Test trika Craft Active Extreme X CN LS M

5 min čtení 12. 02. 2021

Vedle fotografování je mým velkým koníčkem i sport. Focení i sportování je v zimě náročnější, ale často také kouzelnější. A nezbytnou a důležitou součástí výbavy je krom techniky také kvalitní oblečení.

Proto jsem se na konci podzimu velmi rád přihlásil do Rock Point výzvy „Staňte se testerem Craft oblečení“ a získal tak možnost otestovat termo triko Craft. Jelikož jsou mé aktivity většinou více intenzivní, vybral jsem si triko ACTIVE EXTREME X CN.

V triku Craft Active Extreme X CN LS Man se dá běhat od podzimu do jara

Pro mě jako freedivera a potápěče je dalším sympatickým faktorem tohoto trika fakt, že obsahuje 40 % SeaQual polyesteru, tedy recyklovaného plastového odpadu, vyloveného z oceánu. Navíc je Craft mou dlouhodobě oblíbenou značkou a jejich oblečení mě doprovází při dobrodružstvích a sportovních aktivitách už pěknou řádku let.

První dojem

Hned při otevření krabice mě trochu zaskočila barva trika na obrázku. Většinou si pořizuji oblečení v tmavých barvách, ale obrázek i nálepka na krabici byly v odstínu svítivě žluto-zelené. Napadlo mě, že to je jen obal, jelikož jsem na internetu toto triko zatím viděl jen v černé a tmavomodré. Obdržené triko však mělo tuto křiklavou barvu. Ale vůbec mi to nevadí. Jak se říká, barva nejezdí, a navíc se jedná o první vrstvu. Na barvě si opravdu nezakládám, navíc se mi hodí k běžecké mikině nebo větrovce na kolo, také značky Craft.

Craft Active Extreme X CN LS Man je triko ideální na intenzivní aktivity za chladného počasí

Jak je to s Craft velikostí

Byl jsem zvědavý na velikost, protože i přes to, že mám od Craftu celkem dost věcí, některé jsou velikosti L, jiné XL.

U trika Active Extreme X CN jsem zvolil L-ko a padne úplně ideálně. Je elastické, v podpaží jsou panely pro lepší chlazení, rukávy dlouhé akorát a v ramenou sedí. Při prvním vyzkoušení jsem si říkal, že by mohlo být delší. Pak jsem si všiml, že zadní část je o několik centimetrů prodloužená, což je naprosto ideální.

Triko Craft Active Extreme X CN LS Man je skvěle prodyšné

Pocity z testování

Hned druhý den jsem jel na svítání do Jizerek, kde se teplota ráno pohybovala pod -10°C. V prvním sněhu jsem nachodil kolem 10 km, s občasnými zastávkami na focení, tedy aktivita s nepříliš velkou intenzitou. I tak byly první pocity pozitivní. Nikde nic netlačilo, švy neškrábaly, triko nekousalo, jak je u tohoto typu oděvu obvyklé, zkrátka jsem o něm ani nevěděl.

V Craft triku na běžky

Při slovech sníh a Jizerky se asi většině vybaví běžky. Nebyla to padesátka, ale i tak moc příjemné svezení při vycházejícím slunci na prvním sněhu. Aktivita už ve vyšší intenzitě, o triku jsem však stále nevěděl. Pochvaloval jsem si prodloužení v zadní části, triko se neshrnovalo, dobře odvádělo pot a přitom lehce chladilo. Ale ani nestudilo, jak se občas u některých trik stává, když nasáknou pot.

V triku Craft Active Extreme X CN LS Man  na běžkách

Na turistiku

Další aktivitou byl výlet na hřebeny Krkonoš. Bylo sice mrazivo, poprašek sněhu a větrno, ale svítilo slunce, takže cca 1,5 hodina stoupání vyžadovala lehčí oblečení. Na zádech jsem měl foto batoh s výbavou, což je zhruba 15 kg.

Cestou jsem o triku opět nevěděl, nebylo mi ani zima ani horko. Až při převlékání na hřebeni jsem se divil, jak hodně jsem se zpotil - triko bylo úplně mokré. Ale na těle jsem to vůbec necítil.

V triku Craft Active Extreme X CN LS Man při výletech po horách

Na běh

Byl jsem zvědavý, jak si triko povede při běhu, tedy opravdu při aktivitě s vyšší intenzitou. Při oblékání na první běh v tomto triku jsem si nebyl úplně jistý, jak oblečení nakombinovat. Teplota byla zhruba 3°C. S lehkými obavami, jestli jsem to nepodcenil, jsem si vzal pouze testované triko a navrch běžeckou mikinu.

Ze začátku mi nebylo úplně teplo, ale po zahřátí mi bylo tak akorát. Opět jsem si všiml, že triko vůbec nestudí a lehce chladí, což je pro mě při běhu úplně ideální. V teplotách kolem nuly jsem v tomto triku naběhal několik desítek kilometrů, od kratších běhů až po půlmaraton.

S trikem jsem byl maximálně spokojený. Po doběhnutí bylo triko kompletně propocené, ale při běhu mi v něm nikdy nebyla zima.

V triku Craft Active Extreme X CN LS Man  rád běhám v chladném počasí

Na kolo

Závěr roku bez sněhu běžkám moc nepřál, takže došlo i na testování na kole. Stejně jako při běhu, byl jsem spokojený, jak triko odvádí pot a příjemně chladí, ale nestudí.

Triko jsem oblékl i při teplotách od 5°C výše, ale při běhu i na kole mi už bylo dost teplo.

V triku Craft Active Extreme X CN LS Man na kole

Srhnutí

Byl jsem příjemně překvapený i po vyprání. Po vyjmutí z pračky bylo triko téměř suché. Po uschnutí nezměnilo svou velikost a bylo jako nově vytažené z krabice.

Triko ACTIVE EXTREME X CN se rázem stalo mou oblíbenou první vrstvou na aktivity s vyšší intenzitou a zařadilo se do mého sportovního šatníku značky Craft.
 


pánské funkční triko Craft Active Extreme X CN LS ManTechnické detaily

Triko Craft Active Extreme X CN LS man

materiál: 40 % polyester SeaQual, 39 % polyester COOLMAX, 21 % recyklovaný polyester    
panely v podpaží: mesh
švy: ploché
gramáž: 120 g/m²

MOC: 1 450,- Kč

Triko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 
 

Testoval:

Jan StriaJAN STRIA

Je milovníkem přírody, její krásy zachycuje na fotografiích krajin, zvířat i podvodní říše. Často a rád spojuje svou vášeň pro fotografování, cestování a sportování. V roce 2019 se díky fotce pořízené při potápění na nádech v Rudém moři stal vítězem fotografické soutěže Czech Nature Photo. Volný čas kromě fotografování tráví cyklistikou, během, turistikou, potápěním na nádech i s přístrojem, v zimě na běžkách.

 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Sportovně outdoorová bota Wasatch Crest Vent je vhodná na speed hiking a další aktivní pohyb. Jak se osvědčila v terénu i mimo něj...
Oblíbený městský sneaker. Čím se liší pátá řada od svých předchůdců a jak se během testování osvědčila...

Test obuvi KEEN Elsa V Sneaker

09. 08. 2022
3 min čtení
Testy produktů
Běžecké šortky, které se nevyhrnují? Ronhill Revive vzala kolegyně Káťa nejen do luk za barákem, ale i k moři. Jak se osvědčily?

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey