Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test tašky Osprey Transporter 40 II

5 min čtení 29. 12. 2017

Rok 2017 je u mě ve znamení cestování. Vždy jsem cestoval jen s batohem a „stodvacítku“ duffel, používám jen na převoz matroše a cestování autem. Protože však často cestuji s houslemi a mám tak v jedné ruce neustále „plno“, nechtěl jsem kufr nebo tašku na kolečkách. Delší dobu jsem pokukoval po Transporteru. A druhá generace, označená Osprey Transporter II je zkrátka lepší.

Osprey Transporter 40 l

Materiál – co snese?

Celý batoh je vyroben z velmi odolného TPU laminovaného nylonu (800D Nylon + 0,2mm TPU), který poskytuje vysokou trvanlivost, voděodolnost a zároveň zůstává lehký a měkký na dotek. Díky tomu snese batoh i hrubější zacházení a věci uložené uvnitř jsou dobře chráněny.

TPU je zkratka pro termoplastický polyuretan, který je podobný běžnému polyuretanu, ale je mnohem elastičtější, pevnější a oděruvzdorný. Tenký povlak na povrchu nylonu netuhne a neláme se při nízkých teplotách jako jiné plasty. Termoplasticita má i ekologický význam - všechny odstřižky z TPU se dají znovu zpracovat, nevzniká tedy žádný odpad.

Vstup do kapsy na uschované ramenní popruhy

Nosí se na zádech nebo v ruce

Já ho nejčastěji nosím na zádech. Batoh má v horním víku šikovně schované kvalitní ramenní popruhy, doplněné nastavitelným hrudním popruhem, na jehož přezce je nouzová píšťalka. Popruhy stačí jen vytáhnout, zapnout do oček pomocí karabin a rázem máte z dufflu batoh. Pokud chcete nosit duffel přes rameno, tak se nabízí i tato možnost - součástí je odnímatelný ramenní popruh. Pro nosení v ruce a usnadnění manipulace při cestování má batoh 4 pevné rukojeti, které jsou umístěny po stranách dufflu.
 

Transporter 40 l lze nosit na zádech jako batoh
Transporter 40 l lze nosit přes rameno jako taška

Nosné popruhy se dají schovat do víka
Nosné popruhy se dají schovat do víka

Když je batoh naležato, třeba v kufru auta, náramně se hodí dva úchyty shora, díky nimž zavazadlo snadno vytáhnu ven.

 

Organizace obsahu

Jistě s sebou vozíte i nějaké malé drobnosti (klíče, peněženka, malý foťák apod.). Tak na to v Osprey mysleli také a našili na Transporter II i postranní kapsy. K tomu je na jedné z nich průhledné okénko na jmenovku, takže svou batožinu snadno a rychle poznáte.
 

Víko ve tvaru
uzamykatelné jezdce zipu
vnitřní síťovaná kapsa
zleva: přezky jístící víko / uzamykatelné jezdce zipu / vnitřní síťovaná kapsa


Pojďme konečně nahlédnout i dovnitř. Prostor batohu není nijak členěný a na vnitřní stěně je podlouhlá kapsa na zip ze síťoviny. Víko batohu je ve tvaru „U“. Lze jej krásně otevřít a máte tak přehled nad vším, co jste si sbalili. Zip je robustní a oba jezdce se dobře drží a jsou opatřeny uzamykatelnými očky na zámek. Jako pojistka přetížení zipu slouží dvě plastové přezky v rozích víka, které můžete zapnout přes zip k tělu batohu. To je výborné, pokud máte duffle těžký nebo přeplněný.

Nenápadně skrytý je zip do boční kapsy. Není moc hluboká, zato velká. Rozměr odpovídá šířce a výšce zavazadla.  

Víko ve tvaru
Víko ve tvaru "U" umožňuje pohodlný přístup do zavazadla

 

Kam s ním?

Kam duffle uklidit, když ho nepoužíváte nebo když si ho chcete přibalit na cesty s sebou? Součástí je i pouzdro, do kterého celý duffel jednoduše zabalíte. A kam s tím pouzdrem…? Uvnitř batohu jsou na protilehlých stranách textilní očka, do nichž pouzdro jednoduše připnete pomocí plastových háčků. Pouzdro ale také můžete využít jako organizér. Je na zip a já si do něj ukládám např. spodní prádlo a trička.

transportní obal nebo organizér
transportní obal nebo organizér

Osprey Transporter 40 II je skvěle vybroušená „čtyřicítka“!

Transporter 40 II je dokonalým společníkem mých dobrodružství. Je dostatečně malý, aby vyhověl rozměrům „příručáku“ do letadla a zároveň dost velký na všechny moje „serepetičky“, které s sebou vozím. Ramenní popruhy jsou velmi komfortní a dělají z dufflu univerzální bágl pro „kočovníka“ jako jsem já.

Tvarované ramenní popruhy spojené hrudním pásemTvarované ramenní popruhy spojené hrudním pásem

Můj tip!

Jako výborný doplněk, který mě v Transporteru nikdy nechybí a je skvělý pro nošení menších věcí po městě, se mi osvědčil ultralehký batůžek Osprey Ultralight Stuff Pack. Jeho výhody jsou váha (90g) a velikost většího jablka po sbalení. Ano, není to ten nejmenší a nejlehčí batůžek, ale zádový systém vás přesvědčí - na ultralehký batůžek je velmi příjemný.
 


 

Batoh Osprey Transporter II 40 lVýhody:

  • velice pohodlný nosný systém a jeho variabilita (zádové popruhy, ramenní popruh, rukojeti)
  • EU maximum Carry-On
  • odolnost a trvanlivost materiálu
  • pouzdro jako obal nebo organizér
  • vnější i vnitřní kapsy
  • uzamykatelnost zipu


Nevýhody:

  • při nošení v létě se více potí záda (neprodyšný panel v kontaktu se zády)

 


 

Batoh Osprey Transporter II 40 lTechnické detaily


Duffel Osprey Transporter II 40 l

rozměr: (v cm): 53 (l) x 31 (w) x 27 (d)
hmotnost: 1210 g
ramenní popruhy: uschovatelné ramenní popruhy v horním víku

MOC cena: 3.199,- Kč

Duffel získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 Broněk ChromýTestoval:

BRONĚK CHROMÝ

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám:
Rock Point Riegrova Olomouc
Outdoorové sporty provozuji od roku: 1993
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2008
V Rock Pointu jsem od roku: 2008
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: běh, skialp, vysokohorská turistika

 

Otestovali jsme i další produkty »

 

 

Další outdoorové čtení

Jak se tahle ultra trailová bota osvědčila na ženském chodidle? Na první pohled robustní bota skrývá excelentní pohodlí pro dlouhé tratě...
Botám jsem naložil pořádný zátěžový test. Přečtěte si, jak obstály a jaké je srovnání s jejich předchůdcem...

Test obuvi Hoka Torrent 2

26. 07. 2021
6 min čtení
Testy produktů
Pohodlná objemová bota, která snese běh na různých površích, včetně sněhu. Kde jsem testoval, jaký povrch zvládá nejlépe a jaký naopak Trail Talonka nemusí...