Test trička Icebreaker TECH LITE CREWE

3 min čtení 05. 10. 2018

Mezi kamarády jsem proslulá tím, že podvlíkačky z merino vlny nosím od října do března. A to každý den! Jsem prostě zimomřivá a má citlivá pokožka nesnese každý materiál. Hadříků z merina mám doma celkem dost, ale vadilo mi, že nejsou mechanicky odolné tak, jako umělá vlákna. Dírky a řídnutí materiálu u 100% merina při častém nošení docela často vznikají. Proto Icebreaker používá technologii Corespun. A ta je použitá např. u trika Tech Lite Short Sleeve Crewe.

triko Icebreaker Tech Lite SS Crewe využijete např. na turistiku s lehkým batohem

Corespun pro lepší odolnost

Corespun je příze s odolným nylonovým jádrem, které je opředeno jemnou merino vlnou. S pokožkou tak do kontaktu přichází pouze merino vlna. Při složení 87 % merino vlny a 13 % nylonu si materiál zachovává téměř stejné vlastnosti jako 100% merino. Díky této technologii jsou pleteniny s nízkou gramaží až o 40 % mechanicky odolnější, než merino samotné.

triko Icebreaker Tech Lite SS Crewe je vhodné i na rekreační běh

Život s „ovcí“

Oblékat si vlnu v zimě je normální, ale v létě? S tímto lehkým trikem je to možné. Rozdíly mezi vlnou a umělými vlákny jsou velké. Merino vlna tělo nepřehřívá a nestudí na kůži, když zvlhne. Přirozenou vlastností vlny je, že i při dlouhodobějším nošení nezapáchá. Zároveň chrání kůži proti UV záření. Co se „kousavosti“ látky týče, jsou vlákna upravována tak, aby byla co nejjemnější. Triko na sobě skoro necítím a příjemně se nosí i díky jeho střihu. Proto bych triko doporučila na cestování, sport i každodenní nošení.

triko Icebreaker Tech Lite SS Crewe má na výběr z mnoha motivů

Univerzální merino triko od Icebreakeru

Triko Tech Lite SS Crewe mi vyhovuje svou délkou, upnutým střihem a malým výstřihem. Díky prodloužené délce se mi nestalo, že by mi lezla záda nebo se mi triko vyhrnovalo. Příjemný je také široký výběr různých barev a motivů anebo čisté, bez motivu. Díky tomu mohu triko nosit při nejrůznějších sportovních aktivitách, ale i ve volném čase.

Navíc mohu tento materiál nosit celoročně, tak se mé stádo „oveček“ ve skříni zase o jeden kousek rozrostlo.

triko Icebreaker Tech Lite SS Crewe je vhodné i na rekreační běh
 


 Výhody

  • zvýšená odolnost tkaniny
  • odolnost vůči zápachu
  • nepřehřívá a příjemně se nosí
  • přirozená odolnost vůči UV záření


Nevýhody

  • u světlých barev průsvitnost materiálu
     

triko Icebreaker W Tech Lite SS CreweTechnické detaily


Tričko Icebreaker Tech Lite SS Crewe

složení: 87 % merino vlna, 13 % nylon
technologie: Corespun

MOC cena: 1.599,- Kč

Tričko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.


 


Testovala:

Karin KlikováKARIN KLIKOVÁ

Sympatická mladá kočka, kterou můžete potkat v Rock Pointu OC Letňany. Pracuje tady už nějaký ten pátek. Původně nastoupila jako brigádnice, ale tak moc se jí u nás zalíbilo, že tu zůstala a dokonce se vypracovala i na pozici zástupce vedoucího. Moc jí baví kontakt s lidmi a je to na ní vidět. Pocit, že zákazník odchází spokojený a zas se rád vrátí, je pro ni k nezaplacení. Navíc ráda poznává nové lidi ať už z řad kolegů, zákazníků nebo i na různých akcích, kterých se v rámci práce účastní. Volný čas tráví nejraději ve společnosti rodiny a přátel, taky s dobrou knížkou nebo třeba na kole.

Karin, máš nějakej sen? Ráda bych procestovala Evropu - jak města, tak hory. Pak je to určitě Thajsko - musím vidět svítící plankton.

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey