Test trika Craft Pro Wool Extreme X LS

3 min čtení 09. 04. 2022

Během ledna jsem měl díky Rock Point výzvě „Staňte se Craft testerem“ možnost testovat tričko PRO Wool Extreme X s dlouhým rukávem. V následujících řádcích se dozvíte, jak testování dopadlo a jaké je mé osobní hodnocení tohoto produktu.

 

Triko Craft Pro Wool Extreme X na první dotek zaujme svou měkkostí a lehkým materiálem. Je velice pružné, přizpůsobí se při jakémkoliv pohybu a rozhodně Vás neomezí při žádné aktivitě. I přes to vše Vás ale zahřeje i při nízkých teplotách. Mnozí jistě ocení i fakt, že se triko pyšní certifikátem, který zaručuje etický způsob získávání vlny.
 

Triko Craft Pro Wool Extreme X nejvíce užijete během chladných dnů na horách Vysoce prodyšné funkční triko Craft Pro Wool Extreme X spojuje přednosti přírodního materiálu a umělého vlákna

Testovací podmínky

Triko jsem testoval v různých podmínkách. Při práci, turistice i sportu. Velké lednové výkyvy počasí mi hrály do karet, a tak sem měl možnost testovat triko během teplejších, téměř jarních dnů i klasických zimních mrazů a musím říct, že jsem nenašel jeho slabost. Je to super oblečení na práci s pilou, turistiku i lyžování. Během tréninků, a to ať na koni nebo na ledě, skvěle odvádí pot od těla a vy nemáte pocit chladu. Prostě naprosto univerzální triko vhodné pro každého muže. Testoval jsem velikost L pro výšku postavy 186 cm.
 

Triko Craft Pro Wool Extreme X je ideální parťák pro zimní lyžování Triko skvěle odvádí pot od těla a navozuje tak pocit sucha a komfortu

Vzhled

Triko má velmi jednoduchý design, dělá se ve dvou barvách. Já, ačkoliv bych si sám žluté triko nevybral, musím uznat, že nakonec vypadá i na těle dobře. A navíc dopřeje takové pohodlí, že ho nebudete chtít sundat.
 

Triko Craft Pro Wool Extreme X Využití jsem našel nejen pro sportovní aktivity jako lyžování, turistiku či jízdu na koni, ale i třeba řezání dřeva, procházky se psem apod.

Celkové hodnocení

trikem Craft jsem celkově velmi spokojen. Je vhodné pro jakoukoliv outdoorovou aktivitu. Velmi dobře odvádí pot, minimalizuje zápach a zachovává teplotní komfort během chladných dní. Jediné, co u něho trochu postrádám, je vyšší límeček. Určitě toto triko budu i na dále využívat na denní bázi.
 

Funkční triko Craft Pro Wool Extreme X se osvědčilo i během jízd na koni Naprosto univerzální triko nabízející komfort při většině outdoor aktivit

Výhody a nevýhody

  • už na dotek měkké a příjemné
  • elastické ploché švy
  • univerzálnost využití
  • spolehlivý odvod potu a pocit tepla
  • uvítal bych stojáček u krku

 

Technické detaily

Triko Craft Pro Wool Extreme X LS man

materiál: 80 % polyamid, 20 % merino vlna
gramáž: 140 g/m²
střih: přiléhavý ergonomický střih
švy: elastické ploché
merino vlna: certifikovaná, Mulesing free merino
aktivity: běžecké lyžování, běh, ostatní aktivity v chladných dnech

Triko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

Testoval

KAREL POLÁK

Každý den trávím venku. Mojí prací je kromě výcviku koní, také starost o celý areál, a proto potřebuji a umím ocenit opravdu kvalitní oblečení, které je pro mě nezbytností. Jsem parkurový jezdec a manažer ve stáji Hapax, obtížnost T a své úspěchy získávám jak v ČR, tak i na mezinárodních závodech. Mezi mé další záliby patří hokej, lyžování, snowboarding, cestování a příroda.

 

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey