Test trika Craft ADV Warm Fuseknit Intensity

4 min čtení 07. 04. 2022

Během ledna jsem měla možnost testovat triko Craft ADV Warm Fuseknit Intensity s dlouhým rukávem, které jsem získala v rámci Rock Point výzvy „Staňte se testerem Craft oblečení“.  Jak triko obstálo si přečtěte v následující recenzi.

Triko Warm Fuseknit Intensity má velmi příjemný jemný materiál, je lehké, pohodlné a skvěle sedí (velikost odpovídá). Vyrábí se hned v několika barvách a celkové vzhledové zpracování trika je velmi vydařené.

 

 

Triko Craft Warm Fuseknit Intensity je triko do zimních měsíců, užijete jej ale i během jarních a podzimních dní

Testovací podmínky

Triko jsem řádně otestovala v rozmanitých teplotních podmínkách od +11 °C až po -10 °C a musím říct, že pro mě je absolutně vyhovující. Ačkoliv výrobce uvádí, že triko je vhodné pro teploty pohybující se od -10 °C do 0 °C, musím říct, že v mém šatníku najde místo i během jarních dní, a to i při náročnějších outdoorových aktivitách, při kterých pak s klidem můžete vynechat další teplé vrstvy a užívat si volnost pohybu. Testovaná velikost trika je S – výška postavy 161 cm.

Testování při lyžování

Tentokrát jsme během testování chytli poměrně ideální horské podmínky (týden sluníčka a teploty od -5 °C do +5 °C), triko obstálo na 100 %, jak sem už dopředu očekávala. Je vidět, že výrobci si jsou dobře vědomi jeho hlavní předností a uplatněním. V mé horské výbavě proto už nebude chybět ani v budoucnu.
 

Triko je ideální pro méně intenzivní pohybovou aktivitu v chladných podmínkách

Testování při turistice

Triko nabízí ideální tepelný komfort jak pro lehké procházky s pejskem, tak i pro zdolávání středně náročných horských tras. Náročné horské výšlapy jsem neměla možnost otestovat.
 

Skvělý komfort nabízí triko i během kratších procházek či delších výletů

Testování během ježdění

Triko jsem měla možnost testovat delší dobu, a proto jsem využila různorodého počasí i různé náročnosti tréninku. Při nižší aktivitě (procházka na koni v lese) mě tričko drželo v příjemném konstantním teple po celou dobu. Při středně náročném tréninku, během chladnějších dní, jsem se stále cítila velmi komfortně. Nepotila sem se, a přitom mi bylo příjemné teplo.

Při teplejších dnech jsem vynechala jednu vrstvu oblečení a stále jsem se cítila velmi dobře. Během náročných tréninků už jsem pak začala lehce bojovat s pocením (během zimních měsíců ovšem v jezdecké hale bývá v podstatě stejná teplota jako venku, a proto nosím vždy teplou mikinu a zimní bundu, jako další vrstvy).
 

V zimě je v jezdecké hale chladno téměř jako venku, triko skvěle udrželo v teple a suchu

Musím říct, že triko při zapocení schne pomaleji, než jsem zvyklá a zanechává trochu pocit studených zad. Bavíme se teď ale o podmínkách, pro které nebylo určeno. Na jeho obranu však musím zmínit, že když jsem sundala vrchní vrstvu po zahřátí (než jsem se stihla zapotit), cítila sem se znovu velmi komfortně. Další velké plus tohoto trika je, že i když se během náročného tréninku zapotíte, triko velmi minimalizuje zápach.
 

Vrstvení dle venkovní teploty a aktivity -  v teplotách kolem nuly a lehce nad nulu stačilo  na ježdění triko a zateplovačka

Testování při běhu

Za mě příjemné i během zimy v kombinaci s lehkou bundou.
 

 Dobíhám si pro lehkou větruodolnou bundu, což je nejlepší kombinace s trikem Fuseknit Intensity pro běhání v zimě

Doporučení

Je Vám stále zima? Potřebujete být i v extrémních podmínkách v teple? Pak je toto triko pro Vás jako dělané! S klidným svědomím ho můžu doporučit všem zmzlíkům, jako sem já osobně.
 

Triko si oblíbíte i na volnočasové aktivity, kdy chcete relaxovat a užívat si příjemného tepla a pohodlí

Výhody a nevýhody

  • zahřeje i během velmi chladných dnů
  • raglánové rukávy nabízejí volnost pohybu
  • i při zapocení skvěle eliminuje zápach
  • velmi pěkný design
  • triko při zapocení hůře schne

 

Technické detaily

Triko Craft ADV Warm Fuseknit Intensity

materiál: 66 % polyester, 28 % polyamid, 6 % elastan
gramáž: 190 - 265 g/m²
střih: raglánové rukávy ukončené do manžet
struktura pleteniny: tři rozdílné hustoty materiálu s bezešvými přechody
švy: bezešvé torzo
aktivity: běžecké lyžování, sjezdové lyžování, ostatní aktivity v chladných dnech

Triko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 

Testovala

GABRIELA KNAPOVÁ

Vystudovala jsem management cestovního ruchu na Univerzitě Hradec Králové a nyní pracuji jako jezdec – ošetřovatel v jezdecké stáji Hapax. Účastním se parkurových závodů do stupně S. Moje práce je i mým koníčkem, a tak už několik let trávím s koňmi téměř veškerý svůj čas. Horko či mráz – moje práce si nevybírá, a proto potřebuji kvalitní oblečení, které mi zaručí co největší komfort. Když zrovna nesedím na koni, ráda se věnuji svým pejskům, cestuji a nepohrdnu žádným dobrodružstvím. Dělám rekreačně i další sporty, ale mezi ty nejoblíbenější patří lyžování a tenis.

Další outdoorové čtení

Cloudvista, svižná trailovka, kterou Filip dokonale proběhal v rakouských Alpách. Jak se osvědčila a na jak dlouhé trasy je vhodná...
Městský batoh musí být odolný, s kapsou na notebook, v moderním designu a musí být na záda pohodlný. Jak se osvědčil při testování Osprey Transporter Roll Top...
Lehký technický batoh, který patři mezi bestsellery značky Osprey. Splnil všehna očekávání kolegy Tomáše? Více v recenzi...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey