Test trika Craft Active Intensity man

3 min čtení 05. 02. 2021

Díky Rock Point výzvě “Staňte se testerem Craft oblečení” jsem získal skvělou možnost otestovat funkční triko Craft Active Intensity na vlastní kůži...

Testováno venku i uvnitř

Jedná se o univerzální tričko použitelné od podzimu do jara. Můj test probíhal v prosinci a z 90 % za tmy. Venkovní teploty během testování byly od 0°C do 10°C, případně jsem cvičil doma.

Párkrát jsem se svezl na kole a na kolečkových lyžích (nebyl sníh), nejvíce jsem triko používal na běh a cvičení Freeletics (intenzivní cvičení využívající výlučně váhu vlastního těla).
 

Testoval jsem při běhu
Vyzkoušel jsem na kole
Cvičil jsem v něm i doma Freeletics
 

Střih a volba velikosti

Zvolil jsem velikost L. Při výšce 187 cm a současných zimních 88 kg to přesně odpovídá tabulce velikostí na webu. Triko sedí perfektně. Mám rád dlouhé rukávy, které příjemně obepínají zápěstí a nijak se neshrnují. Spodní část trika je dostatečně dlouhá a nevylézá z kalhot.
 

Pružný materiál, který příjemně obepíná a nikde neškrtí
Dostatečně dlouhé rukávy i při mé výšce 187 cm (vel. L)
 

Při běhu je na triko spoleh

Během sportování tričko funguje super. Po obléknutí se přisaje na tělo a prostě tam je, po zahřátí splyne s tělem. Nebyla mě nikdy zima nebo enormní horko.

Při běhu se střídavou intenzitou, jako jsou intervaly, se nestalo, že bych cítil chlad a mokro ve fázi odpočinku. Příjemné je, že i po opakovaném použití triko nesmrdí a velice rychle usychá!

Při běhání jsem oblékal testovací triko Active Intensity a podle počasí lehkou bundu s Windstopperem. Během teplot bližších k nule, nebo silného větru, jsem přidal bežeckou vestu s mírným zateplením. Už se těším, až se dostaví i nějaký sníh a budu moci triko vyzkoušet v pořádné zimě na běžkách.

 

Shrnutí

Závěrem lze dodat, že Craft mě opět nezklamal, a uvedl na trh fantastický triko pro zimní sportování. Pro mě osobně je Active Intensity univerzální triko, které využiji na každou aktivitu venku.

Chtěl bych poděkovat za příležitost zúčastnit se testu a věřím, že tento report pomůže budoucím zájemcům při rozhodování při nákupu, protože tohle tričko stojí za to.
 

Když nebyl sníh, vyrazil jsem na kolečkové lyže
Jakmile napadlo, triko mě doprovázelo na běžkách
Je to ideální první vrstva do teplot kolem nuly

 


Technické detaily

Triko Craft Active Intensity Man

materiál: 55 % recyklovaný polyester, 45 % polyamid    
rukávy: raglánové
švy: ploché švy a bezešvé přechody u rozdílných struktur materiálu
gramáž: 140g/m²

MOC: 1 099,- Kč

Triko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 

Testoval:

Lubomír KopřivaLUBOMÍR KOPŘIVA

Jsem aktivní cyklista a mám rád jakýkoliv pohyb. Začal jsem asi jako většina hobíků. Nejprve na zkoušku, pak nějaký závody a bylo jasno. Člověk se chce pořád zlepšovat a posouvat dál. Účastním se závodů MTB jako Rallye Sudety, Král Šumavy. Dva roky zpět jsem zkusil Spartan Race a úplně mě to dostalo. Kromě tréninků na kole mám také tréninky běhání a kondičního cvičení. Dohromady mi to výborně funguje a nenudím se.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey