Test trika Craft CORE Dry Active Comfort LS W

4 min čtení 17. 03. 2022

Dostala jsem možnost vyzkoušet funkční tričko značky Craft Core Dry Active Comfort LS W v rámci Rock Point výzvy „Staňte se testerem Craft oblečení“. Těšila jsem se až budu moct triko v praxi prověřit. Pracuji jako jezdec na koních, trenér a kromě jiného i jako učitelka tělocviku na základní škole. Během dne mám sportu až až. Odjezdím několik koní a poté jdu bez chvilky volna v tom samém oblečení trénovat klienty na jízdárnu. Ve škole s dětmi cvičím, předcvičuji a poté pomáhám a koriguji. V obou případech se tedy vždy zahřeji a pak chladnu.

Při své práci potřebuji skvělé funkční oblečení, abych zvládala v mrazivých dnech fungovat a mohla podávat dobré výkony a správně vedla své klienty a neřešila své nepohodlí. Za dobu svého účinkování u koní jsem vyzkoušela řadu termo oblečení, které různě fungovalo či nefungovalo, a tak jsem byla moc zvědavá, jak si povede právě triko Craft.
 

Recenze Craft CORE DRY ACTIVE COMFORT LS W
Triko Craft se stalo nedílnou součástí mého aktivního života

Decentní vzhled

Triko Craft v provedení s dlouhým rukávem je z velice příjemného materiálu. Látka je pružná, ale neupíná se pevně na tělo, nikde se nehrne vzhůru a neomezuje pohyb. Provedení je elegantní s lehkou strukturací látky v barvě "bordó". Z blízka jde vidět v některých částech speciální vyztužení a jiný typ prošívání. Umístění značky Craft je decentní v barvě látky na levé části hrudníku.
 

Craft CORE DRY ACTIVE COMFORT LS W - detail logo
Logo Craft je umístěno decentně 
Dámské triko Craft CORE DRY ACTIVE COMFORT LS W - raglánový rukáv
Elastické ploché švy kopírují a neomezují pohyby těla 

Funkční vlastnosti

V zimním období je ideální jako spodní vrstva oblečení. Pokud se člověk převléká v chladném prostředí, tričko hned po navlečení na tělo začíná hřát a cítíte se velice komfortně. Osobně budu triko nejvíce využívat při přechodech podzim-zima a zima-jaro. V lednu jsem triko Craft používala jako spodní díl a vrstvila další prodyšné, savé oblečení. Našly se i lednové dny, kdy jsem jezdila na koni pouze v triku při 7 °C a necítila jsem jediný náznak profouknutí i ve výrazném jezdeckém tempu koně.
 

Dámské triko Craft CORE DRY ACTIVE COMFORT LS W - hřeje dostatečně
Triko v chladném počasí příjemně hřeje a nenechá vás prochladnout
Dámské triko Craft CORE DRY ACTIVE COMFORT LS W - neprofoukne
Neprofoukne ani ve výraznějším tempu koně a vyšší límec je bonusem

V tělocvičně, ačkoli je triko tenké a lehké, hřeje dostatečně, takže pokud většinu hodiny dělám „jen sudího“ a větrá se, je mi akorát. Děti mohou mít tedy otevřená všechna okna a já sama jsem přitom v teple.

U trička oceňuji vysoký rolákový límec u krku, kdy límec přechází plynule na krk a nevzniká nepříjemné škrábání a profukovaní mezi vrstvami produktů. Jediné minus za mě je, že triko velice rychle načichne potem, u koní navíc i s kombinací koňského zápachu, takže triko musím po 3 dnech vyprat, nelze v něm pak už vydržet. Na druhou stranu během těch dní dostává neskutečný záhul a není se čemu divit :-)
 

Craft CORE DRY ACTIVE COMFORT LS W - při hodinách TV
Na hodiny TV s dětma ideální, kdy se zahřeju a pak chladnu
Craft CORE DRY ACTIVE COMFORT LS W - stojka na hodině TV
Opravdu neomezuje v žádném pohybu

Shrnutí

Triko Craft bych doporučila na podzimní a jarní venkovní sportování bez potřeby dalších vrstev, případně v kombinaci s vestou nebo bavlněným trikem s krátkým rukávem. V zimním období pak jako spodní vrstvu pod obvyklé sportovní oblečení. V týdnu jsem 80 % svého bdělého stavu venku, a tak se triko stalo nedílnou součástí mého běžného života. Pokud se zpotíte, triko vás nenechá prochladnout a rychle na těle schne. Sportuji v něm moc ráda a během jeho používání jsem ani jednou neprochladla oproti dnům bez něj, kdy jsem jezdila v mých běžných aktivních tričkách.

 

Výhody a nevýhody

  • decentní vzhled i barva
  • příjemný materiál a pohodlný střih
  • ploché švy
  • vysoký límec u krku
  • neprofoukne, hřeje a rychle schne
  •  
  • po několika aktivitách nepříjemný odér a nutnost vyprání
  •  
  •  

Technické detaily

Triko Craft CORE Dry Active Comfort LS W

materiál: 40 % polyester, 60 % polyamid (z toho 30 % recyklovaný polyamid)
gramáž: 160 g/m2 - raglánové rukávy
střih: přiléhavý komfortní
švy: ploché
úpletová manžeta: konec rukávů i trika 
aktivity: běh, běžecké lyžování, ostatní zimní aktivity

Triko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

Vyprodáno


Testovala

PETRA BACÍLKOVÁ

Jsem sportovním jezdcem a trenérem u koní, v disciplínách – parkur, drezura a zároveň pracuji jako učitelka tělesné výchovy. Jsem velice aktivní člověk, a kromě své práce se snažím sportovat se svým psem. Obě práce se mi prolínají a oblečení, které nosím, hodnotí každý den spousta zvědavých kritických očí, které prvotně hodnotí vzhled a poté je zajímá můj názor. Jsem ráda, že triko zvládlo upoutat pozornost a já ho mohla jen doporučit.

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey