemi oblíbený americký výrobce batohů  Osprey přišel na trh s novou řadou Arcane. Čím se tato řada odlišuje od zbytku kolekce? To Vám prozradím níže ve článku. A rovnou jsem otestovala jeden pěkný kousek této Arcane rodinky. Dámskou tašku přes rameno: Osprey Arcane Tote.

taška Osprey Arcane Tote Bag je praktická městská taška

Už pár let mi není lhostejné, jaké věci si pořizuji. Mám ráda produkt, který je využitelný na sto procent, použitelný na více aktivit a je vyroben z přírodních nebo recyklovaných materiálů. Tato dámská taška splňuje vše. Taška Arcane Tote je vyrobena ze 100% certifikovaných recyklovaných materiálů a plastové prvky jsou nahrazeny prvky kovovými.

Materiál je ošetřen vodoodpudivou úpravou DWR (Durable Water Repellent), která je šetrná k přírodě. A to nejlepší je, že se do ní vejde vše, co během všedního dne i víkendu potřebuji a pořád dělá parádu.

pevné dlouhé popruhy s polstrovanou úchytkou na tašce Osprey Arcane Tote Bag

Uspořádání tašky

Taška má dva delší popruhy, které jsou vyztužené, aby netlačily do ramen. V zadní části najdete velkou přihrádku, kam dáte dokumenty nebo časopisy, aby se nezmačkaly. Vpředu jsou dvě větší otevřené kapsy, abyste měli vždy vše po ruce. Hlavní zip je robustní s větším jezdcem pro lepší uchopení prsty, proto je manipulování a otevírání tašky jednou rukou hračka.

Nechybí kapsa na notebook

Uvnitř na jedné straně naleznete dvě velké kapsy. Jedna z nich je polstrovaná kapsa na notebook velikosti  15“, kterou můžete zapnout na suchý zip. Při manipulaci s takto velkým notebookem jsem měla trochu problém, hlavně pokud je taška opravdu plná. Notebook je v kapse trochu na těsno a hůř se z kapsy vytahuje. Můj starší notebook má hloubku 3,5 cm, takže ne každý bude mít problém jako já. Druhá kapsa je na další dokumenty velikosti A4.

na suchý zip uzavíratelná a oddělená kapsa na notebook - Osprey Arcane Tote Bag

Spousta praktických drobností

Na druhé straně tašky naleznete kapsičku na drobnosti, která je na zip. Dále dvě přihrádky na tužky a malou kapsičku s karabinkou na klíče. V boku tašky je kapsa, která je ukončená manžetou. Tuto kapsu jsem využívala převážně na láhev vody o objemu 1 l, nebo na deštník či kabel k počítači.
 

kapsičky na drobnosti na tašce Osprey Arcane Tote Bag
Kapsa na pruženku např. na lahev s pitím - Osprey Arcane Tote Bag


Taška, co pobere neskutečné množství věcí

Když shrnu organizaci tašky, nemohu jí nic vytknout. Jsem nadšená. Vejde se mi do ní opravdu vše, co potřebuji na celodenní pobíhání, cesty na jogu, lezení nebo do práce. Zároveň jsem ji nejednou využila i na víkendový letní pobyt, kdy jsem toho moc nepotřebovala. A ani teď se mi nebude doma válet ve skříni, protože ji mám v plánu využít i jako přebalovací tašku ke kočárku.
 

do tašky Osprey Arcane Tote Bag sbalíte vše potřebné na jógu Sbalím vše na jógu
do tašky Osprey Arcane Tote Bag sbalíte vše potřebné na lezení Sbalím vše na stěnu


Není skvělé, když máte jednu kvalitní věc, která je precizně vymyšlená a využijete ji, ke všemu, co během dne děláte? Proto se neobávejte investovat do tašky, která má smysl.

do města skvělá a praktická Osprey Arcane Tote Bag
 


VÝHODY

  • recyklovaný vodoodpudivý materiál
  • kovové prvky
  • polstrovaná kapsa na notebook
  • dobře organizované kapsy
  • líbivý jednoduchý design


NEVÝHODY

  • polstrovaná kapsa na notebook by mohla být o malinko větší, pro lepší manipulaci

 dámská taška Osprey Arcane Tote BagTechnické detaily

Taška Osprey Arcane Tote Bag

rozměr: 31 cm x 42 cm x 21 cm
objem: 20 l
hlavní vstup: na zip
kapsa na notebook: ANO, do vel. 15,4"
hmotnost: 600 g

MOC: 1 599,- Kč

Tašku získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


Testovala:

Karin ChromáKARIN CHROMÁ

Sympatická holčina z prodejny Rock Point OC Letňany. Pracuje tady už nějaký ten pátek. Původně nastoupila jako brigádnice, ale tak moc se jí u nás zalíbilo, že tu zůstala a dokonce se vypracovala i na pozici zástupce vedoucího. Momentálně si ale užívá mateřských povinností. Moc jí baví kontakt s lidmi a je to na ní vidět. Pocit, že zákazník odchází spokojený a zas se rád vrátí, je pro ni k nezaplacení. Ráda poznává nové lidi ať už z řad kolegů, zákazníků nebo i na různých akcích, kterých se v rámci práce účastní. Volný čas tráví nejraději ve společnosti rodiny a přátel, taky s dobrou knížkou nebo třeba na kole. A jejím snem? Procestovat Evropu a taky Thajsko, protože by ráda viděla svítící plankton.


Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Běžecké šortky, které se nevyhrnují? Ronhill Revive vzala kolegyně Káťa nejen do luk za barákem, ale i k moři. Jak se osvědčily?
Nejlehčí bunda této kategorie na trhu. Crazy Fly váží 40 g. Jak je odolná a kde ji nejvíce využijete? Kolega Tomáš ji testoval a jak ji hodnotí zjistíte...

Test bundy Crazy Fly jacket

06. 08. 2022
5 min čtení
Testy produktů
Lehká turistická obuv na rychlé přesuny přírodou. Nubuková kůže s Gore-Tex membránou a masivním tlumením se mi osvědčila. Proč...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey