Test trika Craft Fuseknit Comfort Blocked RN LS

4 min čtení 20. 02. 2021

První, na co jsem se těšil po příjezdu z Norska, byl očekávaný balíček od Rock Pointu. V něm jsem s nadšením našel další zajímavý produkt od mé oblíbené firmy CRAFT a byl jsem rád, že jsem se výzvy „Staňte se testerem Craft oblečení“ zúčastnil. Mé testování tedy mohlo začít…


Na první omak ani nepoznáte, že se jedná o syntetické triko

POCIT Z NOŠENÍ A DESIGN

Na to, že triko Fuseknit Comfort Blocked RN LS je tvořeno polyesterem a polyamidem je překvapivě příjemné na dotyk s pokožkou. Pokud bych si nepřečetl technické parametry výrobku, byl bych jednoznačně přesvědčen, že se jedná o bavlnu. Střih trika byl pro mě naprosto ohromující. Ve většině případů mi jsou trika s dlouhým rukávem krátká v pase, či právě na rukávech. Toto triko velikosti L mi sedí naprosto parádně a určitě bych ho doporučil i vyšším čahounům, než jsem já. Mých 187 cm a 77 kg není přeci jenom žádný extrém.
 

Střih trika skvěle padne
Umožňuje pohodlný rozsah pohybu
Craft Fuseknit Comfort Blocked man je optimálně dlouhé, neleze z kalhot Je optimálně dlouhé, neleze z kalhot

TERMOREGULACE

Triko má velice dobré vlastnosti ohledně termoregulace tělesné teploty. Při větší námaze (výstup s membránovou bundou, běh) pohlcuje přebytečné teplo a snižuje možnost přehřátí organismu. Naopak při klidnějších aktivitách (vycházka se psem, jóga) příjemně udržuje tělesnou teplotu.
 

Triko Craft Fuseknit Comfort Blocked RN LS man má velice dobrou termoregulací Triko s velice dobrou termoregulací
Craft fusenit comfort blocked RN LS man při procházkách udržuje tělesné teplo Při procházkách udržuje tělesné teplo
Craft Fuseknit Comfort Blocked RN LS man při větší zátěži dobře odvádí pot Při větší zátěži dobře odvádí pot

Triko jsem testoval v podmínkách od -1 °C do 10 °C vždy jako první vrstvu. Dle povětrnostních podmínek jsem na triko přikládal slabou fleecovou mikinu nebo softshellovou bundu a v jednom deštivém případě i membránovou bundu. U všech těchto kombinací vrstvení oblečení a druhu aktivit nedocházelo v těchto podmínkách k přehřívání či k podchlazování.

Popis trika uvádí, že je vhodné pro teploty -10 až 5 °C. V tomto ohledu jsem trochu skeptický. Při těchto teplotách triko výborně funguje při náročnější aktivitě. Při nulové námaze však triko samo o sobě nijak extrémně neizoluje. Při nízkých teplotách je to tedy jednoznačně triko pro aktivní pohyb.

Craft Fuseknit Comfort Blocked RN LS man je vhodné na aktivní pohyb i běžné nošení za mírně chladného počasí
V teplotách pod nulou je triko spíše pro aktivní pohyb, v teplotách lehce nad nulou skvělé i pro běžné nošení

ODVOD VODY, POCENÍ

Při náročnějších aktivitách nedocházelo v průběhu testování k zapocení zad a podpaží, které by při zastavení na vrcholu mohlo způsobit nepříjemné podchlazení. Craft Fuseknit Comfort velice efektivně odvádí vlhkost od těla a zanechává pokožku suchou.

Nejsou patrné ani solné mapy na inkriminovaných místech. Samotného mě velice zajímalo, po jaké době bude triko zapáchat potem a bude nutné ho vyprat. Triko jsem pral po 3 dnech intenzivního nošení a myslím si, že v horských podmínkách může konkurovat vlněným trikům z merina vlny a vydržet i déle. Ovšem záleží na jedinci.

Dostatečně dlouhé v pase i rukávech i pro mých 187 cm
Triko je dostatečně dlouhé v pase a na rukávech i pro mých 187 cm

ZÁVĚR

Triko jsem si velmi oblíbil hlavně kvůli jeho designu a velmi dobrému střihu, který mi dokonale sedí. Určitě triko budu hojně využívat, jak na nenáročné aktivity jako jednodenní výlety v zimních měsících, tak na vícedenní pochody a na cvičení jógy.

V kombinaci s kalhotami od Rafiki jsem nejbarevnějším elementem v širokém okolí. Za mě triko CRAFT DRY FUSEKNIT COMFORT BLOCKED ROUNDNECK předčilo moje očekávání a opět mě trochu vrací na stranu syntetického prádla jako první vrstvy. Triko je vyrobeno z recyklovaného polyesteru (31 %), což už je jenom třešnička na dortu.

Triko upoutá pozornost nejen barvou, ale i svým retro designem
Triko upoutá pozornost nejen barvou, ale i svým retro designem


pánské triko Craft Fuseknit Comfort Blocked RN LS manTechnické detaily

Triko Craft Fuseknit Comfort Blocked RN LS man

materiál: 70 % polyester (z toho 30 % recyklovaný), 30 % polyamid   
jemná perforace v podpaží: pro zvýšení prodyšnosti
švy: bezešvé torzo
gramáž: 150 g/m²

MOC: 1 150,- Kč

Triko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


 

Testoval:

David FittlDAVID FITTL

Student stavebního odvětví, který má blíž k řádku stromů, než k řadám paneláku na sídlišti. Nebrání se jakékoliv nové zkušenosti v oblasti outdooru, týmových sportů i cvičení těla a mysli. Ovšem nejraději vezme těžký batoh a uteče na pár dní do hor. Když mu to ovšem čas a povinnosti nedovolí, určitě si najde aspoň chvilku na jógu, otužování v pískárnách a rybníkách na jihu Čech. Jako brigádník z brněnské pobočky Rock Pointu se dostal k mnoha zajímavým produktům a ty nešetří na skalách ani na umělce. Má za sebou nespočet treků jednodenních i vícedenních v české kotlině a v rakouských Alpách. Letos se vrátil po půl roce ze severu Norska, kde si užíval tamní přírodu.

 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey