Test tašky Osprey Ozone 80

5 min čtení 26. 07. 2016

Svatopluk Antoš, vedoucí prodejen v centru Prahy, vyzpovídal spolumajitelku cestovní kanceláře Růžový panter, která je dlouholetým partnerem Rock Point a.s.

 

Riana - majitelka cestovní kanceláře CK Růžový panter s taškou Osprey Ozone 80SA: Riano, vím, že si se právě vrátila z dalšího zájezdu, který pořádala Vaše CK Růžový panter. Kde jste byli a co jste tam dělali?

RH: Na posledním zájezdu jsme s našimi klienty byli v přímořském letovisku Liapades na ostrově Korfu. Naše CK již druhým rokem pořádala sportovně relaxační pobyt spojený s cvičením Naam Yogy.

SA: Jak jste se jako cestovní kancelář dostali k pořádání zájezdu s programem zaměřeným na jógu? Předpokládám, že jste se na Korfu přemístily letecky. Bylo třeba sbalit nějaké vybavení na cvičení, studijní materiál a další věci běžné denní potřeby. Kam jsi to všechno nacpala?

RH: Před čtyřmi lety jsem se stala lektorkou Naam Yogy a ve spolupráci s Naam centrem Praha pořádáme tento zájezd. Ano, pro meditace a cvičení, které jsou náplní tohoto zájezdu, jsem potřebovala obměnit své zavazadlo, které bylo už takhle těžké a ještě s vidinou potřeby studijních materiálů pro naše klienty, jsem se obávala nadměrné váhy zavazadla. Navštívila jsem tedy prodejnu Rock Point na Perštýně. V suterénu byla bohatá nabídka okolečkovaných batohů a tašek. Nakonec zvítězil Osprey Ozone 80. Přestože nabídka ostatních modelů Osprey byla pestrá a v mnoha barevných provedeních, tato taška byla jen v barvě černé. Oceňuji, že doba „bubu“ nabídky v outdoorových prodejnách i jinde je už pryč. Černá nepatří totiž k mým oblíbeným, tak jsem si na tašku musela počkat, až se na Perštýn dostane z jiné prodejny. Vše proběhlo hladce a během dvou dnů jsem si mohla odnést nové zavazadlo na cesty v hezkém vínovém provedení.

SA: Dobrá, podívejme se blíže na Tvoji novou vínovou Osprey Ozone 80. Co velikost? Stačila Ti?

RH: Pro povolených 15 kg hmotnosti byla taška naprosto vyhovující. Pro letní pobyt není potřeba tolik těžkých a objemných věcí a tak by se mi do zavazadla k odbavení vešlo o pár kousků oblečení navíc. Už teď ale vidím, že taška najde dobré uplatnění i na poznávacích nebo zimních zájezdech, kde potřebuji věcí více. Oblečení a další výbavu jsem si mohla přehledně poskládat do velkoobjemové hlavní části tašky a po vybalení jsem ocenila, že přepravované dokumenty a předměty denní potřeby nebyly pomíchané a oblečení zůstalo nepomačkané.

SA: Co jinak? Co jsi u tašky ocenila nejvíce?

RH: Skvělé bylo, že už samotná taška, na to jak je velká, byla velmi lehká. Subtilní konstrukce však neměla negativní vliv na ovladatelnost a s taškou se mi velmi dobře manipulovalo při nakládání a vykládání z různých dopravních prostředků i při manipulaci v odbavovací zóně. Zajímavé je, že na to, kolik se do tašky vejde věcí, nepůsobí taška přecpaně a robustně.

SA: Pro cvičení a práci s klienty bylo třeba přibalit určitě jógamatku, nějaké studijní materiály a zařízení pro produkci hudby. Jak se ti v tomto směru taška osvědčila?

RH: Jógamatka (mimochodem prAna též z prodejny na Perštýně) se pohodlně vešla do hlavní kapsy. Pro materiály ke cvičení, MP3 přehrávač a reproduktory, věci osobní potřeby, relaxační esenciální oleje a hygienické potřeby jsem využila 4 opravdu velké kapsy v bocích hlavní části i několik organizérů ve dvou kapsách, které se ukrývaly ve „víku“ tašky.

SA: Je něco, co by se dalo tašce vytknout?

RH: Taška má, zřejmě kvůli odlehčení, jednoduché madlo ve tvaru písmene „T“. Při pojíždění, hlavně na méně rovných plochách mimo letištní haly, je poněkud obtížné udržení stability a směru, kterými bych měla jistotu, že taška běží pěkně za mnou.

SA: A plány? Jaké jsou další plány CK Růžový panter?

RH: Právě v těchto dnech spolumajitelé a moji kolegové pořádají 9 denní cyklistický zájezd po cyklostezce Alpe Adria přenádhernou krajinou ze Salzburgu do Benátek. I pro tyto aktivity využíváme spolehlivý sortiment zakoupený v prodejnách Rock Point.
Následně už nás čeká pořádání letního sportovního tábora pro děti s 35 letou tradicí, tentokrát v Boněticích u Boru u Tachova v plzeňském kraji.

SA: I tady tašku využiješ?

RH: Jasně, i když zde to vypadá, že rozšířím svůj arzenál o tašku ještě většího objemu.

SA: Moc děkuji za příjemné povídání.

RH: Bylo mi potěšením.


Osprey Oznone 80 lTechnické detaily:


Taška Osprey Ozone 80 l

objem: 80 litrů
rozměr: 72x36x35
hmotnost: 2,25 kg

DMOC: 4. 299,-
Tašku získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

Výhody:

  • Hmotnost
  • Objem
  • Kapsy a organizéry
  • Barva


Nevýhody:

  • Stabilita při pojíždění po nerovné ploše

 Text: Svatopluk Antoš

Další outdoorové čtení

Tahle bludička se stala mou oblíbenkyní pro spoustu aktivit. Kde všude ji využijete a jaký výkon dokáže podat si přečtěte v Káti recenzi...
Bike 10 je hodně zajímavým kouskem. Anatomický tvar a systém odvětrání ho předurčují na veškeré bikové aktivity. Jak obstál v testu...
Šest statečných z našeho Rock Point kolektivu se pustilo do testování merina. Ale žádné šolíchání! Pěkně 7 dní v jednom triku. Jak to dopadlo a jak hodnotí tenhle ryze přírodní materiál...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey