Test trika Craft ADV Warm fuseknit Intensity LS M

4 min čtení 04. 02. 2021

Není to tak dávno, kdy jsem si pořídil první kousek sportovního oblečení, a to konkrétně tričko od Craftu. Toto triko jsem používal při prvních sportovních aktivitách a jeho funkčnost mě zaujala na tolik, že jsem značce Craft doslova podlehl. Už jen představa, že mám ponožky jiné značky, které ani nebyly vidět, mě dokázala deptat po celou dobu sportování, a to i když jsem běžel po tmě a sám uprostřed divočiny.

Byla to první láska, ale postupem času, bohužel jak to tak v životě bývá, jsem ji začal být nevěrný s jinými značkami a nakonec i materiály.

Možnost otestovat inovované triko Craft Warm Fuseknit Intensity LS "bývalou lásku v novějším podání" jsem rád využil a i když na testování nebylo mnoho času, tak jsem vyzkoušel všemožné varianty pohybu, a to v několika evropských zemích. 

Funkční triko s dlouhým rukávem Craft ADV Warm Fuseknit Intensity LS Man je ideální do chladného počasí

Střih a materiál

V Čechách jsem používal triko jako první vrstvu, což si myslím, že je primární určení, jelikož triko nemá stojáček a ani reflexní prvky. Bezešvé torzo a rukávy zakončené do manžet napomáhají přidržet triko na svém místě při oblékání/svlékání druhé vrstvy.

Při detailním ohledání trika je vidět, jak je vnitřní část propletená tisíci volnějšími nitěmi - takzvaná 3D pletenina. Ta snadněji odvádí vlhkost na vnější část a vytváří miniaturní vzduchové prostory, které dle mého názoru výborně izolují. Malou nevýhodou je nutná opatrnost při oblékání, jelikož nitky se mohou zatrhávat. 

Triko Craft ADV Warm Fuseknit Intensity LS man jsem využit na běh, procházky i kolo

Testoval jsem při běhu, na horském kole i turistice

 

  • Při testování na horském kole (1°C, 3 h) jsem se značně zapotil a očekávané prochladnutí při sjezdech se nekonalo, jelikož triko i pod cyklo bundou, bylo během chvilky bez vlhkosti. 
  • Při horské turistice (-4°C, 4 h) jsem použil se slabší, podzimní bundou a naprostá spokojenost. 
  • Při běhání po kopcích (-4 °C , 1,5 h) na Slovensku v nízkých Tatrách jsem měl triko Craft Warm Fuseknit Intensity jen jako jedinou vrstvu. .trach z chladu při zastavení byl opět zbytečný. 
     

Ve funkčním triku Craft ADV Warm Fuseknit Intensity LS man na horském kole

Ergonomický střih trika Warm Fuseknit Intensity zaručuje příjemnou přiléhavost, díky které mezi trikem a tělem zůstává příjemné mikroklima.

V Belgii a Francii (5 °C , 1 h) jsem při každém běhání chytil déšť a při střední zátěži běhu jsem nijak zvlášť necítil chlad z mokrého trika, které až podezřele rychle ztrácelo vlhkost za běhu

V Anglii (6 °C , 6 h) jsem si udělal  běžecko-turistický maraton v Londýně. Pořád jsem musel zastavovat a kochat se památkami i vším ostatním. Jelikož byla poslední adventní neděle, tak došlo na zastavení u nějakých těch vánočních dobrot.

Měl jsem opět strach z prochladnutí, a to víc, než z agresivní chřipky, která v Anglii útočila jako "Jack Rozparovač". Naštěstí jsem strach z chladu mohl hodit do Temže a s úsměvem na tváři se, skrze zajímavé zákoutí města, vrátit na předměstí kde jsem parkoval. 

Ve funkčním triku Craft ADV Warm Fuseknit Intensity LS man při běhání po Londýně

Díky covid situaci v Anglii, jsem zůstal uvězněn spolu s dalšími 8 tisíci řidiči kamionů o pár dní déle, než jsem plánoval, ale triko na sportování jsem měl jen jedno. Moc jsem to nechápal, ale triko se dalo použít několikrát za sebou, bez nutnosti praní. Holt lepší materiál (66 % polyester, 28 % polyamid, 6 % elastan).

Závěrem musím konstatovat, že inovace se povedla. Už nyní mám vybrané triko z nové modelové řady značky Craft na jarní období, ale o tom zase v jiném článku. 

V triku Craft ADV Warm Fuseknit Intensity LS man při běhání na větrném pobřeží


Pánské funkční triko Craft ADV Warm Fuseknit Intensity LS manTechnické detaily

Triko Craft ADV Warm Fuseknit Intesity LS Man

materiál: 66% polyester, 28% polyamid, 6% elastan    
rukávy: raglánové, ukončené do manžet
švy: ploché
gramáž: 3 různé hustoty s bezešvými přechody (190 - 265 g / m²)

MOC: 1 790,- Kč

Triko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 

Testoval:

Zdeněk Šulc
ZDENĚK ŠULC

Zdeňkovo cesta k běhu byla dlouhá a klikatá. Má za sebou medailová umístění na trasách long v závodech Rock Point Horské výzvy, B7 i další ultra. Jako první absolvoval naší Rock Point výzvu "napříč Šumavou" v kategorii 24 hodin. V civilním životě je řidičem kamionu.

 

 

 

Otestovali jsme i další produkty »

 

Další outdoorové čtení

Tahle bludička se stala mou oblíbenkyní pro spoustu aktivit. Kde všude ji využijete a jaký výkon dokáže podat si přečtěte v Káti recenzi...
Bike 10 je hodně zajímavým kouskem. Anatomický tvar a systém odvětrání ho předurčují na veškeré bikové aktivity. Jak obstál v testu...
Šest statečných z našeho Rock Point kolektivu se pustilo do testování merina. Ale žádné šolíchání! Pěkně 7 dní v jednom triku. Jak to dopadlo a jak hodnotí tenhle ryze přírodní materiál...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey