Test trika a boxerek Craft Nanoweight

3 min čtení 03. 08. 2022

Když jsem v květnu na svém Facebooku narazil na Rock Point výzvu: "Staňte se naším testerem Craft oblečení" řekl jsem si, že bych byl opravdu rád, kdybych mohl být součástí této soutěže, a nebo dokonce zvítězit. Šance byly nízké, ale já pevně doufal a skutečně se stal vítězem. Moc jsem se těšil, až vyzkouším dané produkty a netěšil jsem se nadarmo. Začal bych od hlavy, tudíž tričkem.

 

Ultralehké triko CRAFT Nanoweight s chladivým efektem je určené primárně pro sportování v letních dnech Ultralehké triko CRAFT Nanoweight s chladivým efektem je určené primárně pro sportování v letních dnech


Tričko od CRAFT Dry Nanoweight konkrétně černé barvy, mě se svým chladivým efektem pocitově chladilo po celou dobu co jsem běhal, i při 30 stupních Celsia, a to už je něco.

Poprvé jsem při běhu neměl odřené bradavky, a to je častý, běžný úraz běžců, který opravdu není příjemný. Při běhu jsem nepoznal, zda je to tričko, či má kůže, nebylo cítit, jen chladilo.
 

Oceňuji rychlý odvod potu na povrch trika, kde rychle zasychá
Triko se osvědčilo i při 24hodinovém závodě


Jelikož bylo opravdu teplo a každý člověk se potí a já zrovna v rámci testování běžel 24hodinový závod na Ještědu, jsem uvítal funkci odvádění potu a tričko jsem ani necítil. Pot opravdu rychle zasychal, triko drželo díky lepeným okrajům u krku, rukávů a u spodní části trička. Nemyslete si, že jsem triko oblékl jen jednou.

Nosil bych ho pořád a při teplých letních dnech obzvlášť. Poté jsem s trikem vyrazil na 35kilometrový trailový běh na pramen Labe a dokonce i zapršelo, ale triku to nic neudělalo. Byl jsem zpocený a promáčený, ale než jsem snědl toust, pokochal se a vyfotil tu nádheru, během 20 minut triko zaschlo.
 

Ideální kombinace: triko a boxerky z řady Craft Pro Dry Nanoweight
Lepené okraje kolem krku, raglánových rukávů a spodního dílu, drží triko na svém místě


A úžasné složení trička:
Materiál: 48 % polyester, 39 % recyklovaný polyester, 13 % elastan
Gramáž: 80 g/m2

Craft

Novinka
triko

TRIKO CRAFT PRO DRY NANOWEIGHT SS

949 Kč 1 050 Kč

 

Vršek těla máme za sebou a nyní bych přešel od pasu dolů. Tady jsem měl možnost obléct si pánské ultralehké boxerky CRAFT Nanoweight.

Na první pohled se zdály průhledné a opravdu moc lehké. Lehké opravdu byly, ani jsem je při běhu necítil, ale průhledné rozhodně ne. Při běhu se „přilepily“ na tělo a téměř splynuly s mou kůží. Odváděly pot, který velice rychle zaschl, po celou dobu mě chladily, tudíž mi bylo příjemně, žádná část oblečeného těla se nezapařila, neodřela, anebo neopruzela. Zkrátka jsem byl v bavlnce, akorát že studené.
 

Slabá guma na okrajích stehem zajišťuje přiléhavý střih a zabraňuje vyhrnování
Širší guma v pase zaručí, že boxerky nesjíždějí a nemusejí se tak za běhu povytahovat


Boxerky jsem nemusel povytahovat, díky širší gumě u pasu a u slabých gum u stehen. Běhám už opravdu dlouho, sport mě doprovází od mých prvních kroků a toto oblečení bylo zatím nejlepší, co jsem za svůj běžecký život kdy oblékl. A že za běžeckou výbavu utrácím opravdu hodně.

Běhání je pro mě jako droga, miluji to každým dnem více a více. Pokud je někdo blázen do běhání jako já a i třeba běhá pro zábavu, oblečení od CRAFT, jako šílenec do běhání, vřele a vřele doporučuji.

Složení fantastických boxerek:
Materiál: 48 % polyester, 39 % recyklovaný polyester, 13 % elastan
Gramáž: 80 g/m2

Craft

Novinka
boxerky

BOXERKY CRAFT PRO DRY NANOWEIG

599 Kč 650 Kč

TESTOVAL

 

JAKUB CHALUPNÝ

Jmenuji se Jakub Chalupný a jsem hrdý otec svých dětí Terezky a Fanouška, milující manžel své skvělé manželky Zuzanky. Nejen manželka, ale i děti mě podporují ve všech mých šílenostech, co jsem kdy zaběhl.  

Malá ukázka, z mého běhání:

  • Pokoř Everest na Lovoši. Byla to dobrovolná charitativní akce na pomoc lidí klubu cystické fibrózy. Pro přiblížení, lidé s cystickou fibrózou dýchají jako normální lidé na Everestu. Chtěl jsem pokořit Everest výškovými metry na Lovoši.

  • Mimo tuto úžasnou akci jsem zaběhl nespočetně různých druhů závodů a sice trailových, překážkových, vytrvalostních a dalších běhů. Půlmaratony, maratony, ultramaratony a také vytrvalostní 24hodinový běh.

Další outdoorové čtení

Běžecké šortky, které se nevyhrnují? Ronhill Revive vzala kolegyně Káťa nejen do luk za barákem, ale i k moři. Jak se osvědčily?
Nejlehčí bunda této kategorie na trhu. Crazy Fly váží 40 g. Jak je odolná a kde ji nejvíce využijete? Kolega Tomáš ji testoval a jak ji hodnotí zjistíte...

Test bundy Crazy Fly jacket

06. 08. 2022
5 min čtení
Testy produktů
Lehká turistická obuv na rychlé přesuny přírodou. Nubuková kůže s Gore-Tex membránou a masivním tlumením se mi osvědčila. Proč...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey