Test trika Craft Active Extreme X LS

4 min čtení 01. 03. 2022

Testování v rámci Rock Point výzvy „Staňte se testerem Craft oblečení“ a následné recenzování trika Craft ACTIVE EXTREME X LS pro mě bylo ctí. Ráda zkouším nové produkty, a tak jsem v testu toto triko rozhodně nešetřila. Desítky odtrénovaných hodin v podmínkách od slunečných 8 °C přes vydatný déšť i sněžení až po mrazivých severských -15 °C. Mou výhodou také bylo, že jsem jej mohla porovnat se spoustou dalších kvalitních značek sportovního oblečení.

Obsah:

triko Craft Active Extreme X LS woman Funkční triko Craft Active Extreme je určené zejména na intenzivní aktivity v chladném počasí

První dojem

Velmi dobrý první dojem na mě hned udělal materiál, díky kterému se v triku skutečně cítím jako v bavlnce. Obávala jsem se však, že po prvním praní tento pocit zmizí, ale naštěstí jsem se ujistila o opaku. Měkkost zůstává i při opakovaném praní i nošení, což je důkazem kvalitního materiálu, ze kterého je produkt vyroben. Využití plochých švů rovněž přispívá k velmi vysokému uživatelskému komfortu.
 

triko Craft Active Extreme X LS woman Měkký materiál včetně plochých švů přispívají k vysokému uživatelskému komfortu

panely pro zvýšení funkce termoregulace

Za obrovské vyzdvihnutí rozhodně stojí meshové panely pro odvádění potu v oblastech podpaží. Tento typ struktury u konkurence, jako je Swix, Kari Traa a další, rozhodně nenalezneme. Meshové panely zabraňují kumulaci vlhkosti, pot je tedy rovnou odváděn, a tak máte neustálý pocit sucha. Jako příjemnou skutečnost shledávám i  to, že po vychladnutí vás pot nemůže studit, k čemuž by často docházelo. Tím tuplem v Česku, kdy bývají zimy dosti vlezlé.
 

triko Craft Active Extreme X LS woman Meshové panely v podpaží zvyšují termoregulační vlastnosti trika při pohybu

teplotní Využití trika

Široká škála teplot, ve kterých triko Craft můžete nosit, je rovněž nesmírnou výhodou. V severských mrazech, které se pohybovaly kolem -15 °C, pocitově často i mnohem méně, triko hezky drželo teplotu a nenechalo mě prochladnout. Naopak v českých vlhkých a poměrně teplých zimních obdobích, někdy si nedovolím hovořit ani o zimách, triko krásně odvádělo pot a přinášelo dokonce až chladivý efekt, což za mě bylo v osmi stupních nad nulou velice příjemné.

Testování probíhalo rovněž i pod pršipláštěm s lehkým odvětráváním. Zde byl odvod potu dle očekávání nepatrně horší, i tak jsem však byla mile překvapena a triko mě přesvědčilo o své velmi dobré funkčnosti.
 

triko Craft Active Extreme X LS woman Při vrstvení po sobě povrchy "kloužou" a netřou se, což je při aktivitě žádoucí

Ergonomický střih

Triko Craft ACTIVE EXTREME X LS vás, ostatně jako všechny produkty značky Craft, uspokojí svým střihem. Dokonale kopíruje postavu, zároveň je elastické, ale nevytahá se. V případě potřeby je pod něj možno přiobléknout i přilnavé triko s krátkým rukávem. Obrovské plus má pro mě i skutečnost, že při obléknutí druhé vrstvy, například v podobě slabé mikiny, po sobě povrchy kloužou a netřou se, což je při aktivitách žádoucí.

Z vizuální stránky bych ocenila barevné provedení trika a decentní, elegantně vyvedené logo Craft umístěné na krku.
 

triko Craft Active Extreme X LS woman U krku je nenápadně umístěné logo Craft
triko Craft Active Extreme X LS woman Rozměr využití trika je obrovský, při balení na něj nezapomínám
triko Craft Active Extreme X LS woman Na běžkách triko skvěle odvádí pot a nestudí

Shrnutí

Pro mě je triko Craft ACTIVE EXTREME X LS parťákem do pohody i nepohody a definuje všestrannost. Desítky hodin v terénu mě přesvědčily, že vývojáři z Craftu tento produkt zvládli a dali si záležet i na detailech.

Rozměr využití je obrovský – na běžkách skvěle odvádí pot a nestudí, po otužování v ledové vodě zahřeje, naopak v teple vás nenechá upařit, a i přes jeho termo funkci vás nezklame ani ve větrané posilovně. Prostě jej hodíte do tašky, ať už jdete kamkoliv. Nehodil by se vám také takový parťák?
 

triko Craft Active Extreme X LS woman Elegantní design vás osloví při prvním pohledu, výborná funkčnost při prvním užití

 

Výhody a nevýhody

  • příjemná měkkost materiálu
  • panely pro zvýšení prodyšnosti
  • ergonomický střih
  • pěkný design
  • univerzálnost použití
  • horší prodyšnost při přetažení nepromokavé vrstvy, která nestíhá prodýchávát páry ven

 

Technické detaily

Triko Craft Active Extreme X LS woman

materiál: 40 % polyester SeaQual, 39 % polyester COOLMAX, 21 % recyklovaný polyester
střih: ergonomický
meshové panely: v podpaží
švy: ploché

Triko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

-50 %

Craft

spodní prádlo

ACTIVE EXTREME X CN LS W

729 Kč 1 450 Kč

Testovala

VERČA BÁRTOVÁ

Verča je nejen sportovkyně, která se s úsměvem na líci věnuje biatlonu už od mala, ale miluje pohyb všeho druhu. Mimo sport ji naplňuje snaha o zdravý životní styl a nalezení jakési kalokagathie. Ráda se vzdělává, čte odbornou literaturu a hraje na klavír. Hudba ji totiž dokáže roztančit během pár vteřin, i když vidět ji tančit, spíše nechcete. Miluje objevování nových skutečností a ráda přijímá životní výzvy. Vřele přivítá každého se smyslem pro humor. Bez úsměvu na tváři ji téměř nepotkáte, je totiž pro každou srandu!

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey