Test trika Craft Active Extreme X CN LS W

5 min čtení 03. 02. 2021

Na testování trika Craft Active Extreme jsem se moc těšila. Byla jsem ráda, že jsem se Rock Point akce „Staňte se testerem Craft oblečení“ účastnila. Za prvé mě to potěšilo a za druhé jsem byla zvědavá, zda triko splní moje požadavky, aby mě při delším běhu bylo stále teplo, pot nestudil a triko dobře sedělo a nikde nedřelo.

Podmínky pro testování nakonec nebyly tak ideální – neb bylo stále vcelku teplo a navíc mě zastavila 14denní pauza, ale ke konci roku jsem měla možnosti triko testovat i při teplotách pod nulou a na sněhu.

V Craft triku Active Extreme běhám zejména v chladnějších dnech

První dojem

Už při vybalování z krabičky jsem byla nadšená. Triko krásné růžové (růžová je barva moje) a lehké jako pírko. Tenké, jemné, až jsem si nedůvěřivě říkala, jak toto bude hřát. Zároveň pevné, nevytahuje se, nikde se netrhá, nitě nevypadávají.

Craft Active Extreme X LS woman krásně sedí, je pevné i dostatečně dlouhé

Střih trika a jak „sedne“

Velikost „S“ sedí dobře. Na mě je možná trochu delší, ale to jsem následně ocenila při vlastním běhu, kdy jsem si mohla trikem zakrýt celý zadek a mít tak ledviny v teple. Rukávy dlouhé tak akorát, výstřih kolem krku je menší, což je příjemné, protože netáhne pod triko. Odvětrávání pod pažemi je super funkční, dobře větrá a zároveň trochu chladí.

Triko nikde nedře, neposunuje se, sedí jak ulité. Logo a nápis jsou velmi decentně provedené.
 

Menší výstřih u krku zaručí, že vám pod triko netáhne
Decentní logo a krásná barva trika osloví většinu žen

Kdy jsem testovala

Triko Craft jsem testovala na krátkých i delších výbězích v zimních měsících. Pravda, počasí nebylo vždy zimní, někdy teploty byly okolo 10 °C, někdy kolem nuly, ale o to větší variabilita pro testy. Je tedy fakt, že běhám spíše v terénu, kde se člověk více zahřeje a také moje tempo není úplně vycházkové, proto je mi více teplo než zima. Láme se to někde po 20 km, kdy jsem už více unavená a začínám chlad pociťovat – potom dávám druhou vrstvu.

Musím říci, že teplotní komfort je úžasný. Triko hřeje, dobře odvádí pot, není ani po delším běhu mokré a není mi taková zima jako v jiných tričkách.

Funkční triko Craft Active Extreme X LS skvěle odvádí pot od těla

Jak vrstvit při různých teplotách

  • Při teplotě okolo 10 stupňů jsem mohla běžet jen v samotném triku, neboť je opravdu teplé a perfektně hřeje – na mě někdy až moc – hlavně při běhu v kopcích. Jen když příliš zafoukal vítr, vzala jsem si přes něj druhé tričko s krátkým rukávem, nebo lehkou šusťákovou vestičku, aby mě neprofouklo.

 

  • Při teplotách okolo nuly mi stačilo přes triko dát teplejší vestičku a byla jsem úplně v pohodě.
     

Moje nejlepší kombinace na běh kolem nuly - Craft triko Active Extreme X a teplejší vestička

Moje nejvíc oblíbená kombinace:

  • triko Craft a krátký rukáv přes to  (do cca 3 stupňů, když nefouká) a na kratší trasu (do 10 km).
  • triko Craft a zateplená vestička (při teplotách okolo 0 stupňů, případně jsem po 20 km pod vestičku přidala ještě jedno triko s krátkých rukávem).
     

Při delším běhu kolem nuly, přidávám po 20 km k triku Craft Active Extreme X a vestičce ještě trko s kr. rukávem

Triko nejen na běhání

Craft Active Extreme tričko jsem testovala i na turistiku, kdy jsem vyrážela na výlety po kopcích nebo procházky kolem řeky. Stačilo přes něj dát jednu lehčí mikinu a bundu a celou dobu jsem byla v teple a pohodlí, i když foukalo, pršelo, byla fakt zima, mlha, inverze. Na horách kolem -3 stupňů jsem pod triko dala ještě tílko a zima neměla šanci.

Triko jsem si také brala na sebe po otužování – když vylezu z vody a dám si ho na sebe, během chvilky začne hřát a mě je báječně.

Za mě jednoznačně super triko, které unosím nejen na běh, ale i při turistice, procházkách, běžkách. Pro mě ideální v teplotách pod 10°C.

Craft Active Extreme jsem využila zejména na běh, ale také turistiku, procházky i po otužování

Drobná rada na závěr : Oblékejte se až těsně před odchodem z domu. Jakmile si ho dám na sebe a ještě nejdu ven, okamžitě je mi doma vedro, ale to je asi v zimních funkčních oděvech normální.

Triko Craft Active Extreme X LS je sice tekné a jemné, ale odolné, nemusíte se bát vzít si běžeckouvestu


Dámské funkční triko Craft Active Extreme X CN LS pro využití za chladnějšího počasíTechnické detaily

Triko Craft Active Extreme X LS woman

materiál: 40 % polyester SeaQual, 39 % polyester COOLMAX, 21 % recyklovaný polyester    
panely v podpaží: mesh
švy: ploché
gramáž: 120 g/m²

MOC: 1 450,- Kč

Triko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


 

Testovala:

Helena KotováHELENA KOTOVÁ

Nadšená běžkyně, která má zálibu zejména v terénních bězích na delší vzdálenosti. Je ambasadorkou sportovního sdružení Rozběháme Česko a motivuje k běhu i pohybu ostatní tím, že vede skupinu Rozběháme Litoměřicko. Nedávno si splnila sen a uběhla výzvu Prominentní vrcholy Lužických hor (za 21 hod.), trasa jí vyšla na 115 km. Ráda běhá pro zábavu i závodně a pohyb má jako relaxaci a balanc psychicky náročnější práci. Kromě běhu má ráda běžky, otužování, cestování, jógu, procházky se psem i poznávání nových věcí. Zkrátka, pohyb v přírodě každému vřele doporučuje.

 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey