Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test tašky Osprey Ozone 80

Svatopluk Antoš, vedoucí prodejen v centru Prahy, vyzpovídal spolumajitelku cestovní kanceláře Růžový panter, která je dlouholetým partnerem Rock Point a.s.

 

Riana - majitelka cestovní kanceláře CK Růžový panter s taškou Osprey Ozone 80SA: Riano, vím, že si se právě vrátila z dalšího zájezdu, který pořádala Vaše CK Růžový panter. Kde jste byli a co jste tam dělali?

RH: Na posledním zájezdu jsme s našimi klienty byli v přímořském letovisku Liapades na ostrově Korfu. Naše CK již druhým rokem pořádala sportovně relaxační pobyt spojený s cvičením Naam Yogy.

SA: Jak jste se jako cestovní kancelář dostali k pořádání zájezdu s programem zaměřeným na jógu? Předpokládám, že jste se na Korfu přemístily letecky. Bylo třeba sbalit nějaké vybavení na cvičení, studijní materiál a další věci běžné denní potřeby. Kam jsi to všechno nacpala?

RH: Před čtyřmi lety jsem se stala lektorkou Naam Yogy a ve spolupráci s Naam centrem Praha pořádáme tento zájezd. Ano, pro meditace a cvičení, které jsou náplní tohoto zájezdu, jsem potřebovala obměnit své zavazadlo, které bylo už takhle těžké a ještě s vidinou potřeby studijních materiálů pro naše klienty, jsem se obávala nadměrné váhy zavazadla. Navštívila jsem tedy prodejnu Rock Point na Perštýně. V suterénu byla bohatá nabídka okolečkovaných batohů a tašek. Nakonec zvítězil Osprey Ozone 80. Přestože nabídka ostatních modelů Osprey byla pestrá a v mnoha barevných provedeních, tato taška byla jen v barvě černé. Oceňuji, že doba „bubu“ nabídky v outdoorových prodejnách i jinde je už pryč. Černá nepatří totiž k mým oblíbeným, tak jsem si na tašku musela počkat, až se na Perštýn dostane z jiné prodejny. Vše proběhlo hladce a během dvou dnů jsem si mohla odnést nové zavazadlo na cesty v hezkém vínovém provedení.

SA: Dobrá, podívejme se blíže na Tvoji novou vínovou Osprey Ozone 80. Co velikost? Stačila Ti?

RH: Pro povolených 15 kg hmotnosti byla taška naprosto vyhovující. Pro letní pobyt není potřeba tolik těžkých a objemných věcí a tak by se mi do zavazadla k odbavení vešlo o pár kousků oblečení navíc. Už teď ale vidím, že taška najde dobré uplatnění i na poznávacích nebo zimních zájezdech, kde potřebuji věcí více. Oblečení a další výbavu jsem si mohla přehledně poskládat do velkoobjemové hlavní části tašky a po vybalení jsem ocenila, že přepravované dokumenty a předměty denní potřeby nebyly pomíchané a oblečení zůstalo nepomačkané.

SA: Co jinak? Co jsi u tašky ocenila nejvíce?

RH: Skvělé bylo, že už samotná taška, na to jak je velká, byla velmi lehká. Subtilní konstrukce však neměla negativní vliv na ovladatelnost a s taškou se mi velmi dobře manipulovalo při nakládání a vykládání z různých dopravních prostředků i při manipulaci v odbavovací zóně. Zajímavé je, že na to, kolik se do tašky vejde věcí, nepůsobí taška přecpaně a robustně.

SA: Pro cvičení a práci s klienty bylo třeba přibalit určitě jógamatku, nějaké studijní materiály a zařízení pro produkci hudby. Jak se ti v tomto směru taška osvědčila?

RH: Jógamatka (mimochodem prAna též z prodejny na Perštýně) se pohodlně vešla do hlavní kapsy. Pro materiály ke cvičení, MP3 přehrávač a reproduktory, věci osobní potřeby, relaxační esenciální oleje a hygienické potřeby jsem využila 4 opravdu velké kapsy v bocích hlavní části i několik organizérů ve dvou kapsách, které se ukrývaly ve „víku“ tašky.

SA: Je něco, co by se dalo tašce vytknout?

RH: Taška má, zřejmě kvůli odlehčení, jednoduché madlo ve tvaru písmene „T“. Při pojíždění, hlavně na méně rovných plochách mimo letištní haly, je poněkud obtížné udržení stability a směru, kterými bych měla jistotu, že taška běží pěkně za mnou.

SA: A plány? Jaké jsou další plány CK Růžový panter?

RH: Právě v těchto dnech spolumajitelé a moji kolegové pořádají 9 denní cyklistický zájezd po cyklostezce Alpe Adria přenádhernou krajinou ze Salzburgu do Benátek. I pro tyto aktivity využíváme spolehlivý sortiment zakoupený v prodejnách Rock Point.
Následně už nás čeká pořádání letního sportovního tábora pro děti s 35 letou tradicí, tentokrát v Boněticích u Boru u Tachova v plzeňském kraji.

SA: I tady tašku využiješ?

RH: Jasně, i když zde to vypadá, že rozšířím svůj arzenál o tašku ještě většího objemu.

SA: Moc děkuji za příjemné povídání.

RH: Bylo mi potěšením.


Osprey Oznone 80 lTechnické detaily:


Taška Osprey Ozone 80 l

objem: 80 litrů
rozměr: 72x36x35
hmotnost: 2,25 kg

DMOC: 4. 299,-
Tašku získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

Výhody:

  • Hmotnost
  • Objem
  • Kapsy a organizéry
  • Barva


Nevýhody:

  • Stabilita při pojíždění po nerovné ploše

 Text: Svatopluk Antoš

Další outdoorové čtení

Skialpové kalhoty určené pro svižnější pohyb do kopce? Zenith jsou skvělé. Čím? To vám prozradí kolega Petr, který je řádně otestoval...
Dětský 18l batoh Osprey jsme otestovali už na spoustu outdoorových aktivit i běžné denní nošení na kroužky a tréninky...
Na první pohled tenká (100-150 g/m²), ale dokáže zahřát jako tlustší "dvoustovka" nebo Powerstretch. Otestovali jsme ji...