Test trika Craft Nanoweight man

4 min čtení 13. 08. 2021

Dlouho jsem v ruce neměl na omak tak příjemné triko a taky triko, které vlastně nic neváží. Co je to 65 g (velikost M)? Nic! A aby toho nebylo málo, jde také o vizuálně zdařilý produkt, zaujme i materiál, který byl k výrobě použitý, precizní zpracování…. Triko si mě prostě získalo dřív, než jsem ho reálně oblékl a vyběhl v něm.

Obsah:

Triko Craft Nanoweight SS je primárně určené na sportování v horkých letních dnech
Triko Craft Nanoweight SS je primárně určené na sportování v horkých letních dnech

Na sportování v horkých letních dnech

Celá kolekce Craft Nanoweight je primárně určená na sportování v horkých letních dnech a vzhledem k udávaným funkčním vlastnostem materiálu se nezalekne ani vysokých intenzit třeba při běžeckém tréninku. Já jsem testované triko s krátkým rukávem Craft Nanoweight SS začal testovat hned z jara jako spodní vrstvu pod další oblečení a postupně s oteplováním jsem vrstvy odhazoval.

Triko fungovalo vždy perfektně. Příjemné ve styku s pokožkou, rychlý odvod potu, rychlé vysychání... Čím tepleji, tím funkčnost trika vynikala více. V parných letních dnech se pak naplno projevil i příjemný chladivý efekt a vlastně fungovalo jako druhá kůže.

Čím bylo tepleji, tím více vynikala jeho funkce rychlého odvodu potu a
Čím bylo tepleji, tím více vynikala jeho funkce rychlého odvodu potu a  tzv. "chladivého efektu"

Střih

Střih je řešený jako přiléhavý, ale rozhodně nesvírá a nepůsobí diskomfort. Naopak, díky tomu pak můžou vyniknout všechny funkční vlastnosti pleteniny – rychlý odvod potu, chladivý efekt i funkce druhé kůže. Raglánový rukáv se nikde nekrabatí.  Velmi kladně hodnotím i zakončení trika u krku, na konci rukávů i dolním okraji – jde o bezešvou technologii, kdy je okraj zahnutý a „zalepený“. Je to maximálně komfortní řešení!

Raglánové rukávy jsou pohodlné a látka se nikde nekrabatí
Raglánové rukávy jsou pohodlné a látka se nikde nekrabatí

Jak rychlé je "rychleschnoucí"?

Nebudu tvrdit, že Nanoweight triko není třeba častěji prát. S tím se u syntetiky prostě musí počítat. Vzhledem k tomu, jak rychle materiál schne, je triko vlastně stále připravené do akce. Stačí ho jen lehce přemáchnout. To oceníte třeba při soustředěních nebo i třeba na trecích v teplých oblastech, protože není třeba plnit tašku nebo batoh vysokým počtem trik.
 

Nanoweight oceníte na trasách, kde praží slunce Nanoweight oceníte na trasách, kde praží slunce

 

Lehké? Přímo ultra lehké!

Jak už jsem zmínil, triko je opravdu ultralehké. Struktura elastické pleteniny je tvořena jakýmisi zdeformovanými včelími plásty, kdy vnitřek „buňky“ je z velmi jemné síťoviny. Člověk si skoro říká, že při svlékání zpoceného trika, které po těle neklouže, se musí roztrhnout. Problém jsem s tím ale nikdy neměl. Materiál je dostatečně pevný.

Velmi jemná síťovina uvnitř jednotlivých
Velmi jemná síťovina uvnitř jednotlivých "buněk" zajišťuje dokonalý odvod vlhkosti od těla

Shrnutí

Jsem přesvědčený, že oblečení z kolekce Craft Nanoweight (trika s krátkým i dlouhým rukávem, tílka, boxerky) si musí oblíbit snad každý, kdo se jimi nechá zlákat. Možné způsoby často i nestandardního využití bude postupně objevovat. Triko se dá s úspěchem použít v běžném životě třeba pod košili, parádu v něm naděláte na paddleboardu nebo prostě na vodě, kdy vás ochrání před spálením. Zkombinujete ho pod cyklodres, snadno se jako záložní triko sbalí do náprsní kapsy nebo běžeckého opasku a podobně. 
 

Triko Nanoweight se vejde téměř do dlaně Triko Nanoweight se vejde téměř do dlaně
Snadno ho sbalíte jako převlečné triko např. do cyklodresu Snadno ho sbalíte jako záložní triko např. do cyklodresu

 


Výhody:

  • ultralehké
  • výborný střih a zpracování
  • minimum švů
  • chladivý efekt
  • rychlý transport potu od pokožky
  • rychleschnoucí materiál
  • velmi příjemný materiál ve styku s pokožkou


Nevýhody:

  • jako každá syntetika po pár použití úplně nevoní, ale stačí jen rychle přemáchnout a jede se dál
  • jako všechny podobně jemné materiály snadno podléhá destrukci například suchými zipy

 


pánské běžecké triko Craft Nanoweight SS manTechnické detaily

Triko Craft Nanoweight SS man

materiál: 48% polyester, 39% recyklovaný polyester, 13% elastan
rukávy: raglánové
zakončení: lepené okraje krku, rukávů i spodního dílu
gramáž: 80 g/m²
 

MOC: 999 Kč

Triko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testoval:

Honza Krabec
HONZA KRABEC

Honza je dlouholetý zaměstnanec "držák" v naší firmě, pro kterého jsou hory a horské prostředí vším. Na svých četných cestách a expedicích, které ho zavedly od Patagonie po Aljašku, od Galapág po Himaláj, také testuje produkty.
Sám o sobě říká, že je nejvíc cestovatel, všestranně založený sportovec a možná i trochu horolezec. Vůbec mu nezáleží na tom, zda má na nohou lezečky, pohorky, výškové boty, mačky, sněžnice, skialpy, lyže, běžky nebo sedí na kole. Dokáže si užít i volný čas s rodinou, na zahradě nebo s dětmi na atletických trénincích i soustředěních.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Tahle bludička se stala mou oblíbenkyní pro spoustu aktivit. Kde všude ji využijete a jaký výkon dokáže podat si přečtěte v Káti recenzi...
Bike 10 je hodně zajímavým kouskem. Anatomický tvar a systém odvětrání ho předurčují na veškeré bikové aktivity. Jak obstál v testu...
Šest statečných z našeho Rock Point kolektivu se pustilo do testování merina. Ale žádné šolíchání! Pěkně 7 dní v jednom triku. Jak to dopadlo a jak hodnotí tenhle ryze přírodní materiál...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey