Test trika Craft 240 Merino Zip

4 min čtení 02. 03. 2021

Díky Rock Point akci „Staňte se testerem Craft oblečení“ jsem dostal možnost otestovat triko od značky Craft. Na prvním místě byla zvědavost, který produkt mi v balíčku od kurýra zaklepe na dveře. Lákalo mě nahlídnout na aktuální produkty, ale nechal jsem se radši překvapit. A překvapení to rozhodně bylo.

Parťák do chladnějšího počasí

Přišel den D a kurýr mi oznámil, že stojí u dveří s balíčkem. Dorazilo triko Craft, které spolu se mnou mělo zdolat kopce v běhu i chůzi, vyrazit na výlet a dělat mi parťáka při venkovních aktivitách během zimy. To, co se rozhodlo u mě bydlet, mně tak trochu vyrazilo dech. Čekal jsem syntetický funkční materiál. Dorazilo Merino, které má 240 g!
 

balení Triko Craft Merino 240 Zip man
Triko Craft Merino 240 Zip man využijete na běh při chladném počasí

Když jsem triko vybalil z krabičky, bylo znát, že díky gramáži je to téměř lehký svetřík. Zpracování a design je na první pohled precizní a sportovně elegantní.  To z něj dělá triko, které se nemusíte bát vzít i do společnosti ke kalhotám. V nabídce je zpracování v pěti barvách. Já testoval červenomodré.

Při mé výšce 176 cm a váze 70 kg mi sedla velikost M naprosto dokonale. Stojáček opatřený zipem nebyl nepříjemný, rukávy dostatečně dlouhé a samotná délka trika dokonalá. Zamiloval jsem se na první pohled.
 

Triko Craft Merino 240 Zip man - pohled zpředu
Triko Craft Merino 240 Zip man - pohled zezadu

Funkční vlastnosti

Použitá gramáž Merino vlny 240 g/m² z trika Craft dělá lehčí svetřík, ale je to samozřejmě o pocitu každého z nás. Pokud hledíte při pořizování merina na gramáž (s rostoucí hodnotou gramáže se mění užité vlastnosti trika), tak věřte, že tohle už je díky svým tepelně izolačním vlastnostem vážně třída.

Triko obsahuje 53 % merino vlny, 34 % polyesteru a 13 % polyamidu. Na těle je opravdu příjemné, nikde nekouše. Před prvním testováním jsem zvolil jako spodní vrstvu triko s krátkým rukávem z merina o gramáži 120 g a pak už pouze Craft Merino 240. Venkovní teplota se pohybovala kolem 0 stupňů a já se rozhodl jít běhat.

Výhodou merino vlny oproti syntetickým materiálům je, že když jí na těle propotíte, tak stále hřeje. I když máme termoregulaci každý z nás jinak, tak věřím, že zase tolik se to lišit nebude. Při vyběhnutí mi bylo lehce chladno (což je v pořádku a tak by to mělo být). Po zhruba 1,5 kilometru jsem se zahřál a bylo mi příjemně. A to i po zbytek výběhu, kdy jsem se dostatečně zpotil.
 

Triko Craft Merino 240 Zip man jako svrchní vrstva v chladném počasí a intenzitní zátěži

Co bylo dál?

Triko Craft Merino 240 jsem postupně bral jak na běhání, tak i na turistiku. Při běhání jsem už další vrstvu nepotřeboval a to i přesto, že se teplota pohybovala i kolem –2 °C. A teď pozor! Myslete si o mně co chcete, ale triko jsem úmyslně po dobu 6 různých aktivit ani jednou nepral. Zápach? Žádný! Dokonalost sama. Následně už šlo do pračky s pracím práškem určeným na funkční materiály.

Závěrem

Asi to bude znít jako z reklamy, ale tak to prostě je. Bydlím v Krkonoších a aktivní pohyb je mi částečně i zaměstnáním. Jsem horský průvodce. Proto jsem vděčný za každý funkční kousek oblečení, který mně umožní být v dokonalém komfortu. Craft Merino 240 mě hodně mile překvapilo. Oceňuju hlavně tu všestrannost a to, že skvěle padne a na těle je příjemné. Už teď jsem rozhodnutý pořídit stejné triko, a to v oranžové barvě, protože je dokonalá.

Craft Merino 240 Zip jako spodní vrstva při mrazivém počasí


Triko Craft Merino 240 Zip ManTechnické detaily

Triko Craft 240 Merino Zip

materiál: 53 % merino vlna, 34 % polyester, 13 % polyamid
boky, rukávy: elastické panely na bocích a ze spodní strany rukávů
švy: ploché

MOC: 2 350,- Kč

 

Triko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 

Testoval:


Marek Malík
MAREK MALÍK
42 let

Český horský průvodce a ultraběžec. Působí celoročně v Krkonoších, jeho domovem je Vrchlabí.
Věnuje se denním i nočním přechodům v horách s klienty. Spolupořádá zimní sněžnicové kempy a provází skialpinistické začátečníky po úžasných místech Krkonoš.
Příroda, hory a nadšení klientů, kteří si odváží zážitky, to je to, co ho maximálně naplňuje.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey